Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16314 odpowiedzi na ten temat

#7761 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 19 sierpień 2015 - 17:22

Anomalia pogodowe

długoterminowe do końca sierpnia nic o deszczu, podobno wrzesień bardziej przekropny ma być. Co do ozimin jest jeszcze czas, nieraz siałem pszenicę w grudniu, przysypał śnieg i poschodziła pod nim, nie była nic gorsza od tej sianej wcześniej, a nieraz nawet lepsza, zero szkodników i chorób w tedy, w każdym razie wcześniej niż połowa października nie sieję, i z tego co widze siew będzie w mulcz po bronie talerzowej, obracać nie ma sensu, szkoda wilgoci

prawda, u mnie na podlasiu może grudzień to trochę za późno, chociaż... sam miałem jednego roku problem z posianiem bo jesień była sucha, zboże było siane a za dwa dni poszedł śnieg i mrozek i na przemian było trochę roztopów i trochę śniegu i mrozu, niby na starcie wyglądało że już po zbożu a wiosną miła niespodzianka.

sam też chyba będę siał w mulcz jak nie popada, dziś pojechałem i kupiłem ciężką talerzówkę żeby chociaż trochę ziemię zruszyć po żniwach a na glinach chyba tylko talerzówka daje radę bo sąsiedzi na orkę mogli sobie pozwolić tylko na najlżejszych ziemiach ale czy jest tego sens?... inni poszli różnego rodzaju kultywatorami i... zanim zagłębiły się w ziemię to w połowie pola byli. orka to nonsens w tym roku, po zrobieniu ciężkiej ziemi talerzówką zauważyłem przynajmniej jakąś wilgoć pod spodem, po przeoraniu niestety i te resztki znikną, także wiele opcji do wyboru nie ma.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 09:56
  •  

#7762 Share wozak

wozak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 17:27

Anomalia pogodowe

Jest sucho a nawet tragicznie gruber jak wejdzie to masz wrażenie że zostanie na polu a ciągnik pojedzie dalej bez niczego.

#7763 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 19 sierpień 2015 - 18:13

Anomalia pogodowe

Jest sucho, na szczęście sobotnie ulewy pomogły żeby chociaż potalerzować z dość miarodajnym efektem. Ciekawe jak jutro pójdzie ostatni najcięższy kawałek.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7764 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1911 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 20:08

Anomalia pogodowe

to u ciebie coś lało, a co mają powiedziec Ci, gdzie nic nie padało przez ostatni tydzień ba pewno z miesiąc u niektórych już będzie, u mnie akurat w sobotę przez godzinę padał delikatny deszcz, bez żadnego efektu jeśli chodzi o zimie, może orkę zmoczyło na 1,5. Rzepaku nie będzie jak zasiać bo ile można czekać, a siew w tak suchą glebe to tylko strata pieniędzy.

#7765 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 19 sierpień 2015 - 20:25

Anomalia pogodowe

a ci kretyni z puław dalej suszy nie widzą

#7766 Share Plagrafi

Plagrafi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 20:26

Anomalia pogodowe

28 dni ani kropli...

Komisja byla, sie zdenerwowalem tylko i nic z tego nie bedzie... nawet kredytu nie dadza bo tylko zboza truskawki maliny i sady sie kwalifikuja, a warzywa to juz chyba wody "nie potrzebuja"

Edytowany przez Plagrafi, 19 sierpień 2015 - 20:30.

#7767 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 19 sierpień 2015 - 20:30

Anomalia pogodowe

do siania ozimin jest jeszcze dobry miesiąc i wiecej  , także tym się nie martw, (  z siewem rzepaku jest problem) za miesiąc będziesz psioczył że  nie możesz wjechać  w pole  bo  za mokro.... na razie myśl  o dożynkach 

kolego w niedziele ze znajomymi sprawdzimy gdzie zaczyna się wilgoć.okazało się że do 1metra można powiedzieć nie ma wilgoci,ile musi padać aby się to zmieniło.

długo ten miesiąc zleci-nie wiadomo kiedy.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#7768 Share marekc

marekc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 20:30

Anomalia pogodowe

u mnie w sobotę spadło 58 litrów

Jedyne co mnie kręci to karuzela !!!

#7769 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 19 sierpień 2015 - 20:33

Anomalia pogodowe A co da klęska suszy? Jak ogłoszą to deszcz spadnie czy kukurydza się z suchej zrobi zielona. Ludzie w polu robią to nie widać czym bo zasłona z kurzu.

#7770 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 20:45

Anomalia pogodowe

W kazdym powiecie zwalniaja co roku osoby fizyczne i firmy z placenia podatku i to na grube sumy w mojej okolicy naprawde firmy ktore niepotrzebuja pomocy maja zwolnienia rzedu milona lub kilkuset tysiecy nigdy u siebie rolnika niewidzialem na liscie w tym roku sa ku temu powody jak nigdy, takiej suszy nikt niepamieta ,dodatkowo w mediach byl artykul ze na 1.5 mln rolnikow z powodu suszy ubezpieczylo sie 86 rolnikow koszt ubezpieczenia 1 ha od suszy 300-400 zl gminy twierdza ze niema szuszy tylko jest sucho a dla firm ubezpieczeniowych jak niema orzeknietej suszy to jej niema tylko jest sucho normalne jaja.Media robia z nas rolnikow idiotow ktorym zwykly mieszczuch doklada ze swojej kieszeni

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7771 Share marekc

marekc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 20:47

Anomalia pogodowe

otworzą się oczy tym co płacą za hektar 3000 zł dzierżawy

#7772 Share kuba24nh

kuba24nh

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 20:55

Anomalia pogodowe ja jestem z kuj-pom, z pow. grudziadzkiego i nie pamietam kiedy ostatni raz chodz kropla spadla... a do konca miesiaca w prognozach 0 deszczu... 0 !!! buraki jak marchew, dobrze ze odstawa w grudniu ale jak ktos ma na wrzesien to wspolczuje.

#7773 Share marekc

marekc

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 20:57

Anomalia pogodowe

u mnie na samym południu kuj-pom nie ma co narzekać tylko zielsko nie do okiełznania się wali

#7774 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 19 sierpień 2015 - 20:59

Anomalia pogodowe

Jakby trochę popadalo to by można posiac poplla krów parę dni temu pokropilo na tyle ze podorałem 2.5 ha na piachu

Edytowany przez jonek98, 19 sierpień 2015 - 21:03.

#7775 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 19 sierpień 2015 - 21:13

Anomalia pogodowe

to u ciebie coś lało, a co mają powiedziec Ci, gdzie nic nie padało przez ostatni tydzień ba pewno z miesiąc u niektórych już będzie, u mnie akurat w sobotę przez godzinę padał delikatny deszcz, bez żadnego efektu jeśli chodzi o zimie, może orkę zmoczyło na 1,5. Rzepaku nie będzie jak zasiać bo ile można czekać, a siew w tak suchą glebe to tylko strata pieniędzy.

Natura zlitowała i odrobinę polało, ale siew rzepaku to i tak teraz jest ryzyko, niby wlało ale ziemię się ruszy i już popiół.

#7776 Share mindel24

mindel24

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 21:32

Anomalia pogodowe

Jestem z okoloc Tucholi.W tym roku susza jest dotkliwa z powodu braku wilgoci w głębszych warstwach gleby.na jesień 2014 kopałem koparką pod meliioracje to udrapać nieszło.Zimą spadł raz deszcz gdzie może napadało 25 litrów na metr i troche śniegu!ludzie orzą i chca siać rzepak ale czy ma sens!ja w zeszłym roku zasiałem rzepak 10 wrzesnia-pole po ugorze podorywka na 8 cm bo sucho tyle napadało rzepak ten co wzeszedł wegetował kładł sie na glinach zbraku wilgoći , wczesne wiosenne przymrozki go  dobiły ale co się stało reszta siewu na wiosne skiełkowała i sypnął 4 t/h . W tym roku mam podorany też ugór  na początku czerwca i też poczeka sie na z siewem. co do niektórych co jeżdzą traktorami po polach i rozpylaja ziemie i kurzą na pół gminy to niema sensu!!

#7777 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 19 sierpień 2015 - 21:39

Anomalia pogodowe

a u mnie jak popadało ostatnio nieźle (w tym roku to nawet około 10 mm to nieźle) to było bezpośrednio po skoszeniu pszenżyta czyli już blisko miesiąc a tak to raz pokropiło w sumie wyszło może 1mm, pastwisk już nie ma praktycznie, nawet jak coś urosło to już schnie na pniu, może da się dociągnąć do końca miesiąca u mnie, a tak to mam w planach wozić po prostu wodę beczkowozem na trawę i tak zasilić z 1 ha żeby przeciągnąć dłużej bez rozdawania sianokiszonki, kosztowne ale jak przeliczyłem to chyba bardziej mi się opłaci podlewać niż kupować bele po 200 zł

#7778 Share karol1221

karol1221

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 19 sierpień 2015 - 22:06

Anomalia pogodowe

@Rolnik1973 zgadzam się jak spadnie to powiedzą że nie ma co narzekać bo padało.Kukurydza masakra a kurzy się przed sobą w talerzowaniu nic nie widać.

#7779 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 20 sierpień 2015 - 00:54

Anomalia pogodowe W moich stronach zbliża się termin zasiewu rzepaku (od 20 sierpnia), ale nikt jeszcze ziemi nie ruszał. Pewnie czekają na deszcz, ale w prognozach nie widać ani kropli.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7780 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3406 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 20 sierpień 2015 - 01:42

Anomalia pogodowe

U mnie na północy wlkp też się zbliżają terminy siewu rapsu i co więksi ruszyli z pługami.......ale Panowie ciągnik ok 300 km+ pług 5 skib+cambela+wielkie stękanie i chmura dymy oraz kurzu, na 25 cm wilgoci absolutne zero

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem