Polecane posty

mindel24    4

Jestem z okoloc Tucholi.W tym roku susza jest dotkliwa z powodu braku wilgoci w głębszych warstwach gleby.na jesień 2014 kopałem koparką pod meliioracje to udrapać nieszło.Zimą spadł raz deszcz gdzie może napadało 25 litrów na metr i troche śniegu!ludzie orzą i chca siać rzepak ale czy ma sens!ja w zeszłym roku zasiałem rzepak 10 wrzesnia-pole po ugorze podorywka na 8 cm bo sucho tyle napadało rzepak ten co wzeszedł wegetował kładł sie na glinach zbraku wilgoći , wczesne wiosenne przymrozki go  dobiły ale co się stało reszta siewu na wiosne skiełkowała i sypnął 4 t/h . W tym roku mam podorany też ugór  na początku czerwca i też poczeka sie na z siewem. co do niektórych co jeżdzą traktorami po polach i rozpylaja ziemie i kurzą na pół gminy to niema sensu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

a u mnie jak popadało ostatnio nieźle (w tym roku to nawet około 10 mm to nieźle) to było bezpośrednio po skoszeniu pszenżyta czyli już blisko miesiąc a tak to raz pokropiło w sumie wyszło może 1mm, pastwisk już nie ma praktycznie, nawet jak coś urosło to już schnie na pniu, może da się dociągnąć do końca miesiąca u mnie, a tak to mam w planach wozić po prostu wodę beczkowozem na trawę i tak zasilić z 1 ha żeby przeciągnąć dłużej bez rozdawania sianokiszonki, kosztowne ale jak przeliczyłem to chyba bardziej mi się opłaci podlewać niż kupować bele po 200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol1221    1

@Rolnik1973 zgadzam się jak spadnie to powiedzą że nie ma co narzekać bo padało.Kukurydza masakra a kurzy się przed sobą w talerzowaniu nic nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach zbliża się termin zasiewu rzepaku (od 20 sierpnia), ale nikt jeszcze ziemi nie ruszał. Pewnie czekają na deszcz, ale w prognozach nie widać ani kropli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

U mnie na północy wlkp też się zbliżają terminy siewu rapsu i co więksi ruszyli z pługami.......ale Panowie ciągnik ok 300 km+ pług 5 skib+cambela+wielkie stękanie i chmura dymy oraz kurzu, na 25 cm wilgoci absolutne zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Umnie kolejny dzień bez deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

a ci kretyni z puław dalej suszy nie widzą

 

raczej z Wiejskiej

 

W kazdym powiecie zwalniaja co roku osoby fizyczne i firmy z placenia podatku i to na grube sumy w mojej okolicy naprawde firmy ktore niepotrzebuja pomocy maja zwolnienia rzedu milona lub kilkuset tysiecy nigdy u siebie rolnika niewidzialem na liscie w tym roku sa ku temu powody jak nigdy, takiej suszy nikt niepamieta ,dodatkowo w mediach byl artykul ze na 1.5 mln rolnikow z powodu suszy ubezpieczylo sie 86 rolnikow koszt ubezpieczenia 1 ha od suszy 300-400 zl gminy twierdza ze niema szuszy tylko jest sucho a dla firm ubezpieczeniowych jak niema orzeknietej suszy to jej niema tylko jest sucho normalne jaja.Media robia z nas rolnikow idiotow ktorym zwykly mieszczuch doklada ze swojej kieszeni

 

 

w PZU nie chcą ubezpieczać od suszy, przynajmniej mój agent tak twierdzi

 

otworzą się oczy tym co płacą za hektar 3000 zł dzierżawy

i 60000 za hektar

 

W moich stronach zbliża się termin zasiewu rzepaku (od 20 sierpnia), ale nikt jeszcze ziemi nie ruszał. Pewnie czekają na deszcz, ale w prognozach nie widać ani kropli.

na południe od Wrocławia wzdłuż DK 8 już orają, kurz niesamowity ale gleba ładnie wygląda bo tam jest I klasa i trochę popadało, u mnie w okolicy też coś tam ruszyli z  orkami co większe ciągniki mają. deszczu troszeczkę ale miejscami w kotlinie polało dosyć mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    69

Dziś tną kuku na kiszonki. Byłem u jednego gościa małego krowiarza i mówi że ziarna już u nas nie będzie wszyscy tną na kiszonkę nawet ci co na ziarno mieli.

Mówi byłem u twojego sąsiada (nie ma bydła typowo na ziarno zasiana  klasa 4a,b) po ile za kukurydze chce... 3,5tys/ha - koś sobie sam:)

Po 3tys jest w brud pod B....i nie tak jak ta- jego słowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

U nas susza, w polu popiół wszyscy będą siali rzepak w agregat bezorkowo. Mało kto próbuje orać.

Deszczu, deszczu trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian2011    113

No Sawicki coś tam stęką o suszy komisje powoływać szacować szkody ,jednak  taka gatka to jeśli chodzi o zboża to koniec lipca bo początek śierpnia u nas już po żniwach było ,susza jest jednak rolnicy mają coraz większe ciągniki pługi co radzą sobie z glebą bo terminy gonią i od kilku dni już sieją rzepak a z drugiej strony łąki wypalone kukurydza usycha  i już koszą ostro na kiszonki ,bo czekać na decyzje ministrów o uznaniu klęski suszy nikt nie liczy . A swoją drogą mamy tyle związków opłacanych z budżetu izby rolnicze ,kółka rolnicze ,ODRy  i co cicho siedzą aby dotacji i diet nie zabrali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak będą obiecywać, że mają duże pieniądze, że komisje szacują. Jak już oszacują to trzeba wydać rozporządzenia, to musi wejść w życie. Takie wodzenie za nos i kiełbasa wyborcza. Wątpię, że do paździenika się wyrobią. Concordia też od suszy nie ubezpiecza.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wszystko się wyjaśni po wyborach, będą obiecywać aby stołki utrzymać a później czy tak czy tak kopną wszystkich w d..e. szkoda gadać o ich obietnicach składanych przed każdymi wyborami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Tak będą obiecywać, że mają duże pieniądze, że komisje szacują. Jak już oszacują to trzeba wydać rozporządzenia, to musi wejść w życie. Takie wodzenie za nos i kiełbasa wyborcza. Wątpię, że do paździenika się wyrobią. Concordia też od suszy nie ubezpiecza.

 

Nic nie mają, przecież jedynie pieniądze jakie miały być to te z referendum :D


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

i co rzepak teraz siacw centralnej polsce bo planowalismy zaorac walami i zaraz siac w to czy czekac ale do keidy maks czekac mzona do wrzesnia i trzeba keidys zasac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Dziś talerzowałem ostatni kawałek na III klasie istna glina, kurzyło się jak po wapnie ale jakoś porysałem, w każdym razie talerzówka nie wyskoczyła. Nie wyobrażam sobie orki, uprawy a tym bardziej siewu rzepaku na takim kawałku. Trzeba czekać na deszcz, oby coś się poprawiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

i co rzepak teraz siacw centralnej polsce bo planowalismy zaorac walami i zaraz siac w to czy czekac ale do keidy maks czekac mzona do wrzesnia i trzeba keidys zasac

to zależy z których rejonów jesteś, jeśli z tych które uparcie deszcz omijał to ja bym zaorał, przejechał wałami i... czekał do ostatecznych terminów z nadzieją.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

nie wiem czy dobry temat,

jak zapatrujecie się na siew jesienny?

w większości kraju susze, warunki do orki w gospodarstwach słabiej wyposażonych można powiedzieć ekstramalnie ciężkie, prognozy pogody jeśli chodzi o opady mało optymistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15353

Pożyjem zobaczym, narazie nie ma co beczyć, przyjdzie czas to się okarze co robić. Póki co cieszmy się latem bo w piecu palić nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

nie wiem czy dobry temat,

jak zapatrujecie się na siew jesienny?

w większości kraju susze, warunki do orki w gospodarstwach słabiej wyposażonych można powiedzieć ekstramalnie ciężkie, prognozy pogody jeśli chodzi o opady mało optymistyczne.

Siane dla posiania? załóżmy że się uda uprawić na tyle aby zasiać rzepak , to co z nim będzie dalej jak samosiewy po kombajnie nie powschodziły,mimo paru opadów , a jak wzejdzie dopiero w połowie października ? 

Mam wielki dylemat co do ekonomicznego sęsu wywalenia kasy w nie rokującą inwestycję. W moim rejonie za 4-ry dni kończy się kalendarzowy termin siewu rzepaku ( z przesunięciem do 5-go no może 10-go września) a prognozy zapowiadają ponowne fale upałów i nie pokazują większych opadów.

W jednym z artykułów pisali że rzepak to i na asfalcie wzejdzie gdy dostanie odpowiednia ilość wilgoci.

A co dalej, z kąt wilgoć do tworzenia rośliny. 

Czkam ,ale raczej ciemno to widzę.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad82    50

Nic nie mają, przecież jedynie pieniądze jakie miały być to te z referendum :D

 

Dobre....hehe


kupie silos na pasze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Proszę zobaczyć tu: http://www.twojapogoda.pl/tematyczne/dla-rolnikow/polska/podlaskie/augustow#themed pierwszy diagram słupkowy suma opadów w poszczególnych dniach.

A teraz tu: http://pogoda.interia.pl/prognoza-dlugoterminowa-augustow,cId,305 (suma opadów w dniach zaznaczona w niebieskich słupkach pionowych)

Ciekawe??

 

Napisze tym co czekają na deszcz. Jeśli przyjdą ulewy i spadnie gwałtowny deszcz to najlepiej rżysko przejechać kultywatorem, lub najlepiej kultywatorem a potem głęboszem infiltracja gleby sie poprawi i nie będzie tak wod potokami się lała. W innym wypadku i tak nie ma co parować więc nawet zielsko nie urośnie, a szkoda? Było by co krowom dać...


Siane dla posiania? załóżmy że się uda uprawić na tyle aby zasiać rzepak , to co z nim będzie dalej jak samosiewy po kombajnie nie powschodziły,mimo paru opadów , a jak wzejdzie dopiero w połowie października ? 

Mam wielki dylemat co do ekonomicznego sęsu wywalenia kasy w nie rokującą inwestycję. W moim rejonie za 4-ry dni kończy się kalendarzowy termin siewu rzepaku ( z przesunięciem do 5-go no może 10-go września) a prognozy zapowiadają ponowne fale upałów i nie pokazują większych opadów.

W jednym z artykułów pisali że rzepak to i na asfalcie wzejdzie gdy dostanie odpowiednia ilość wilgoci.

A co dalej, z kąt wilgoć do tworzenia rośliny. 

Czkam ,ale raczej ciemno to widzę.

 

Wilgoć wystarczy by roślina wykiełkowała ma to np. miejcie przy wilgotnym zbożu które się zagrzeje. 2% wilgoc z ziemniak i wystarczy by wykiełkował. ale czy urośnie?

Edytowano przez fireseba

Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

wczoraj w mojej okolicy orali u takiego dużego gospodarza. duże pola, duże ciagniki, duże pługi, ziemia gliniasta. żeby was nie skłamać to kurz sie unosił na odległość ok 1 kilometra. dalej był las i chyba tylko dlatego nie sdzedł dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie dopiero co była ulewa :)  w prawdzie tylko 10 minut i specjalnie wiele nie napadało ,ale nie kurzy się i coś już jest ;)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

A u mnie  nadal  Sucho  Rzepak zasiany w popiół  co ma być to będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj