Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Wczoraj głównie wiało. Brak prądu, i połamane drzewa oraz gałęzie. Wody niespełna 5 litrów. 

 

[galleryimg=649752]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

Wczoraj 33 litry :) a od początku tygodnia 51 litrów. W jeden dzień spadło więcej wody niż w całym maju :D gdzie zboża już uschły to uschły ale gdzie wytrzymały to trochę je podratuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

ale kukurydza ruszyla i opad i temperatura chyba zrekompensuje niskie plony zbóż jarych  oby cena była odpowiednia

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Jak pisałem kilka dni wcześniej jak pada u mnie to i u Was popada.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

Byłem w lasach i na polach nic nie połamało i nie położyło. Teraz słonecznie i gorąco.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

Kuj-Pom gmina Kcynia 16-17.06 razem koło 80l/m2 .Szok a 17.06 po 15 godz. tak wiało ze pszenice położyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero mam prąd od wczoraj 15 jak dało chwile ale tylko tylko zaczepiło na szczęście bo 4 kilometry dalej to i słupy i drzewa kładło a miejscem to i kukurydze  :o  powiat siemiatycki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15370

kukurydza sąsiada. Gdy ma za mokro nie rośnie tak jak i moje zboże. A dostała obornika na jesień i na wiosnę i nawóz wozł 2 x i pryskal i humno. A i uprawa i siew nie polskim sprzętem. Jednak 408. 5 l opadu to za dużo.

Edytowano przez Rolnik1973
Zwolnienie załącznika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kukurydza sąsiada. Gdy ma za mokro nie rośnie tak jak i moje zboże. A dostała obornika na jesień i na wiosnę i nawóz wozł 2 x i pryskal i humno. A i uprawa i siew nie polskim sprzętem. Jednak 408. 5 l opadu to za dużo.attachicon.gifKukurydza.jpg

Tutaj tylko ryż czy coś w tym stylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dakota    112

17 czerwca, po małym wietrze złamało sie drzewo na linie niskiego napiecia, prąd poszedł na "0" bezpiecznik sie nie spalił, prad poszedł na obore... padło 21 sztuk...
chwila wiatru duzo pecha i o tragedie nie trudno, szczescie ze nikomu z ludzi nic sie nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikad    1136

bydło ->obora

trzoda ->chlewnia

owce ->owczarnia

strusie ->nie wiem (kurnik) :)


"Robiąc cokolwiek stajesz się kimkolwiek, nie robiąc nic stajesz się nikim"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7216

@dakota człowiek nie zwraca na to uwagi, a chwila moment i stado stracone w okolicy też były dwa takie przypadki kiedyś. Ja przy okazji budowy obory porobilem wszędzie porządek z uziemieniem i zabezpieczeniami. A u nas ok Łomży prądu nie ma już ponad 30 godz i mówią, że może w poniedziałek zrobią. Tylko we wsi w 4 miejscach linki zerwane, strach pomyśleć co jest w lesie na głównej, kilka uszkodzonych dachów i masa drzew powalonych, dk63 wczoraj wojsko pomagało sprzątać. Dobrze że mam agregat ;)


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wilhelm    408

U mnie w czerwcu 2× 1,5 l/m. i ani mililitra więcej.. Jak czytam Wasze posty, to niedowierzam że tyle pada..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

No nie gadaj. Rano 5mm, popołudniem 16 i pompa że świata nie było widać. Wszystko od was szło na mnie

 

Niestety mnie tylko zahaczyło, Brodnicę zalało.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dakota    112

to bylo bydło, 12 krow 7 bykow takich po 500 kg i dwie jałowki, stado mojego tescia
ale w oborze zostalo jeszcze 12 sztuk na takich samych uwieziach stały miedzy nimi
tylko trzeba sie cieszyc ze ludzie nie ucierpieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Piorun poraził te co stały , a ocalały te co leżały (napięcie krokowe) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

A był  ubezpieczony  od przepięć bo  koszt ubezpieczenia  znikomy  a ryzyko  duże   nigdy nie wiadomo  kiedy  licho  nie śpi.

 

U mnie  wczoraj  trochę  wieczorem  popadało    teraz  przydało by  się  kilka dni  upałów  co  by  QQ  szła  jak szalona  i potem  znów  opady  a  będzie  dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

oj nie wołaj tych upałów ja mam ich na razie dość niech pada może trawy ruszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj