Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16277 odpowiedzi na ten temat

#7521 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 08 sierpień 2015 - 19:30

Anomalia pogodowe

Dziś u mnie było podobnie 52 stopni Celsjusza , masakra jak najszybciej muszę skosić . A odpowiem na pytanie zetorki12 . Stacja podająca temperaturę z zewnątrz jest tam gdzie słońce , a nie w cieniu ponieważ chcę podawaną temperaturę w słońcu a nie w cieniu . Pozdrawiam

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 12:19
  •  

#7522 Share farmerss34

farmerss34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 19:45

Anomalia pogodowe

u mnie o 18.00 przeszła  nawałnica   z silnym wiatrem  i duzym opadem deszczu. na szczęscie  tylko złamane drzewo 

#7523 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 20:06

Anomalia pogodowe W tym roku to właściciele sieczkarni to chyba mogą się cieszyć. Jak patrzę na pola kukurydzy w mojej wiosce, sąsiednich i innych spotkanych po drodze to już widzę jak sieczkarnia tylko przez nie przeleci. Paliwa spali połowę a sprzęt zbytnio nie odczuje. Jak kosił mi w zeszłym roku to przy siewie mówił, że moja kukurydza mało mu sieczkarni nie zrujnowała. Wątpię, aby ktoś zszedł ze stawki.Sam w tym roku wracam do jednorzędówki.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom? zobacz »

•  

#7524 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 08 sierpień 2015 - 20:38

Anomalia pogodowe

ludzie nie zdają sobie sprawy jak wielki jest niedobór wody w gruncie, mamy jedne z najniższych zasobów wód w europie

#7525 Share MrCzesio123

MrCzesio123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Lubie wyjeżdżać na wycieczki w niedziele lub w inny wolny czas :)

Napisany 08 sierpień 2015 - 22:00

Anomalia pogodowe

U mnie nie padało już ok.3 tygodnie żniwa udane ale kukurydza.. szkoda gadać, trzeciego pokosu nie będzie bo trawy to wcale nie ma tak przypaliło.. zboża też przywaliło ale jakoś tam było..

A słomę prasować to można tylko w nocy ponieważ w dzień się za bardzo tnie i nie chce do komory nawet dojść od razu się pcha

Edytowany przez MrCzesio123, 08 sierpień 2015 - 22:01.

#7526 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 08 sierpień 2015 - 22:44

Anomalia pogodowe

Na moją kuku leje w końcu :-).

I love salsa

#7527 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 sierpień 2015 - 22:48

Anomalia pogodowe

Są już pierwsi rolnicy którzy kosili kukurydze na kiszonkę. Przy takich upałach, kilkanaście dni to będzie naturalna desykacja... 2 dni temu ostatni okoliczny staw wysechł. Bydło już tylko w oborze wody się napije.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#7528 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 08 sierpień 2015 - 22:53

Anomalia pogodowe

u  nas już właściwie zboże stojące jest rzadkością, właściwie wszyscy już słomę zbelowali wieczorami i porankami, sam osobiście już dziś pozbierałem i mam spokój, deszczu jednak trochę by nie zaszkodziło (jakieś ze 100 mm na początek). zniwa we wsi trwały właściwie od wtorku i można powiedzieć że się skończyły. 

#7529 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 09 sierpień 2015 - 00:00

Anomalia pogodowe

A u nas pogoda aktualnie świetna, kolejny dzień upałów, więc żniwa idą pełną parą. A ty ile masz tych upraw, że w 2-3 dni się wyrabiasz? U mnie to zwykle trwa nieco dłużej, zanim zboże się pozbiera. Najgorzej jest oczywiście w skupie, stoimy co dzień po kilka godzin w tym upale.

Ja koszę od zeszłego piątku od rana do nocy non stop z jednym dniem przerwy w środę bo popadało. 3 dni to mi zostały do zakończenia i to też licząc że będę wyjeżdżał o 9 rana i pokoszę minimum do 21. Znowu przeszła potężna burza, wyładowania szły tak blisko, że trzask razem z błyskiem szedł. 

#7530 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1375 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 09 sierpień 2015 - 01:28

Anomalia pogodowe Godzinę temu zjechałem z pola. 38*C w cieniu. Nie pamiętam tak gorącego tygodnia. Jeden jeszcze młócił, bo zero rosy i chłodno. W naszej okolicy w tym tygodniu odbyły się całe żniwa :)

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7531 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 04:47

Anomalia pogodowe Rafa Twoja okolica to jakiś ewenement jak na tę pogodę. U wszystkich na kujawach było sucho a u Ciebie padało. Teraz podobnie. Miałem zapytać u kogo w kujawsko- pomorskim padało, bo o 3:00 było widać błyski, ale już wiem. Na razie jest dość chłodno, wieje wiatr, ale słońce już wstaje i od 10:00 pewnei znów jak na patelni.
Rafa Twoja okolica to jakiś ewenement jak na tę pogodę. U wszystkich na kujawach było sucho a u Ciebie padało. Teraz podobnie. Miałem zapytać u kogo w kujawsko- pomorskim padało, bo o 3:00 było widać błyski, ale już wiem. Na razie jest dość chłodno, wieje wiatr, ale słońce już wstaje i od 10:00 pewnei znów jak na patelni.

#7532 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 05:21

Anomalia pogodowe

A u nas dziś przeszła burza na razie deszczu wystarczy Kukurydza rosnie pięknie zapowiada się piękny plon

#7533 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 09 sierpień 2015 - 06:08

Anomalia pogodowe

Powiat bydgoszcz  przeszła burza  bokiem spadło tylko 6lm2 :( Dobre i to  trzeba się modlić  o więcej

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#7534 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 09 sierpień 2015 - 06:23

Anomalia pogodowe

Rafa Twoja okolica to jakiś ewenement jak na tę pogodę. U wszystkich na kujawach było sucho a u Ciebie padało. Teraz podobnie. Miałem zapytać u kogo w kujawsko- pomorskim padało, bo o 3:00 było widać błyski, ale już wiem. Na razie jest dość chłodno, wieje wiatr, ale słońce już wstaje i od 10:00 pewnei znów jak na patelni.

Tak w nocy lało i nad ranem podwórko do teraz pływa w wodzie .Była burza i oberwanie chmury .Kukurydzka ładnie odżyła :-) .Chciałem jechać nad morze ,ale tam też leje i zapowiada się odpoczynek wokół komina .Pozdrawiam .

I love salsa

#7535 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 06:28

Anomalia pogodowe

Sucho,sucho!!!10-dni bez deszczu z upałami.

Nikt nie robi prac po żniwnych każdy czeka na deszcz.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#7536 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3179 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 07:05

Anomalia pogodowe Własnie zaczęło padać. Grzmiało na pomorzu i stamtąd nadeszło. Długo raczej nie popada. Firseba może do Ciebie dotrze jak idzie północą.

#7537 Share Nowy81

Nowy81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 361 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 07:49

Anomalia pogodowe

Ja pier.le. U mnie nic nie wiem czy w okolicach Konina, Ślesina nie padało bo radar coś tam pokazuje... że były czerwone miejsca

#7538 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 09 sierpień 2015 - 07:51

Anomalia pogodowe

W nocy i nad ranem spadło w sumie 19 litrów wody to pozwoli kukurydzy przeżyć kilka dni

kto sieje ten zbiera....

#7539 Share fireseba

fireseba

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 979 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 08:26

Anomalia pogodowe

Własnie zaczęło padać. Grzmiało na pomorzu i stamtąd nadeszło. Długo raczej nie popada. Firseba może do Ciebie dotrze jak idzie północą.

niestety nie, poszło na Ełk... Ale jeszcze jest szansa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7540 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 653 postów

Napisany 09 sierpień 2015 - 08:28

Anomalia pogodowe

a w śląskim nic gorąc lekki wiatr topole za chlewnią pogubiły liśćie świnie plackiem leżą