Polecane posty

wdaniel    52

@rolnik Palnij się w glowe,z takimi teoriami.Jakos kiedyś potrafiło padać była wigoc i nie było żadnych powodzi.Oczywiscie anomalie się zdarzaja,ale to raz na kilkanaście lat

Ale kiedyś nie było porobionych gardzieli przed większymi miastami, więc nawet jak się spiętrzyło, to po 2 dniach wszystko zeszło. Teraz masz miasta obwarowane murami i bramami, przez miasto ma rzeka płynąć tylko swoim korytem, a to tak samo, jak byś chciał wiadro wody przez lejek puścić i przelać w ciągu 15 sekund. Pierwsze gratulacje dla tych, co pozwolili na budowę na terenach zalewowych, a drugie gratulacje dla tych, co wymyślili te obwarowania nie patrząc na wioski będące przed tymi miastami.

 

To lepiej rzuć odłogiem jak masz gównem siać i 2-3 tony młócić. 

2-3 tony, to ja kwalifikatu na ziemiach 6-stej klasy zbieram i nie mam co narzekać, bo jak przypali to zawsze można mieć tyle, co się wysiało...

Opolskie, gm. Tarnów op. - pochmurnie od 2 dni i o deszczu nie ma mowy. Ostatni był w sobotę, w niedzielę tylko pokropiło, a w polu ziemia do 10cm. jeszcze wilgotna, a jak spuścisz pług na 15 to wyoruje się popiół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

Wiem że ziemie są tam nienajmocniejsze, ale że aż 6 klasa, to bym nie myślał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

@wdaniel U mnie akurat zagrożenia powodziom nie ma,bo płynie jedna rzeka w łąkach i to niezbyt duża kiedyś po obfitych w śnieg zimach zalewalo łąki ale one sa w sporym dołku.Co do budowania na terenach zalwowych w miastach to wymysł komuchow.Kiedys mówili o Wrocławiu że już nawet Niemcy,zrobili taka mape.A komuchy by pokazać propagandę o rozwoju panstwa,budowali byle jak i byle gdzie żeby było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Pare  kropel  i  to  wszystko   Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Padało, ale tak, że nawet kurzyć się nie przestało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

I widzisz - jak anomalia pogodowa człowieka zdenerwuje, to jak już coś napisze to nawet nie poczuje jak zrymuje! 

 U mnie w tej chwili poleciało parę kropel - no chyba , że ktoś w samolocie zbiornik  WC opróżnił  :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

kurczę a u nie nic nie pada.

susza totalna......


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

u mnie jest sucho ale tragedii nie ma nie licząc traw lucerna i kukurydza się trzyma choć szybko dojrzewa. Jest taki problem że nie można kosić cały dzień kukurydzy bo około 15.00 pada od trzech dni przelotny deszcz o łącznej sumie 1mm co daje 10tyś litrów na 1ha i kukurydza jest zbyt wilgotna. Jestem w kolejce za 3 tygodnie więc i pewnie jeszcze miesiąc koszenia.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3047

dawniej nie bylo powodzi- zartujecie, nie chce mi sie szukac ale mam gdzies w ksiazce spis najwiekszych powodzi z ostatnich 500 lat, ludzie z glodu umierali, potrafilo padac przez 40 dni , sasiednia wiec 150 lat temu przeniosla sie na drugi brzeg wisly. 

po zmianach prawa wodnego od 1 I 2016 roku mial wejsc calkowity zakaz budowy na terenach zalewowych, ale nastapila dobra zmiana i wycofano przepisy.

 

od soboty popaduje prawie codziennie, pare centymetrow namoczone, na piaskach sie nie kurzy


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2650

@jacus Oczywiście że były tylko chodziło mi o normalne lata bez powodzi,ale z wystarczającą wilgocią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@jacus przyjedź do mnie zobaczysz jak się kurzy.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

Być może ta " Dobra zmiana " postawi na retencje w całym kraju , a nie na wysiedlanie i niszczenie tego co już powstało . Całe osiedla i wioski istnieją już od lat na takich terenach i konia z rzędem temu ,który Salomonowe rozwiązanie wybierze .  W moim rejonie ani jednego takiego nie ma , a są ku temu kapitalne warunki . . Gdy opłaty za pobór wód głębinowych wejdą , to marzyć każdy o takim zbiorniku będzie .   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

Wiem że ziemie są tam nienajmocniejsze, ale że aż 6 klasa, to bym nie myślał...

Jak spuszczę pług na więcej niż 10cm, to mam pole żółte. Unią Grudziądz nie było problemu, a teraz 4 skibowym obrotowym rabe-werkiem jak tu utrzymać taką głębokość, jak przedpłużki dotykają ziemi po 15cm.

 

u mnie jest sucho ale tragedii nie ma nie licząc traw lucerna i kukurydza się trzyma choć szybko dojrzewa. Jest taki problem że nie można kosić cały dzień kukurydzy bo około 15.00 pada od trzech dni przelotny deszcz o łącznej sumie 1mm co daje 10tyś litrów na 1ha i kukurydza jest zbyt wilgotna. Jestem w kolejce za 3 tygodnie więc i pewnie jeszcze miesiąc koszenia.

Kukurydza skoszona z wilgotnością 23,2%. Wczoraj brałem się za ziemniaki. Jest lepiej, bo już nie ma miękkich po sobotnich opadach, ale z szybkością nie przesadzam, bo stojący na kombajnie nie widzieli by ziemniaków przez kłęby dymu. Ziemia z góry wilgotna, bo noce chłodne (wczoraj 3stopnie, dzisiaj 4,5, a w dzień do 17stopni) ale i tak się kurzy na głębokości lemieszy od kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

Miało  dziś  popadać  a tu  słońce  prawie  cały  dzień...  nic nie poorane  o  sianiu  nikt nie myśli-    czyżby  w tym roku  ozimin  nie było w okolicy,   dziwny  jest ten świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konio1011    100

U mnie to samo . Orke juz odpuscilem.2 tyg nic nie padalo i wgl pluga nie idzie wbic. W tym roku po pierwszym mocniejszym deszczu talerzowka na gleboko i sieje od razu. Pszenica bedzie po kukukrydzy na kiszonke i tytoniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

U mnie sucho, rosy brak deszczu nie widać... czy siewy mają jakiś sens to nie wiem na lżejszych kawałkach wychodzi ale na glinach niema opcji. Na razie nie myślę o orkach i się tym nie stresuję bo przez ostatnie 3 lata siałem po 15 października i lepiej na tym wyszedłem niż siać w popielnik.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak wyglądał dziś rano ślad znacznika po nocnej ulewie.

post-189332-0-30067000-1474749238_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRDawid    0

Susza totalna. Od 2 miesięcy nie było większych opadów. Dzisiaj zasiałem oziminy, ponieważ liczę w końcu na jakieś opady. Przecież pogoda musi się zmienić....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

Rolnik mieszkam od ciebie okolo 50 km od ciebie i na glinie musze ciagnikiem bryly rozjezdzac


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25596

U mnie wczoraj spadło 5,5 mm, też akurat na posiane zboże. Dziś rano 4 stopnie i mgła z rosą jakiej daaawno nie było.

Ja siałem w świeżo orane, trochę wilgoci było i o dziwo część pszenicy posianej już na drugi dzień w ziemi puściła kiełek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj