Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16265 odpowiedzi na ten temat

#1161 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 17 marzec 2013 - 20:20

Anomalia pogodowe Binladen dobrze gada, będzie mało będzie zysk, będzie dużo będzie tanio i kupa roboty. Jestem za redukcją plonów przez naturę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 10:03
  •  

#1162 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:20

Anomalia pogodowe

A co temu nawozowi bedzie jak rozsiany tuż przed sniegiem na niezmarźnieta glebę ,wsiąkł i tyle -do góry nie poleciał i strat nie bedzie ,gorzej bywało jak sie rozsiało w kwietniu i miesiąc deszczu nie było to większość poszła w powietrze i rośliny tego nie wchłonęły ,takie bajki to można sobie pisac że pozytku nie będzie-na pewno lepszy niz po tym ataku zimy bo zanim sie wjedzie to się zejdzie a rosliny natychmiast będa potrzebowac azotu po takim czasie ;)

hehe ci co posieli już tak sobie tłumaczą :D

Nie przejmujcie sie Binladenem. Jest typowym przykładem człowieka "nieważne czy mi jest dobrze, ważne by sąsiadowi było gorzej"

Edytowany przez lukaczmarek, 17 marzec 2013 - 20:22.

#1163 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:23

Anomalia pogodowe

Będzie ale pewnie i w okolicy a nie tylko mi i wtedy się nie nadżwigam a to samo wezmę :)

To bardzo się cieszę, nie twoja okolice wykosi, a od mojej wara :)
btw. Ja nie dzwigam, tylko ślimak/kubełek :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1164 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 marzec 2013 - 20:27

Anomalia pogodowe

Binladen dobrze gada, będzie mało będzie zysk, będzie dużo będzie tanio i kupa roboty. Jestem za redukcją plonów przez naturę.

Natura nierówno dzieli nieurodzajem, też chcesz aby i Tobie to się trafiło?
Jedni stracą inni zyskają, oby wszystkim wyszło to na dobre.
Poza tym to nikt nie twierdzi że jak zbierzemy 2 razy mniej to zboże będzie 2 razy droższe.

Edytowany przez KRISTOFORn, 17 marzec 2013 - 20:29.

#1165 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:39

Anomalia pogodowe

Binladen dobrze gada, będzie mało będzie zysk, będzie dużo będzie tanio i kupa roboty. Jestem za redukcją plonów przez naturę.

Tu się różnimy ja wiaderkiem nie rzucam, a i ty możesz w niedziele chodz raz porobić, zamiast w kościele na tace dawać i na jedno wyjdzie ;)

#1166 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 17 marzec 2013 - 20:39

Anomalia pogodowe @lukaczmarek Masz racje ten typ tak ma i do dyskusji włączył się jeszcze jeden ale i TAMTYM też nie ma co się przejmować......
a wracając do temetu pogody i amomalii to jest wtej chwili jest -2 i bezchmurnie

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#1167 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:43

Anomalia pogodowe co z tego że w Polsce się nie urodzi a wszędzie będzie to i tak stracimy podwujnie raz że nie będzie plonu 2 że nie będzie ceny Polska to nie pępek świata

#1168 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 17 marzec 2013 - 21:05

Anomalia pogodowe Jak w Polsce nie będzie to chińczyk, niemiec i reszta bratanków darmo nie dadzą i cenę walną x3, a kto ma to zarobi lux wtedy, a ja zboża nie kupuje i mi w to graj.

#1169 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 17 marzec 2013 - 21:10

Anomalia pogodowe jak wszystkim wykosi te 70% to jest szansa na pszenicę po 1100. :P ja osobiście żeby była po 600 :D

#1170 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 17 marzec 2013 - 21:21

Anomalia pogodowe

hehe ci co posieli już tak sobie tłumaczą :D

Nie przejmujcie sie Binladenem. Jest typowym przykładem człowieka "nieważne czy mi jest dobrze, ważne by sąsiadowi było gorzej"

Czep sie siebie ja do ciebie nie pije, a co darmo bys chciał ziarno przy tych kosztach produkcji do świń?Emota ci sie cieszy bo cos tam staniało -ja jestem za nieurodzajem,wymarznieciem,susza byle by mało zebrała polska i wtedy sie zarobi na wszystkim a prosiaki sprzedaj duńczykom :D
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1171 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 marzec 2013 - 21:37

Anomalia pogodowe Ha ha, Polska będzie sprowadzać z Węgier,Niemiec, Brazylii. Oni kasę zrobią ale Ty już nie.
Co ma być to będzie, nic nie zmienię. W zeszłą zimę ponad 80% ozimin mi wymarzło a cena nic nie zrekompensowała. Lokalne problemy nikną w skali kraju czy też świata

Edytowany przez KRISTOFORn, 17 marzec 2013 - 21:44.

#1172 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:46

Anomalia pogodowe

Czep sie siebie ja do ciebie nie pije, a co darmo bys chciał ziarno przy tych kosztach produkcji do świń?Emota ci sie cieszy bo cos tam staniało -ja jestem za nieurodzajem,wymarznieciem,susza byle by mało zebrała polska i wtedy sie zarobi na wszystkim a prosiaki sprzedaj duńczykom :D

Pijesz i to wielokrotnie i nie tylko do mnie.
Myślisz ze jak coś wymarznie u ciebie czy u mnie czy nawet w połowie polski to ty się staniesz nagle bogaty?
Czy ty zboże kosą tniesz a potem cepami młócisz i w worki pakujesz że tak zależy ci na tym żeby mało urosło?
U nas jest trochę nowocześniej. Mamy kombajny, silosy zbożowe, urządzenia do załadunku ziarna i takie inne cuda. I czy mi urośnie 3 tony i sprzedam po 1000zł czy urośnie 6 ton i sprzedam po 500 to nie ma większego znaczenia :)

#1173 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 21:52

Anomalia pogodowe Dziwne jest to ze jak paliwo bylo tanie mówili ze bedzie jeszcze tansze.. teraz strasza zima ale jak co roku posiejemy i zbierzemy a co do zle zyczacych uwazajcie zebyscie sie gulem nie zadlawili.. bo szczescie sprzyja lepszym;) mimo ze to prawda ze jak jednemu sie nie urodzi to drugi zarobi jednak z sasiadem lepiej współpracowac, razem mozna wiecej, a szczucie polaka na polaka sasiada na sasiada to stara sprawdzona i niestety skuteczna metoda..

#1174 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 17 marzec 2013 - 21:56

Anomalia pogodowe Do @lukaczmarek

O zebyś człowieku widział mój sprzet to byś padł z zazdrości ale nic tu nie wstawie moge ci na e-maeila wysłac
Tak tak pocieszaj sie swoimi maszynami ale szkoda ze moich nie widziałes i ile mam ha ,a kosa to tnij swoje bedzie pasowało do poziomu jaki reprezentujesz :D

Edytowany przez Binladen, 17 marzec 2013 - 22:05.

#1175 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 22:06

Anomalia pogodowe Ale jak będzie drogie zboże to nie będzie się opłacało karmić tanich świń, i świnie podrożeją bo będzie mało i każdy skorzysta i ten na drogiej świni i na drogim zbożu. A ja wolę zatargać dwukólkę zboża niż 4 przyczepy bo na ropie zaoszczędzę.

#1176 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 22:11

Anomalia pogodowe Ale nie wszyscy maja mózgi aby tak myślec kolego @Rolnik1973 chcieli by naciąć po 10 ton z 1 ha i sprzedac po 100zł a swiniarze czekaja na cenę 30 zł za q i ironiczne usmieszki do sprzedajacych ziarno

#1177 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 22:20

Anomalia pogodowe teraz zboże jest drogie, świń jest bardzo mało a jakoś nie widzę żeby mocno drożały są poniżej 5zł a zboże po 800zł. A jak zboże było po 400 były po 4zł a czasem droższe i było ich dużo więcej niż teraz.

#1178 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 22:47

Anomalia pogodowe ja juz prawie 2 tygodnie temu owies i pszenice zasialem -jak jeszcze nie bylo sniegu to nie bylo widac zeby zaczely wschodzic-ciekawe co bedzie pozniej, a nawoz na ozime i laki tez juz posiany.dobrze ze ziemniakow jeszcze nie posadzilem a mialem juz przygotowane- braklo czasu.
u mnie sniegu z 10 cm a mroz na razie do - 15.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#1179 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6742 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 22:50

Anomalia pogodowe

Do @lukaczmarek

O zebyś człowieku widział mój sprzet to byś padł z zazdrości ale nic tu nie wstawie moge ci na e-maeila wysłac
Tak tak pocieszaj sie swoimi maszynami ale szkoda ze moich nie widziałes i ile mam ha ,a kosa to tnij swoje bedzie pasowało do poziomu jaki reprezentujesz :D

Minęło 7 dni od kiedy czekam na te Twoje fotki i ich nie dostałem więc jednym słowem tylko na forum tak się chwalisz :)

Wracając do tematu- na wschodzie kolejny zimowy tydzień się zapowiada.

Edytowany przez danielhaker, 24 marzec 2013 - 18:54.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1180 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3451 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 17 marzec 2013 - 22:54

Anomalia pogodowe Tylko że samo zdjęcie nie świadczy o posiadaniu czegoś tam :D .
To nie ma co chować pługa ........... do śniegu ;)

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P