Polecane posty

kojot629    257

Wreszcie deszcz spadł i to nie byle jaki. Ale byla pompa, a grzmialo jakby ktos niewybuchy detonował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Grzmiało  grzmiało   a deszczu  parę  kropel  w koło  leje   a u mnie  sucho 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacu    173
Napisano (edytowany)

marekfarmer u mnie też sucho , nie tylko u Ciebie susza, też kilka kropel spadło, ja porządnego deszczu to nie widziałem od kilku tygodni.

Edytowano przez jacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ok 17 przeszła sucha burza, 2 godz później z niepozornej chmury zaczęło padać i w sumie nadal delikatnie pada, ok 6mm obecnie jest.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie  z 5 mm na pewno jest ale konkretne burze jakoś codziennie mnie omijają, wczoraj od wschodu dziś od zachodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudas83    6

 Kuj-pom gmina Kcynia burza, ulewa z gradobiciem napadało 33l ,buraki przyklepane do ziemi jak po wałowaniu ,w ziemniakach stoi woda redliny powymywane w niektórych miejscach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kabus55    55

Wczoraj trochę pokropiło dzisiaj nic. A więc od ostatniego większego deszczu mija już 6 tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177
Napisano (edytowany)

Chyba sobie żartujesz lucerna znosi suszę jak żadna roślina wszystko w koło usycha a lucerna zielona aż szkoda kosić ;) B)  deszcz potrzebny na wczoraj bo nawet żyto już się kręci na piachu B)

U ciebie może tak ale nie u mnie, tym bardziej świeża 2-3letnia sobie jakoś radzi ale zeszło roczna nie dość zeszły rok dostała po d*pie, styczniowe mrozy ją dość mocno przycięły i ostatnie przymrozki dodatkowo siekły że liście żółte do  teraz ma i dodatek taka pustynia to nie dziwuj się że schnie, na lekkiej ziemi tylko chwasty zostały. Jak bym żartował to bym napisał; Przychodzi koń do baru a braman pyta co tak rżysz, także nie żartuje.

 

Wczoraj paliło po południu sucha burza chwile grzmiało i bokami poszło, dzisiaj powtórka bez burzy chwilami miałem nawet nadzieje że po pada ale nic wszystko na Koronowo, Bydgoszcz szło tylko wiatr i tumany kurzawy ale nie powiem że nie padało bo ok godzinę temu spadło z 10 kropelek bo szybę w samochodzie pobrudziło na krople nie liczę bo to za duża skala...

 

Żyto pokoszone to z 2ha dało 5 belek więcej niż w zeszłym roku z 1,1ha a niby w zeszłym roku gorsze było a tego roczne i tak  miałem jedno z najlepszych w okolicy.... Jest BIDA.

Edytowano przez Milosz27

Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic666    13

33 litry to opad z ostatnich dwóch miesięcy :/ jakby u mnie tyle [popadało to bym się cieszył , 8 km odemnie ładna ulewa wczoraj dziś tak samo a u mnie ledwie 3 mm wisła wszystko wstrzymuje co idzie od wschodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

jak nie padało,dalej nie pada.....a trzy kilometry zlało...

 

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamilrudy    7

Qrde a ja nie moge się doczekać słońca co dzień coś popada, mokro wszędzie a kiszonke już trzeba robić na wczoraj. Ledwie złapałem 30 bel dziś. :wacko:  Na jutro znów opady nadają, no i weź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

U mnie spadło 7mm przemoczyło glebę na parę centymetrów a głębiej dalej sucho 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25236

WLKP cały czas Kret i inni zapowiadali deszcz, popołudniu na mapie cała Polska w chmurach posiałem nawóz w ziemniakach i jak zwykle zapowiedzi mogą sobie schować tam ,słonce ciepło do wieczora u nas

 

Kreta to się w ogródku gania żeby cebulek nie wpierd.lał, a nie słucha i ogląda jego błazenadę.

Jest szansa, że u mnie w sobotę coś skapnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

po marzyć można, tylko jak długo ....

 

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

w piatek zagrzebalem sie opryskiwaczem a jedno pole zostalo nieobsiane bo nie da sie wjechac- wiec nie jest zle, a ma jeszcze popadac, na piaskach widac braki wilgoci .


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

I kolejny dzień parę kropel, na burze jednak nie ma co liczyć, 

 

Co do lucerny zda to egzamin jak ma głęboko wilgoć a susza przyjdzie, na Kujawach susza już drugi rok i poniżej warstwy ornej popiół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie. A może warto pomyśleć nad jakimś ubezpieczeniem upraw ? Deszcz, Susza, Silny wiatr, Grad itd... Jak tam u was z tym tematem ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

U ciebie może tak ale nie u mnie, tym bardziej świeża 2-3letnia sobie jakoś radzi ale zeszło roczna nie dość zeszły rok dostała po d*pie, styczniowe mrozy ją dość mocno przycięły i ostatnie przymrozki dodatkowo siekły że liście żółte do  teraz ma i dodatek taka pustynia to nie dziwuj się że schnie, na lekkiej ziemi tylko chwasty zostały. Jak bym żartował to bym napisał; Przychodzi koń do baru a braman pyta co tak rżysz, także nie żartuje.

 

Wczoraj paliło po południu sucha burza chwile grzmiało i bokami poszło, dzisiaj powtórka bez burzy chwilami miałem nawet nadzieje że po pada ale nic wszystko na Koronowo, Bydgoszcz szło tylko wiatr i tumany kurzawy ale nie powiem że nie padało bo ok godzinę temu spadło z 10 kropelek bo szybę w samochodzie pobrudziło na krople nie liczę bo to za duża skala...

 

Żyto pokoszone to z 2ha dało 5 belek więcej niż w zeszłym roku z 1,1ha a niby w zeszłym roku gorsze było a tego roczne i tak  miałem jedno z najlepszych w okolicy.... Jest BIDA.

Na koronowo powiadasz ? :>

U mnie wczoraj ani kropelka nie spadła a dziś 0,7mm... nie wiem jak to szło ale w Bydgoszczy niby po raz kolejny ładnie polało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Zle się wyrazilem w strone koronowa patrzac ode mnie i nie mowie ze padalo B) wlasnie rozmawialem z kolesiem z kola łowieckiego bo na dziki pilnujemy mowil ze bedzie zalew spuszczany bo tama się sypie i moze w koncu do nas jakis deszcz doleci.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

Witajcie Panowie. A może warto pomyśleć nad jakimś ubezpieczeniem upraw ? Deszcz, Susza, Silny wiatr, Grad itd... Jak tam u was z tym tematem ?

 

Mleko tanie, zboże tanie, świnia za bezcen, trawy nędzne - nie ma kasy na ubezpieczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    474

No nie mówcie że od gradu nie ubezpieczacie  :wacko:

 

 

Opad przez noc  4 mm a miało wczoraj tyle spaść ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj