Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16303 odpowiedzi na ten temat

#7781 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 20 sierpień 2015 - 06:02

Anomalia pogodowe Umnie kolejny dzień bez deszcz

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 15:36
  •  

#7782 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 20 sierpień 2015 - 07:21

Anomalia pogodowe

a ci kretyni z puław dalej suszy nie widzą

raczej z Wiejskiej

W kazdym powiecie zwalniaja co roku osoby fizyczne i firmy z placenia podatku i to na grube sumy w mojej okolicy naprawde firmy ktore niepotrzebuja pomocy maja zwolnienia rzedu milona lub kilkuset tysiecy nigdy u siebie rolnika niewidzialem na liscie w tym roku sa ku temu powody jak nigdy, takiej suszy nikt niepamieta ,dodatkowo w mediach byl artykul ze na 1.5 mln rolnikow z powodu suszy ubezpieczylo sie 86 rolnikow koszt ubezpieczenia 1 ha od suszy 300-400 zl gminy twierdza ze niema szuszy tylko jest sucho a dla firm ubezpieczeniowych jak niema orzeknietej suszy to jej niema tylko jest sucho normalne jaja.Media robia z nas rolnikow idiotow ktorym zwykly mieszczuch doklada ze swojej kieszeni

w PZU nie chcą ubezpieczać od suszy, przynajmniej mój agent tak twierdzi

otworzą się oczy tym co płacą za hektar 3000 zł dzierżawy

i 60000 za hektar

W moich stronach zbliża się termin zasiewu rzepaku (od 20 sierpnia), ale nikt jeszcze ziemi nie ruszał. Pewnie czekają na deszcz, ale w prognozach nie widać ani kropli.

na południe od Wrocławia wzdłuż DK 8 już orają, kurz niesamowity ale gleba ładnie wygląda bo tam jest I klasa i trochę popadało, u mnie w okolicy też coś tam ruszyli z  orkami co większe ciągniki mają. deszczu troszeczkę ale miejscami w kotlinie polało dosyć mocno

#7783 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 09:25

Anomalia pogodowe

Dziś tną kuku na kiszonki. Byłem u jednego gościa małego krowiarza i mówi że ziarna już u nas nie będzie wszyscy tną na kiszonkę nawet ci co na ziarno mieli.

Mówi byłem u twojego sąsiada (nie ma bydła typowo na ziarno zasiana  klasa 4a,B) po ile za kukurydze chce... 3,5tys/ha - koś sobie sam:)

Po 3tys jest w brud pod B....i nie tak jak ta- jego słowa.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7784 Share johnyrs

johnyrs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 12:14

Anomalia pogodowe

U nas susza, w polu popiół wszyscy będą siali rzepak w agregat bezorkowo. Mało kto próbuje orać.

Deszczu, deszczu trzeba.

#7785 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1476 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 14:22

Anomalia pogodowe

No Sawicki coś tam stęką o suszy komisje powoływać szacować szkody ,jednak  taka gatka to jeśli chodzi o zboża to koniec lipca bo początek śierpnia u nas już po żniwach było ,susza jest jednak rolnicy mają coraz większe ciągniki pługi co radzą sobie z glebą bo terminy gonią i od kilku dni już sieją rzepak a z drugiej strony łąki wypalone kukurydza usycha  i już koszą ostro na kiszonki ,bo czekać na decyzje ministrów o uznaniu klęski suszy nikt nie liczy . A swoją drogą mamy tyle związków opłacanych z budżetu izby rolnicze ,kółka rolnicze ,ODRy  i co cicho siedzą aby dotacji i diet nie zabrali

#7786 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3191 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 15:53

Anomalia pogodowe Tak będą obiecywać, że mają duże pieniądze, że komisje szacują. Jak już oszacują to trzeba wydać rozporządzenia, to musi wejść w życie. Takie wodzenie za nos i kiełbasa wyborcza. Wątpię, że do paździenika się wyrobią. Concordia też od suszy nie ubezpiecza.

Edytowany przez Thomas2135, 20 sierpień 2015 - 15:54.

#7787 Share matik123

matik123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 15:59

Anomalia pogodowe

wszystko się wyjaśni po wyborach, będą obiecywać aby stołki utrzymać a później czy tak czy tak kopną wszystkich w d..e. szkoda gadać o ich obietnicach składanych przed każdymi wyborami

#7788 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 17:28

Anomalia pogodowe

Tak będą obiecywać, że mają duże pieniądze, że komisje szacują. Jak już oszacują to trzeba wydać rozporządzenia, to musi wejść w życie. Takie wodzenie za nos i kiełbasa wyborcza. Wątpię, że do paździenika się wyrobią. Concordia też od suszy nie ubezpiecza.

Nic nie mają, przecież jedynie pieniądze jakie miały być to te z referendum :D

#7789 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 21:06

Anomalia pogodowe

i co rzepak teraz siacw centralnej polsce bo planowalismy zaorac walami i zaraz siac w to czy czekac ale do keidy maks czekac mzona do wrzesnia i trzeba keidys zasac

#7790 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 20 sierpień 2015 - 21:38

Anomalia pogodowe

Dziś talerzowałem ostatni kawałek na III klasie istna glina, kurzyło się jak po wapnie ale jakoś porysałem, w każdym razie talerzówka nie wyskoczyła. Nie wyobrażam sobie orki, uprawy a tym bardziej siewu rzepaku na takim kawałku. Trzeba czekać na deszcz, oby coś się poprawiło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7791 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 20 sierpień 2015 - 22:13

Anomalia pogodowe

i co rzepak teraz siacw centralnej polsce bo planowalismy zaorac walami i zaraz siac w to czy czekac ale do keidy maks czekac mzona do wrzesnia i trzeba keidys zasac

to zależy z których rejonów jesteś, jeśli z tych które uparcie deszcz omijał to ja bym zaorał, przejechał wałami i... czekał do ostatecznych terminów z nadzieją.

#7792 Share szwagier24

szwagier24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 159 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 07:56

Anomalia pogodowe

nie wiem czy dobry temat,

jak zapatrujecie się na siew jesienny?

w większości kraju susze, warunki do orki w gospodarstwach słabiej wyposażonych można powiedzieć ekstramalnie ciężkie, prognozy pogody jeśli chodzi o opady mało optymistyczne.

#7793 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 21 sierpień 2015 - 08:11

Anomalia pogodowe Pożyjem zobaczym, narazie nie ma co beczyć, przyjdzie czas to się okarze co robić. Póki co cieszmy się latem bo w piecu palić nie trzeba.

#7794 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 21 sierpień 2015 - 09:42

Anomalia pogodowe

nie wiem czy dobry temat,

jak zapatrujecie się na siew jesienny?

w większości kraju susze, warunki do orki w gospodarstwach słabiej wyposażonych można powiedzieć ekstramalnie ciężkie, prognozy pogody jeśli chodzi o opady mało optymistyczne.

Siane dla posiania? załóżmy że się uda uprawić na tyle aby zasiać rzepak , to co z nim będzie dalej jak samosiewy po kombajnie nie powschodziły,mimo paru opadów , a jak wzejdzie dopiero w połowie października ? 

Mam wielki dylemat co do ekonomicznego sęsu wywalenia kasy w nie rokującą inwestycję. W moim rejonie za 4-ry dni kończy się kalendarzowy termin siewu rzepaku ( z przesunięciem do 5-go no może 10-go września) a prognozy zapowiadają ponowne fale upałów i nie pokazują większych opadów.

W jednym z artykułów pisali że rzepak to i na asfalcie wzejdzie gdy dostanie odpowiednia ilość wilgoci.

A co dalej, z kąt wilgoć do tworzenia rośliny. 

Czkam ,ale raczej ciemno to widzę.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#7795 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 15:40

Anomalia pogodowe

Nic nie mają, przecież jedynie pieniądze jakie miały być to te z referendum :D

Dobre....hehe

#7796 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 980 postów

Napisany 21 sierpień 2015 - 20:11

Anomalia pogodowe

Proszę zobaczyć tu: http://www.twojapogo...augustow#themed pierwszy diagram słupkowy suma opadów w poszczególnych dniach.

A teraz tu: http://pogoda.interi...ugustow,cId,305 (suma opadów w dniach zaznaczona w niebieskich słupkach pionowych)

Ciekawe??

Napisze tym co czekają na deszcz. Jeśli przyjdą ulewy i spadnie gwałtowny deszcz to najlepiej rżysko przejechać kultywatorem, lub najlepiej kultywatorem a potem głęboszem infiltracja gleby sie poprawi i nie będzie tak wod potokami się lała. W innym wypadku i tak nie ma co parować więc nawet zielsko nie urośnie, a szkoda? Było by co krowom dać...

Siane dla posiania? załóżmy że się uda uprawić na tyle aby zasiać rzepak , to co z nim będzie dalej jak samosiewy po kombajnie nie powschodziły,mimo paru opadów , a jak wzejdzie dopiero w połowie października ? 

Mam wielki dylemat co do ekonomicznego sęsu wywalenia kasy w nie rokującą inwestycję. W moim rejonie za 4-ry dni kończy się kalendarzowy termin siewu rzepaku ( z przesunięciem do 5-go no może 10-go września) a prognozy zapowiadają ponowne fale upałów i nie pokazują większych opadów.

W jednym z artykułów pisali że rzepak to i na asfalcie wzejdzie gdy dostanie odpowiednia ilość wilgoci.

A co dalej, z kąt wilgoć do tworzenia rośliny. 

Czkam ,ale raczej ciemno to widzę.

Wilgoć wystarczy by roślina wykiełkowała ma to np. miejcie przy wilgotnym zbożu które się zagrzeje. 2% wilgoc z ziemniak i wystarczy by wykiełkował. ale czy urośnie?

Edytowany przez fireseba, 21 sierpień 2015 - 20:08.

#7797 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 22 sierpień 2015 - 08:40

Anomalia pogodowe

wczoraj w mojej okolicy orali u takiego dużego gospodarza. duże pola, duże ciagniki, duże pługi, ziemia gliniasta. żeby was nie skłamać to kurz sie unosił na odległość ok 1 kilometra. dalej był las i chyba tylko dlatego nie sdzedł dalej

#7798 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 22 sierpień 2015 - 15:59

Anomalia pogodowe

U mnie dopiero co była ulewa :)  w prawdzie tylko 10 minut i specjalnie wiele nie napadało ,ale nie kurzy się i coś już jest ;)

I love salsa

#7799 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 22 sierpień 2015 - 16:06

Anomalia pogodowe

Właśne przeszła piękna burza z ładnym deszczem. W ostatniej chwili dla kukurydzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7800 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 22 sierpień 2015 - 17:42

Anomalia pogodowe

A u mnie  nadal  Sucho  Rzepak zasiany w popiół  co ma być to będzie :)

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje