Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16260 odpowiedzi na ten temat

#11501 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 28 kwiecień 2016 - 11:10

Anomalia pogodowe Przeczytaj.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 03:48
  •  

#11502 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 28 kwiecień 2016 - 11:11

Anomalia pogodowe

nie tak daleko szukać, niedaleko mnie jeden rolnik się powiesił jak spalił opryskiem pszenicę

#11503 Share Albercik99

Albercik99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 11:31

Anomalia pogodowe

Bo rolnicy to grupa spoleczna, ktora bierze wszystko zbyt poważnie do siebie, a do tego nie potrafi oddzielić życia zawodowego od prywatnego. W połączeniu z brakiem wyobraźni, czesto podstawowej wiedzy ekonomicznej, chciwością, zazdrością i brakiem hamulca wychodzi to co opisujecie wyżej.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom? zobacz »

•  

#11504 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 28 kwiecień 2016 - 11:37

Anomalia pogodowe

Albercik, teraz to pojechałeś jakimś rozumowaniem małolata. Jak zbyt poważnie? To kredyty, brak gotówki w skrajnych przypadkach komornik... To trzeba brać pół żartem? To chyba nie ten zawód kolego i nie ten kraj, gdzie się nie żyje tylko wegetuje. Człowiek ciśnie z siebie ile się tylko da, a tu trach, nie wypłucze np opryskiwacza dobrze, albo złakomi się na podróby plus scharatana psychika tym "dobrobytem" i nieszczęście gotowe.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#11505 Share Albercik99

Albercik99

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 12:17

Anomalia pogodowe

Gdzie tu widzisz rozumowanie malolata? Ja pisze o bezmyślnych "farmerach" zaciagajacych zobowiązania bez pamieci i wyczucia, kalkulujacych na podstawie wyników finansowych Np z 2012 roku. O bezmyślnych rolnikach kupujących maszyny kilkukrotnie przewyższające ich potrzeby, bo sąsiad ma taki, albo dlatego ze pieknie wygląda w Internecie. O glupich czynszach, o astronomicznych cenach ziemi, wynikających z glupoty i chciwości. Tak wlasnie wygląda kilkadziesiat procent naszych gospodarstw. Nie pisze tu o tych co dzialaja powoli i z głową, bo takich nie wmówisz mi ze licytują. Druga czesc twojej wypowiedzi jest prawdziwa, ale nie ma zwiazku z tym co ja mam na myśli. Jak sie dajemy - tak mamy

#11506 Share songo

songo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 383 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika

Napisany 28 kwiecień 2016 - 12:24

Anomalia pogodowe

mnie nie zlicytują bo nie mam kredytów :lol: a Tym co brali kredyt na sprzęt to współczuję w tych czasach. W tamtym roku susza, w tym roku mamy zimę w maju a cena za mleko i świnie to nawet nie ma co komentować :)

#11507 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 28 kwiecień 2016 - 12:33

Anomalia pogodowe

Gdzie tu widzisz rozumowanie malolata? Ja pisze o bezmyślnych "farmerach" zaciagajacych zobowiązania bez pamieci i wyczucia, kalkulujacych na podstawie wyników finansowych Np z 2012 roku. O bezmyślnych rolnikach kupujących maszyny kilkukrotnie przewyższające ich potrzeby, bo sąsiad ma taki, albo dlatego ze pieknie wygląda w Internecie. O glupich czynszach, o astronomicznych cenach ziemi, wynikających z glupoty i chciwości. Tak wlasnie wygląda kilkadziesiat procent naszych gospodarstw. Nie pisze tu o tych co dzialaja powoli i z głową, bo takich nie wmówisz mi ze licytują. Druga czesc twojej wypowiedzi jest prawdziwa, ale nie ma zwiazku z tym co ja mam na myśli. Jak sie dajemy - tak mamy

Teraz troszkę inaczej wygląda twoja wypowiedz. W pełni się z Tobą teraz zgadzam. W niedzielę byłem kupić porodówki dla macior u takiego bambra co ma 5 silosów po 2000 ton. Gościa się nie dało słuchać. Masę kredytu na karku, nie czuje zaciskającej się pętli, ale i tak uważa ze złapał Pana Boga za nogi bo mu "Łunia doła". Dała, ale tylko kredyt i niepewne jutro.

Wracając do tematu u mnie słonecznie ale nie ma upału. Miałem robic T1 ze skracaniem, ale chyba jest za chłodno, 8-9 stopni w cieniu.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#11508 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 18:12

Anomalia pogodowe

Wracajac do słusznego tematu znowu deszcz mnie ominoł!!! :(  Brakło 3km i bym dostał deszczu a tak lipa.A wiec od marca do dnia dzisiejszego 21mm.

#11509 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 398 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 18:19

Anomalia pogodowe

Nic szczególnego nie ominęło Ciebie, z trudem nakapało naciągane 2 mm, najgorsze że na tydzień praktycznie opadów nie widać w modelach  :(

#11510 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 18:50

Anomalia pogodowe

U mnie powiat Żnin 1,0 mm. Kiedyś słyszałem wypowiedź doradcy rolnego, że w czasie suszy opad poniżej 10,0 mm nie jest istotny, nie wpływa na poprawę plantacji. W kwietniu u mnie 29,0 mm a opad wystąpił 10 razy!! Czyli mamy średnio po 3,0 mm. W całym marcu było 38mm. Niby na długoterminowych opady pokazują na wtorek-środa, 3-4 maja. Oby były...

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11511 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 28 kwiecień 2016 - 18:54

Anomalia pogodowe mnie dzisiaj burza ominęła spadło parę kropel

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#11512 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 19:13

Anomalia pogodowe

A  ja już myślałem że tylko  mnie dzisiejszy  deszcz  minął ....   jak  spoglądałem  na radary  to chmury  rozchodziły się tuż przede mną-   :blink:   ;[   jedna wielka  lipa z tymi  opadami. 

#11513 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1471 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 19:29

Anomalia pogodowe

WLKP pada praktycznie co dziennie że ciężko trafić w okienko pogody z opryskami ,jednak sucho jest takie to skromne deszcze ,jednak bardziej szkodzi zimno ,poranne przymrozki oziminy ,jare ,łąki kiepsko rosną ,jednak są wyjątki trafiłeś z odmianą,terminem siewu ,rozsianiem nawozów ,opryski i pola ładne

#11514 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 28 kwiecień 2016 - 19:33

Anomalia pogodowe

mnie minimalnie burza również minęła ale deszczu 3mm nakapało. Za kwiecień 34mm. Pewnie więcej już nie będzie na ten miesiąc

#11515 Share androproteam

androproteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 19:35

Anomalia pogodowe

http://www.agropogod...iosna-mamy-zime ciekawo czy opady sniegu i przymrozki wpłyna na kondyncje roslin na zachodzie Europy

#11516 Share andrzej333

andrzej333

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 19:47

Anomalia pogodowe

No mnie też dzisiaj ominęły i to niejedna chmura zawsze jakoś przede mną się rozchodzą

#11517 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 19:52

Anomalia pogodowe

Na wp.pl piszą o masowych samobójstwch rolników w Indiach. 2 lata suszy i kredyt zaciska za szyję

Pomodlił bym się za nich , ale jako innowierca nie chcę ich swoją modlitwą obrażać.

#11518 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 821 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 28 kwiecień 2016 - 20:10

Anomalia pogodowe

U mnie to samo ze 3 litry w sumie z trzech opadów i 2 burz ,,tyle to napadało .Wszystko gdzieś bokami uciekało .

I love salsa

#11519 Share DziadZdziadaPradziada

DziadZdziadaPradziada

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 28 kwiecień 2016 - 20:22

Anomalia pogodowe

Dla rozweselenia- ze 20lat temu jestem na zabawie, wiadomo stoimy w kółeczku chłopaki,dziewczyny ,w środku stoją wina, kto przychodzi to dokłada, muzyka wesoło. Przychodzi taki jeden i odrazu 5 win wstawia bez słowa, stoi smutny nic niegada. W końcu po którymś winie koleżanka go pyta co jest a ten w płacz jak dziecko- szlocha w głos łzy się leją chlopak ponad 20 lat i ledwo wyjąkał przez ten płacz: "a bo mi maciura dwa prosięta udusiła"!

Do dziś sie z tego śmiejemy:-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11520 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 28 kwiecień 2016 - 20:32

Anomalia pogodowe

Nie dość że sucho to jeszcze zimno wszystko od dobrego tygodnia stoi w miejscu,niech się ociepli to chociaż wegetacja ruszy.Z tymi prognozami pogody to można kur..cy dostać najpierw w prognozach na majówkę były dość spore opady teraz już mówią że nie będzie padać  :o Może na tego 3-4 maja coś ruszy oby