Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16260 odpowiedzi na ten temat

#1141 Share johndeere730c360

johndeere730c360

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 11:33

Anomalia pogodowe Rok temu miałem już posiany azot na zboża , zasiane zboże i posadzone ziemniaki pod włókninę .A dziś na polach biało i mróz - 15 :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 03:38
  •  

#1142 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 11:47

Anomalia pogodowe Rok temu siałem nawozy 19 marca na oziminy potem praktycznie do kwietnia było zimno noce z przymrozkami i nawóz leżał tylko na ziemi w tym roku będę siał jak przyjdzie prawdziwa wiosna będzie ciepło i nawóz rośliny pobierać będą od razu ,u nas kilku rolników koniec lutego początek marca siało nawóz wprawdzie zapowiadali powrót zimy ale nikt nie wierzył że powróci z takimi mrozami na tak długo dobrze że trochę sniegu spadło i pokryło pola i raczej mówią że pożytku z tego nawozu nie będzie

#1143 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 12:48

Anomalia pogodowe u mnie nad ranem -22 śniegu 45cm zaspy nawet do 1,5m , jak śnieg raptownie się roztopi to może się zrobić nieciekawie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom? zobacz »

•  

#1144 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 14:21

Anomalia pogodowe słyszałem że znów coś zapowiadają słyszeliście coś ?

#1145 Share Dagmarka

Dagmarka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 14:56

Anomalia pogodowe http://lowcyburz.pl/...&p=89431#p89431

#1146 Share jacu

jacu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 14:59

Anomalia pogodowe Niestety od wtorku na północy znów opady śniegu, zima nadrabia zaleglości chyba. Jak się okazuje co roku nie musi być ta sama pogoda o tej porze, rok temu była prawdziwa wiosna ,a teraz zima daje ostro po uszach.

#1147 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 15:06

Anomalia pogodowe Leszczyna zdażyla zakwitnac;)
Mysle ze jesli ktos posial nawóz przed mrozami to ziemia jesli bylo kilka cieplych dni zdazyla go wchłonąć i racej nie powinien zostac wyplukany pozatym snieg zniknie blyskawicznie mimo mrozów slonko juz wysoko i mocno grzeje a ze w nocy na - to nie powinno byc zle kto ma rozsiane ma z glowy a kto ma rozsiac rankiem po mrozach rozsieje tydzien dwa i w podkoszulkach bedziemy smigac;)

#1148 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 17 marzec 2013 - 15:18

Anomalia pogodowe

Rok temu siałem nawozy 19 marca na oziminy potem praktycznie do kwietnia było zimno noce z przymrozkami i nawóz leżał tylko na ziemi w tym roku będę siał jak przyjdzie prawdziwa wiosna będzie ciepło i nawóz rośliny pobierać będą od razu ,u nas kilku rolników koniec lutego początek marca siało nawóz wprawdzie zapowiadali powrót zimy ale nikt nie wierzył że powróci z takimi mrozami na tak długo dobrze że trochę sniegu spadło i pokryło pola i raczej mówią że pożytku z tego nawozu nie będzie

A co temu nawozowi bedzie jak rozsiany tuż przed sniegiem na niezmarźnieta glebę ,wsiąkł i tyle -do góry nie poleciał i strat nie bedzie ,gorzej bywało jak sie rozsiało w kwietniu i miesiąc deszczu nie było to większość poszła w powietrze i rośliny tego nie wchłonęły ,takie bajki to można sobie pisac że pozytku nie będzie-na pewno lepszy niz po tym ataku zimy bo zanim sie wjedzie to się zejdzie a rosliny natychmiast będa potrzebowac azotu po takim czasie ;)
Pisz prawdę, nie przejmuj się innymi;)

#1149 Share newhollandt6

newhollandt6

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 18:17

Anomalia pogodowe ja coś słyszałem jak na tvn meto ,coś mówili że znów w ten piątek atak zimy zawieje i intensywne opady śniegu

#1150 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 17 marzec 2013 - 18:23

Anomalia pogodowe już czwarty dzień z rzędu miałem przepiękną pogodę w dzień tzn słoneczko i 2-3 na plusie, za to w nocy.....nawet i -20

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1151 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 18:38

Anomalia pogodowe Co gorsze na śniegu ,a jest go ok. 20 cm robi się pokrywa lodowa,chociaż w dzień lekko rozpuści to nocą spada do -15.Zeby rośliny, które ruszyły nie chciały się udusić.

#1152 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 18:57

Anomalia pogodowe Panowie do końca Marca ma byc taka pogoda :) Mamy wolne Umnie sporo śniegu i cos niechce nic znikac:)

#1153 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:na wsi podstawa jest znaleźć wybrankę płci pieknej,którą interesuje rolnictwo i bedzie kochała męża a nie jego pieniądze, bo w innym przypadku potem są tylko opłakane skutki takiego materializmu i bezczelności

Napisany 17 marzec 2013 - 19:24

Anomalia pogodowe Świniarze już zacierali ręce na tanie zboze i wykpiwywali tych co sprzedaja ale daj Boże by cos wymarzło,wygniło zeby wywiezli za granice i niech cena na nie będzie niższa niż 90-100 zł bo to okropna chołota zajmująca sie tą branżą w naszych okolicach
pszenica 110
jęczmień 100
pszenżyto 90
owies 80
Daj Boze niech te ceny sie sprawdzą i pogoda temu pomoże

#1154 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 marzec 2013 - 19:34

Anomalia pogodowe Nie jest dobrze komukolwiek źle życzyć, zatem Ty też tego nie rób.
Jak możesz to poszukaj dalej od miejsca zamieszkania, z pewnością coś znajdziesz.
U mnie od 5 do 35 cm śniegu mróz ustępuje koło południa. Jak przyjdą roztopy i deszcz to znowu wszystkie dołki na polach będą zalane.

Edytowany przez KRISTOFORn, 17 marzec 2013 - 19:36.

#1155 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:46

Anomalia pogodowe

Świniarze już zacierali ręce na tanie zboze i wykpiwywali tych co sprzedaja ale daj Boże by cos wymarzło,wygniło zeby wywiezli za granice i niech cena na nie będzie niższa niż 90-100 zł bo to okropna chołota zajmująca sie tą branżą w naszych okolicach
pszenica 110
jęczmień 100
pszenżyto 90
owies 80

Jak wykosi tobie 70% bedzie git??

#1156 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 19:47

Anomalia pogodowe @Binladen jak Tobie coś nie wychodzi to nie znaczy,że innym możesz źle życzyć

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#1157 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 17 marzec 2013 - 20:03

Anomalia pogodowe

ja coś słyszałem jak na tvn meto ,coś mówili że znów w ten piątek atak zimy zawieje i intensywne opady śniegu

powoli już na wszystkich stacjach zapowiadają pod koniec tyg powrót zimy- śnieg i mróz :huh:

#1158 Share Binladen

Binladen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:15

Anomalia pogodowe

Jak wykosi tobie 70% bedzie git??

Będzie ale pewnie i w okolicy a nie tylko mi i wtedy się nie nadżwigam a to samo wezmę :)

#1159 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3381 postów

Napisany 17 marzec 2013 - 20:18

Anomalia pogodowe Zajedwabiste podejście-naprwdę super!!!!

3000 postów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1160 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 17 marzec 2013 - 20:19

Anomalia pogodowe

Świniarze już zacierali ręce na tanie zboze i wykpiwywali tych co sprzedaja ale daj Boże by cos wymarzło,wygniło zeby wywiezli za granice i niech cena na nie będzie niższa niż 90-100 zł bo to okropna chołota zajmująca sie tą branżą w naszych okolicach
pszenica 110
jęczmień 100
pszenżyto 90
owies 80

Takie sympatyczne życzenia i do tego daj Boże ......... :unsure:
Jednak nazwa Binladen zobowiązuje co :P

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P