Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16303 odpowiedzi na ten temat

#7261 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 20 lipiec 2015 - 13:14

Anomalia pogodowe Jeśli kazdy by sie patrzył w żniwa czy niedziela akurat jest.Ja rok temu uratowalem prawie całe plony bo kosilem w niedzielę a w poniedziałek nawałnica i kto zostawił nie mial co zbierać akurat mieszanka była.Jeśli kosisz sam dla siebie to żaden grzech

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 08:45
  •  

#7262 Share bazalt50

bazalt50

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 222 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 14:09

Anomalia pogodowe

Dziwni co poniektórzy są z tym kombajnowaniem w niedzielę.

W mojej parafii od dziesiątków lat są tacy księża, że błogosławią tych którzy po obiedzie będą zbierać plon. I bez znaczenia czy swój, czy u sąsiadów za pieniądze. Nikt się krzywo nie patrzy na kogoś, kto wyjeżdża kombajnem w niedzielę po porannych mszach.

Obecny proboszcz twierdzi nawet, że grzechem jest NIE zebrać owoców długiej pracy. Atym są żniwa.

No ale ten (i poprzedni proboszczowie) ze wsi pochodzili, z gospodarstw. I szacunek dla chleba mieli we krwi.

I nie plećcie o grzechu niedzielnych żniw.

#7263 Share ciapek16

ciapek16

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 20:17

Anomalia pogodowe

U mnie wczoraj ulewa że świata nie było widać, a dzisiaj po południu sąsiad w rzepak wjechał i wilgotność 9,2 a na drugim polu 8,5 młócił aż sie kurzyło.Kujawsko-pomorskie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#7264 Share szczypka

szczypka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 20:26

Anomalia pogodowe

to raczej nie ten temat ale się was zapytam

czy u was też po ostatnich opadach jęczmień jary puszcza odrosty u mnie najwięcej w basicu natasia troszkę mniej bryl masakra

#7265 Share akaku

akaku

MłodyRolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 621 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja

Napisany 20 lipiec 2015 - 20:30

Anomalia pogodowe

Kujawsko Pomorskie bez prądu od wczoraj, wielkopolska dziś młóciła 

Case <3

#7266 Share majes

majes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 20:39

Anomalia pogodowe

powiat przasnyski nie ma co zbierać rzepakow. Wszystko wymłócone przez grad. Niewiele zostało na roślinach.

Zamienię pług 3 x 30,35,40 na 3 x 50. Kontakt na PW

#7267 Share staszek1234

staszek1234

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 21:02

Anomalia pogodowe

u mnie podobnie, może z 10 % nie otwartych łuszczyn zostało, nawet i w pszenicy leża pojedyncze ziarna, mieszkam między ciechanowem a przasnyszem

#7268 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 20 lipiec 2015 - 21:14

Anomalia pogodowe

Spokojnie przeszło, 8 l wody spadło.
Pytanie do poszkodowanych ilu z was lub sąsiadów waszych robiło w polu niedzielami?

@Rolnik z tego co piszesz na forum,to domyślam się że cię nikt na wsi nie lubi.wszystkiego żałujesz jak ktoś się czegoś chce dorobić.

ponad pół nocy nie spałem po przejściu burz,ogrom pracy i widok co zostawiły po sobie burze.

Nigdy nikomu nie życzyłem,ale TOBIE życzę aby coś cię dotknęło.może byś inaczej zaczął myśleć i pisać.

takiemu to się nie przemówi do rozumu,jak tego nie widział,lub nie doświadczył...................

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#7269 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3190 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 21:25

Anomalia pogodowe Noe znam się na uprawie rzepaku, tyle co przeczytam czasem komentarze. Czy sklejanie łuszczyn w jakiś sposób oszczędziłoby plon i dało się coś wymłócić?

#7270 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 20 lipiec 2015 - 21:38

Anomalia pogodowe

Nie będę mówił o kogo chodzi ale się wypowiem .Jak tylko była pogoda a mieli jęczmiona czy zielonkę to robią bo pogoda a nawałnica u każdego przejdzie czy robi czy nie.U mnie wczoraj w czasie burzy woda przeszłą przez stodołę nic nie było robione w polu.Przechodzi zawsze przy większej wodzie

W końcu żniwa się zbliżają i jestem ciekaw czy znajdzie się jeden użytkownik tego forum co nie będzie kosił lub przy słomie robił w niedzielę?Jeśli jest pogoda się robi bo skąd mam wiedzieć jak będzie w poniedziałek.

Edytowany przez farmtrac8244, 20 lipiec 2015 - 21:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7271 Share RafaKdziela

RafaKdziela

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 822 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja ,nowe technologie ,sztuki walk :-) ,czytanie książek ,pływanie ,komputery,wycieczki ,zdrowe odżywianie ,taniec ,gotowanie ,fotografia ,majsterkowanie .

Napisany 20 lipiec 2015 - 21:51

Anomalia pogodowe

W zeszłym roku nie zbierałem słomy ,bo była niedziela .Przewracałem ją 2 razy bo padało cały tydzień .

I love salsa

#7272 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 20 lipiec 2015 - 22:06

Anomalia pogodowe jak chcecie sobie pogadać o pracy w niedzielę to temat jest odpowiedni na forum. u mnie wczoraj poszła nawałnica, tutaj to jeszcze pół biedy bo parę km w bok grad poszedł i trochę plony ucierpiały... byłem akurat w okolicach augustowa i tam też się w końcu doczekali deszczu i też nieźle polało. ogólnie sporo popadało szkoda tylko że na rano wszystko wsiąkło i kolejna taka porcja by się przydała. bilans taki że mi położyło parę arów mieszanki a u niektórych wyłożyło całe pola, chyba mogę tu mówić o szczęściu

#7273 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 21 lipiec 2015 - 01:59

Anomalia pogodowe

Powiat proszowicki, północne krańce, o 21 zaczeła się w niedzielę straszna wichura, szczęście moje że zaczęło wiać z południa na północ bo by z tuneli nic nie zostało taki szkwał był, u kuzyna wyłamało 3 ha kukurydzy, mówi że będzie wjeżdżał w kiszonkę już bo nie ma sensu trzymać bo się nie podniesie , najgorsze to że znowu upały zapowiadają i powtórkę w piątek z burzami

#7274 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 21 lipiec 2015 - 07:06

Anomalia pogodowe

Noe znam się na uprawie rzepaku, tyle co przeczytam czasem komentarze. Czy sklejanie łuszczyn w jakiś sposób oszczędziłoby plon i dało się coś wymłócić?

Jeżeli byłby to grad wielkości porzeczki to tak. Większy grad zrobi duże szkody w zbożach więc nie ma co marzyć że rzepak to wytrzyma.

U mnie ok 17-18 w niedziele przeszła nawałnica, dopiero wczoraj ok 12 włączyli na stałe prąd. Sporo drzew położyło, linie energetyczne pozrywane. Kilka dachów zerwało na szczęście u mnie bez szkód. Do deszczomierza wpadło 15mm, ale chyba więcej spadło. Choć gleba jest tak spragniona wody że pół godz po burzy nigdzie nie było kałuży.

Załączone pliki

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#7275 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 07:25

Anomalia pogodowe

Prognozy na czwartek  według portalu Polscy Łowcy Burz zapowiadają się naprawde niebezpiecznie, a ich prognozy sprawdzają się z dużą dokładnością 

#7276 Share agrolublin

agrolublin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 527 postów
  • Zainteresowania:Sport
    Rolnictwo

Napisany 21 lipiec 2015 - 07:36

Anomalia pogodowe Na pewno nie bedzie spokojnego deszczu jak mówi moja sąsiadka przy takich upalach nieuniknione gwałtowne burze oby bez szkód.

#7277 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1076 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 09:38

Anomalia pogodowe

Nawet ksiąc pracuje w niedzielę a nierób to i w ciągu tygodnia nie pracuje nie wspominając o niedzieli

#7278 Share daremw

daremw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2506 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictweem

Napisany 21 lipiec 2015 - 11:32

Anomalia pogodowe

u nas w okolicy troszeczkę poszalała nawałnica u mnie na szczęście nie było tragedii.

http://www.wysokomaz...eckie/5156.html

kilka km ode mnie po nawałnicy została warstwa 10 cm kulek gradowych, co na polach to aż szkoda myśleć

#7279 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 21 lipiec 2015 - 11:44

Anomalia pogodowe

Zbliżają się żniwa więc i pogoda zaczyna wariować. Od dzisiaj codziennie burze i tak przez cały tydzień...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7280 Share Valtra123

Valtra123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wszystko co z tym związane , Motoryzacja ,

Napisany 21 lipiec 2015 - 14:53

Anomalia pogodowe

U nas z wczoraj na dzisiaj była burza i ulewa aż studzienki kanalizacyjne nie nadążały i na drodze była woda . Ale na razie jest odpukać w porządku . Ale mam nadzieje że w Sierpniu będzie pogoda bo chcę zacząć żniwa . Pozdrawiam

Uwielbiam ryk silników podczas orki , uwielbiam jeździć z pełnymi dwiema przyczepami , a także kosić bizonem i słuchać jego pomruku i wycia . Oczywiście zachęcam do polubienia moich postów . Pozdrawiam