Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16303 odpowiedzi na ten temat

#101 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 28 maj 2012 - 17:16

Anomalia pogodowe @rmiecz8 a co sie stanie z tym sianem jezeli popada jeden czy dwa dni? polezy troche dluzej i tyle. a straty w zbozach sa juz nieodwracalne i jezeli tak dluzej bedzie to juz nic nie bedzie

przez brak tego deszczu to u nas niektórzy to nie maja za bardzo czego zbierac z łąk

Edytowany przez Pawell18, 28 maj 2012 - 17:19.

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 15:50
  •  

#102 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2012 - 17:27

Anomalia pogodowe No niby tak ale w okresie sianokosów lepiej żeby nie padało, bo takie siano już nie pachnie tak ładnie.

#103 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 28 maj 2012 - 17:35

Anomalia pogodowe Wróce jeszcze na chwile do siania nawozów w taka suszę. A może mocznik który chciałem rozsypać lepiej bedzie podac w formie płynnej - 25kg/ha (ok 340l/ha) razem ze środkiem grzybowym którego niebawem będe musiał zastosowac. Byłaby to dawka na przetrzymanie do pierwszych opadów.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#104 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 maj 2012 - 17:37

Anomalia pogodowe No uważam teraz siew mocznika w formie granulowanej za szczyt rozrzutności :D Lepiej dolistnie.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#105 Share MariuszT

MariuszT

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 213 postów

Napisany 28 maj 2012 - 17:43

Anomalia pogodowe

@pawelol111 starczyłoby pieniędzy. Od prawie 150 krów mam kasy po uszy a będzie za rok ich jeszcze więcej.

Nie rozumiem jak wy podczas deszczu zrobicie sianokosy. Powinniście się cieszyć że nie pada i można skosić trawę bo w tamtym roku nie było takiej możliwości. Owszem niech popada ale ci co mają teraz skoszone trawy to by was za te prośby o deszcz zatlukli. W przyszłym tygodniu już może padać a nawet musi bo kukurydza to sobie poradzi ale trawy nie urosną. Zboże to już będzie dojrzewać więc też deszczu dużo nie potrzebuje. W moich okolicach nikt nie narzeka na brak deszczu. Przeciwnie.

Może powiem Ci jak to jest u mnie:
1. Podczas deszczu nie koszę i nie prowadzę sianokosów.
2. Właśnie powinniśmy się cieszyć, że pada, bo w przeciwnym wypadku trawa na skoszonej łące będzie wypalona przez słońce.
3. Wręcz przeciwnie, kukurydza sobie nie poradzi, jedna roślina kukurydzy w całym okresie wegetacji pobiera 200 litrów wody!
4. Zboże bez deszczu nie dojrzeje, na słabszych stanowiskach przy słabszej kulturze gleby widać te "dojrzewanie".
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#106 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2012 - 21:28

Anomalia pogodowe Jakby padało cały czas to nigdy byś sianokosow nie zrobił i trawa by się zestarzała.
Myślisz że te 200 l wody to dużo jak na cały rok? To dosłownie kilka dni gdzie cały czas pada. A takich dni będzie pełno. Poza tym pomyśl ile wody kukurydza wsiąka ze źródeł w ziemi i z wody która kiedyś splyneła do ziemi po deszczu bo ona tam jest przez długi czas.
Jak ktoś ma się cieszyć że pada skoro nie może skosić trawy lub wjechać na pole gdzie rośliny mu gniją w wodzie, bo po 2- 3 dniach deszczowych tak by było.

#107 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 maj 2012 - 21:47

Anomalia pogodowe U mnie co rocznie średnio spada poniżej 450mm rocznie, rok temu nie było nawet 400, w tym roku licząc ze śniegiem nie będzie więcej jak 50mm. Dużo?
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#108 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 28 maj 2012 - 21:51

Anomalia pogodowe Mieczu też byś jęczał gdyby nie było co kosić na łące. Masz dobrą sytuację więc możesz sobie durne posty pisać. Każdy bohater jak na polu zielono.

#109 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2012 - 22:07

Anomalia pogodowe Tydzień temu miało padać w całym kraju. U nas padało a u was nie. Dziwne.

#110 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 28 maj 2012 - 22:18

Anomalia pogodowe U mnie warunki są bardzo dobre pod każdym względem, dziś padało 1 km ode mnie a ja suche siano rolowałem. Mieczu nie urodziłeś się wczoraj... prognozy często się nie sprawdzają. W tym roku ogólnie wschód ma lepiej bo ozime nie wymarzły i jest dostatek wody.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 maj 2012 - 22:33

Anomalia pogodowe Trochę ozimin też wymarzło. Sąsiadowi 30 ha rzepaku a mi 10 ha pszenżyta, ale trudno się mówi za to coś innego na tym polu urośnie. Gorzej ma ten co mu 500 ha wymarzło. O ile więcej roboty.

#112 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 28 maj 2012 - 22:53

Anomalia pogodowe

Jakby padało cały czas to nigdy byś sianokosow nie zrobił i trawa by się zestarzała.
Myślisz że te 200 l wody to dużo jak na cały rok? To dosłownie kilka dni gdzie cały czas pada. A takich dni będzie pełno. Poza tym pomyśl ile wody kukurydza wsiąka ze źródeł w ziemi i z wody która kiedyś splyneła do ziemi po deszczu bo ona tam jest przez długi czas.
Jak ktoś ma się cieszyć że pada skoro nie może skosić trawy lub wjechać na pole gdzie rośliny mu gniją w wodzie, bo po 2- 3 dniach deszczowych tak by było.

tak czytam kolego Twoje posty w tym temacie i trochę zachowujesz się jak mały dzieciak. to że u Ciebie jest mokro nie oznacza że 50 km dalej nie może być suszy. NIe przez przypadek został założony ten temat. W mojej okolicy na lekkich glebach trawa praktycznie wyschła, kukurydza jeszcze się trzyma, zbóż ozimych ani jarych poza słomą może nie być w ogóle, rzepak jary klapł całkiem. Poziom wód gruntowych jest rekordowo niski bo od zeszłej jesieni kiedy spadło w sumie tyle wody co na terenach półpustynnych, braku opadów śniegu lub też znikomych i obecnie niskich opadach wiosną uwilgotnienie jest bardzo słabe i jeżeli ten tydzień nie popada to nie wiem co będzie. Dotyczy to centrum i wlkp. Owszem cieszy pogoda w sianokosy ale co z tego jak kosiłem trawę miejscami zwiędniętą ?! brak wilgoci to tylko kontynuacja bardzo trudnego roku w rolnictwie począwszy od wymarznięć zbóż oleistych i traw po spadki cen mleka i mięsa, nienotowane wcześnie ceny paliw i systematyczne wzrosty środków do produkcji począwszy od głupiej folii do sianokiszonki a kończąc na nasionach. a już rozbrajają ludzi teksty w stylu mam 150 krów i kasy po uszy...
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#113 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 29 maj 2012 - 04:42

Anomalia pogodowe Może to tak trzeba by mało co narosło, by było mało kasy, wtedy by chłopy mniej się uganiali za nowym sprzętem. Może wtedy skończą się podwyżki, kto to widział by nowy traktor kosztował 250000 zł, to czysty wyzysk, albo maszyny co nowa seria dostaw to cena w górę, ale puki będzie popyt to i będą coraz droższe. A puki będzie zysk chłop będzie kupował i błędne koło się robi i sami siebie wpędzacie w maliny, więc natura dba o rozsądek.

#114 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 29 maj 2012 - 05:49

Anomalia pogodowe

Tydzień temu miało padać w całym kraju. U nas padało a u was nie. Dziwne.

u mnie już dawno dobrze nie padało więc po co głupio cwaniakujesz jeżeli ktoś pisze ze ma sucho w polu to znaczy ze tak jest ja mam dobre ziemie ale co z tego jak w maju spadło 19mm/metr u niektórych chłopaków jeszcze mniej więc jak masz pisać takie wypierdy i innych denerwować to sobie daruj u mnie pszenice zwija na 2 klasie ziemii więc jest źle

Thug

#115 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 29 maj 2012 - 06:01

Anomalia pogodowe Zwija bo nawozy pić chcą. Czytałem na agrofoto.pl że zakłady nawozowe pobiły kolejny rekord w zyskach i zwineli cały dochód rolnikom. Ja to się dziwię tym co sypią po 4 razy wywalając grube tysiące, potem pryskają żeby się nie położyło, a na końcu i tak wyschnie, zamiast kupić coś za tą kasę i mieć bez ryzyka.

#116 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 29 maj 2012 - 06:31

Anomalia pogodowe

Tydzień temu miało padać w całym kraju. U nas padało a u was nie. Dziwne.

piszesz tak jakbys w ogole nie mial pojecia o swiecie(bez obrazy oczywiscie bo nie chodzi mi o to zeby sie tutaj klocic) ale piszesz jakbys sie cieszyl ze u ciebie mokro a u nas jest sucho. tak jakbys myslal ze skoro u ciebie tak jest to i 50 i 500km dalej tez tak musi byc.
na tym forum jest malo osob ktorzy maja po 150krow i niby moga sobie pozwolic na takie zbytki jak Ty.
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#117 Share gajor24

gajor24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 29 maj 2012 - 07:45

Anomalia pogodowe dajcie spokuj w pogodzie po wiadomosciach czy po faktach pokazuja deszcze a tu co słonce tak pierdziela bzdury ze nie ma co ogladac pogody.

#118 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 29 maj 2012 - 08:00

Anomalia pogodowe U mnie to pada jak juz nie ma gdzie :o a tak powaznie to wczoraj 5km dalej(szydłów,pitrkow tryb)polalo dosc mocno.
Zetor Team.

#119 Share Max83Max83

Max83Max83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 29 maj 2012 - 08:06

Anomalia pogodowe rmiecz to chyba jest dzieciak,jak by u niego było tak sucho to by takich bzdur nie pisał.On po prostu się cieszy że u niego jest wilgoć a u nas susza. Atomik dotyczy to nie tylko centrum i Wlkp, ale też Kuj-Pom. bo w maju nic u mnie nie padało,a na 3 klasie pszenica żółta i w polu skała.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 29 maj 2012 - 08:21

Anomalia pogodowe

Ja to się dziwię tym co sypią po 4 razy wywalając grube tysiące, potem pryskają żeby się nie położyło, a na końcu i tak wyschnie, zamiast kupić coś za tą kasę i mieć bez ryzyka.

dobrze się czujesz ? bo pitolisz głupoty jak człowiek, który mieszka w bloku w mieście. siej sobie żyto zbieraj 2 tony a tą kasę z ŚOR przepij jak wielu
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)