Polecane posty

soltys48    19672

a u mnie z kolei kropi deszczyk i w dodatku zaczyna mrozić-a jutro mam dłuższą trasę

północna wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

U mnie dziś cały dzień deszcz padał pogoda okropna. Zrobilem wczoraj test pszenicy ozimej Ozon po 12 godzinach już widać przyrosty 100% wszystko żywe,zrobiłem też jęczmienia ozimego niestety się znam odmiany i o dziwo 95% żywe duże przyrosty tak jak u ozona. Żeby jęczmień wytrzymał A muszelka tak dostała po d*pie i to mam ją posiana W zaciszu między domami.

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

miałem - 18 przy oknie  ,prawie bez wiatru

 

to u mnie -15,5 przy oknie bez wiatru ale dzisiaj było 4 stopnie i pół dnia lało zboża przez okres mrozu przyklepane do ziemi ale teraz zaczęły się podnosić również agil to chyba dobra oznaka :)


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

Najniższa to była -18 przy oknie na 1,5 wysokości do tego lekki wiat i zero śniegu. Najgorsze było to że 3 dni przed mrozem było +14

Edytowano przez lebek5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Pada snieg temp. ok 0st oby sie utrzymal.


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

u mnie aktualnie +2*C lekki deszcz rano na podwórku ubity śnieg pokryty lodem tak ślisko  że by się łańcuchy na gumiaki przydały 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radeklegia    19

północne mazowsze bardzo ładna warstwa śniegu i nadal sypie kolo 0 temp powinien śnieg utrzymać się do zapowiadanych mrozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macio9554    19

U mnie termometr za oknem pokazuje 0 stopni, śniegu jest na tyle że całe rośliny są przykryte i dalej pada 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik2    12

Pół-zach Mazowsze, pow. Żuromin gm.Siemiatkowo. W nocy ładnie dosypało śniegu ok 10cm tem. 0 stopni. Niedobory wody z tamtego roku pomału są zmieszane. A teraz małe zestawienie opadów jakie miały miejsce w mojej miejscowości od czerwca do grudnia 2015 roku. Czerwiec 21.9mm 29% normy opadu dla mojego regionu. Lipiec 85.5mm 121% normy. Sierpień 11.7mm 20% normy. Wrzesień 31.3mm 56% normy. Październik 41.9mm 108% normy. Listopad 66.7mm 166% normy. Grudzień 32.5mm 79% normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/stan-ozimin-okiem-rolnikow-nie-jest-dobrze,61891.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wczoraj u nas lało tak do południa i była mega szklanka jak to spadło na tak zmrożoną ziemię.Temperatura ok -1 stopnia. Później mniej więcej do 19 padał śnieg ok 10 cm i odwilż. Teraz zachmurzone i kapie z dachów. Pewnie stopnieje ten śnieg przed powrotem mrozów.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na mazurach od 7:00 do 11 spadło jakieś 10 cm śniegu.Może jeszcze coś spadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

a u mnie jest zdecydowanie ładniejsza pogoda od wczorajszej słonce ładnie świeci i temp.+5

 

a skąd dokładniej jesteś? bo widzę, że też Podkarpacie


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/stan-ozimin-okiem-rolnikow-nie-jest-dobrze,61891.html

U rolników nigdy nie jest dobrze! Mróz, susza, powódź, a potem w żniwa nagle 10t z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nikogo nie osądzam dałem tylko linka do ciekawego artykułu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U rolników nigdy nie jest dobrze! Mróz, susza, powódź, a potem w żniwa nagle 10t z ha.

 

Dokładnie kolega Słomek tu pisał że wszystko wysycha a potem chwalił się rekordowymi plonami B)  może  parę złotych podrożeje ale dużych zwyżek niema się co spodziewać chyba że na lokalnym rynku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj