Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
nikolas29    449

soltys spac nie moze o 3 rano pisze.. u nas w lodzkim pada snieg w nocy tez napadalo z 5 cm i nie mysli sie przejasniac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

No u nas wreszcie w ciągu dnia znacznie powyżej zera i trochę śniegu się stopiło. Ale coś za coś i teraz jest -5 a od środy zapowiadają ocieplenie ale czy się spełni to się okaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Pomorskie wlasnie 12 na minusie sie zrobilo i bedzie jeszcze zimniej ) 30 cm pokrywa na polu wiec bedzie dobrzeee) Byle do swiat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

Okolice Giżycka, -12 stopni. Czujka jest umieszczona 2 m nad ziemią, więc przy gruncie jeszcze zimniej i cały czas idzie w dół. Śniegu od 5 do 20 cm (wiatr pozamiatał). Na noc jest zapowiadane 15, ale coś czuję że będzie jeszcze zimniej. Pomyśleć, że rok temu po sąsiedzku duże gospodarstwo przymierzało się już do siewu kukurydzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

pamięta ktoś z waszej rodziny taką pogodę w marcu ????? :)

Taka pogoda w marcu to normalne mój dziadek opowiadał że czasami w kwietniu potrafiło spaść śniegu po kolana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

tak to wyglada kazdy liczy ze rok do roku podobny, a mnie w sumie cieszy ze przynajmniej teraz cisza o globalnym ociepleniu.. zauważyliscie? pogoda swoje nadrobi.. i nawet moje nawozy rozsiane na rzepaki mysle ze nie na marne u nas ziemia pod sniegiem rozmarznieta.. co roku panowie to kalendarz podobny a nie ceny i pogoda.. zreszta jak to bedzie rok dobry cenowo dla zbóż to cud bo niepamietam aby cos placilo 4 lata pod rzad.. obym sie mylił..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

To może być skutek globalnego ocieplenia. Lód topnieje, woda słodka miesza się z wodą słoną i zaburza stosunek wody słonej do słodkiej osłabiając prąd zatokowy przez co jest zimniej - ale to tylko hipoteza.

 

Śniegu na kilka cm - dużo za mało a nadają -15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

Z innej strony patrząc to ten rok nie odbiega aż tak tragicznie od normy. Tylko w zeszłym roku tak przyszło nagle ocieplenie i na szczęście już tak zostało. Dwa lata temu też pamiętam jak 27 marca śniegu napadało z tym, że szybko stopniał ale 3 cm leżały i mróz do południa -5 a potem jakoś się wypogodziło i następnego dnia +4 i wszystko stopniało ale było zimno. Pamiętam też jak jeździłem sobie po polach maluchem i też ok. 20 marca zakopałem się w zaspie a obok na polu gość z kultywatorem jeździł i co chwilę siadał. Także jeżeli prognozy by się sprawdziły to ten rok wiele by od normy się nie odchylał. Jedynie temperatura jest naprawdę bardzo niska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Wg. prognoz w moim regionie od czwartku zaczyna się wiosna, mi pozostaje modlić się, aby w środę opryskiwacz nie nawalił przy rozlewaniu nawozu, bo później raczej szybko nie wjadę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ukasz52    17

Itak nie jest zle:

"Szalę goryczy przelało zimne i deszczowe lato. 1980 rok okazał się jednym z kilku najzimniejszych na przestrzeni ostatniego półwiecza. Kiepska pogoda, wysokie ceny i pogarszająca się sytuacja życiowa zmusiła Polaków do rozpoczęcia masowych strajków, które zakończyły się upadkiem PRL.

Jeszcze bardziej dotkliwy brak wiosny był w 1816 roku, kiedy w atmosferze unosiły się gigantyczne ilości popiołów pochodzących z erupcji wulkanu Tambora na Indonezji. Nastąpiło przejściowe ochłodzenie klimatu, które sprawiło, że śnieg leżał w Polsce aż do maja.

Lato okazało się tak chłodne, że pojawiło się określenie "rok bez lata". Zniszczeniu ulegały uprawy, ludzie głodowali i plądrowali magazyny ze zbożem, wzrastała przestępczość. Kraje zachodniej Europy zmuszone zostały do ogłoszenia stanu klęski żywiołowej. Popioły zwiększyły natężenie opadów, sypał brązowy śnieg, szalały burze, dochodziło do masowych powodzi.

Pozostaje mieć nadzieję, że tegoroczna wiosna taka nie będzie i już w kwietniu odczujemy zdecydowane ocieplenie. Warto dodać, że przed rokiem marzec kończył się przyjemnymi 20 stopniami, a kwiecień przyniósł pierwszy upał, w niektórych regionach naszego kraju najwcześniejszy w dziejach meteorologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może być skutek globalnego ocieplenia. Lód topnieje, woda słodka miesza się z wodą słoną i zaburza stosunek wody słonej do słodkiej osłabiając prąd zatokowy przez co jest zimniej - ale to tylko hipoteza.

 

Śniegu na kilka cm - dużo za mało a nadają -15

 

A ja słyszałem że pokrywa lodowa na biegunach przyrasta.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Ładu z tymi badaniami nie dojdzie. Jedni twierdzą tak, inni inaczej. Całkiem jak u nas na forum :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

ja nie pamiętam tak długiej zimy :) u mnie -12 śniegu 15 cm i najbliższy tydzień zapowiadają chłodny to na pewno śnieg nie zginie a potem chlapa i kiedy sypać azot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

- 11 okryw śnieżna 0-2cm na polach.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

 

A ja słyszałem że pokrywa lodowa na biegunach przyrasta.

 

Na poludniowym przyrasta, polnocnym topnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

- 17 od północy ;[ -12 od południa ;[ . Masakra co się dzieje w tym roku takich anomalii to ja nie pamiętam :mellow: . Będą chyba białe święta wielkanocne :( Zając raczej z nory nie wyjdzie z prezentami :D

Trzeba by chyba powiadomić Sanepid bo ta zima jest już przeterminowana niech coś zrobią :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badylarz    15

-16 było po szóstej rano, teraz -12 ładnie słoneczko świeci. Śniegu jest pod dostatkiem więc nie jest źle.

 

Panowie właśnie takich "anomalii pogodowych" nam potrzeba aby była szansa na jakieś lepsze ceny, pamiętajmy, że w większości przypadków urodzajny rok to nie był taki w którym zarobiło się najwięcej. Jak tak dalej będzie to w połowie kwietnia wjedzie się na pole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj