Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mich18    89

Ma chłopak fantazje, 6-7 ton z ha 5 klasa heheheh ale dobry kawał :D .


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@Binladen od kilkunastu postów prowokuje nas do kłótni, dostał 10% i bana na tydzień może przynajmniej przez ten czas będzie spokój.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

zapowiada się ciekawa wiosna dziś czytałem artykuł w którym jest napisane iż klimat będzie się stopniowo zmieniał. W latach 80 największe mrozy były w grudniu lata 90 w styczniu początek 2000 r już w lutym. A jesteśmy już 13 lat po roku 2000 i mamy mrozy w marcu :( wkrótce będą 3 pory roku Zima , Lato kończące się w październiku i krótką jesień do grudnia

Edytowano przez 90daniel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Patrzę na tygodniową i po świętach wcale nie widać znacznego ocieplenia. Przymrozki nocne wegetacja nie ruszy jeszcze z 2 tyg, a jare to posiejemy po 20 kwietnia, co na pszenice jest już bardzo późno.

Już mnie to wszystko zaczyna poważnie wk....!!!

 

A ja dla swojego regionu ( Łuków ) widziałem 21 stopni w środę po Wielkanocy . Dodatkowo ma wiać wiatr , który dosuszy glebę i tragedii może nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19687

Do 10 kwitnia jeżeli wjedzie się z jarymi to jeszcze nie będzie tak źle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

2 lata temu 7 maja siałem owies i hulał aż miło, tylko bez azotowych bo wtedy sama łupina bo za szybko rośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Mróz odpuścił dziś tylko -4 rano 6.45.

Od czwartku za to ma sypać śnieg , oby nie tak jak w Szkocji. :blink: :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Rano -8 słonce grzeje ale wedle prognozy to coś ok 10 będziemy siać zboże tak późno jeszcze nie zaczynałem siać zboża jarego zawsze w Marcu się zaczynało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie ma co płakać. W święta będzie można ostro świętować, będzie czas na odchorowanie :D póżniej dopiero w pełni sił w pole :D B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

I w agrobiznesie mówili o redukcji plonu, haha znowu będzie udany rok, a nie przewalanie po kosztach i wypalanie ropy na transport z pola i na pole., a tak zawiezie się w zbiorniku do domu i czysta kaska zostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

jakoś dziwnie to liczysz. Chyba lepiej sprzedać 6t po 800zł niż 3t po 1000zł. Nakład dajesz na 6t a pogoda nie dopisze i ledwo 3t zbierzesz. Chyba że liczysz że wszystkich wkoło dotkną klęski a ty zbierzesz normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

A ja wolę jednak 3-4 tony po 800-1000zł, od 6-8t po 400-500zł (bywały takie ceny). Dlaczego? Potas, fosfor i inne wniesione składniki pokarmowe zostają w glebie dla kolejnej uprawy. Oczywiście najlepiej, jeżeli plonu będzie jak najwięcej przy jak najbardziej korzystnej cenie, ale ktoś musi stracić, abyś ty mógł zyskać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie o sianiu ziemia twardza jak skała co noc mróz około -10 stopni trzeba czekać i liczyć że zboże nie będzie drogie bo pewnie i tak już niszczonym przez los świniarzom zabraknie własnego zboża a ci co sprzedają będą się nam śmiać w twarz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Ale dziś już widać zmiany w pogodzie . Niebo nie jest niebieskie przez cały dzień a całe popołudnie słońce ledwo co przebija się przez chmury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

U mnie teraz na plusie minimalnie bo plus 1, wieczorem - 7/8 , ale już każdy tej zimy ma dość ile można :/ Dzisiaj robię na etacie i wyciągam ludzi a to pana z chlebem a to ciężarówkę z mlekiem bo jednemu rolnikowi nie chciało się drogi odśnieżyć i zsunął się na pole ... o dziwo przyjechało go wyciągnąć dwóch sąsiadów jeden zetorem 7245 drugi mfem 255 i ja zetorem 8145 ... Oni nie byli potrzebni :D ustawiłem się na polu i sam go wytaszczyłem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1862    1

Oglądałem dzisiaj pszenice i muszę powiedzieć ze na jednym polu przy zabudowaniach gdzie nie było śniegu albo było 2cm pszenica odmiana Kerubino wymarzła tak jak w zeszłym roku,ostatnie nocne przymrozki do -21 musiały ją załatwić na reszcie wszystkich pól (Kerubino,Arktis) śniegu do oporu tak ze 30cm i tam elegancko zieloniutka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

A ja dzis po rzepaku chodzilem ,gumaki mialem wysokie i miejscami wpadalem po kolana 30-40 cm sniegu na rzepaku Kiedy to zejdzie:) Liscie boczne zgnite ale serce zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie śniegu malutko. byłem zobaczyć pszenżyto(pigmej) tam w miejsca gdzie śniegu było mało albo wcale i jest dobrze to pod śniegiem powinno być przynajmniej tak samo :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A ja podsumuję rolnikowi zawsze pod górkę teraz nawet pogoda nam nie sprzyja :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj