Polecane posty

damianzetor9540    2705

Ludzie jaka susza ?? Nalało az miejscami woda leciała przez ziemniaki. U mnie koniec suszy można sprężynować rżysko. Bardzo mocno dolało. Lubuskie

Widać że jesteś ograniczony umysłowo, bo przecież skoro u Ciebie aż się przelewało w ziemniakach to każdy tak miał...  

 

Południe Łódzkiego, przez noc i rano spadło 3 l/m2. :lol: :lol: :lol:

Przez lipiec spadło 55 l/m2 i to przeważnie opady po 3-7 l/m2, ostatni deszcz nie licząc dzisiaj był 3-4 tygodnie temu, a konkretny jednorazowy opad ponad 2 miesiące temu. Dziś już największy krowiarz z okolicy leci z koszeniem qq... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

Ludzie jaka susza ?? Nalało az miejscami woda leciała przez ziemniaki. U mnie koniec suszy można sprężynować rżysko. Bardzo mocno dolało. Lubuskie

 

widzisz ja też z Lubuskiego i dostałem tylko parę kropel, mieszkam na granicy powiatu zielonogórskiego i świebodzińskiego...jak dziś nic nie przyjdzie nawet nie myślę jak zasieje rzepak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Runder    16

To taki żart był wiem ,że u wielu ludzi nadal doskwiera susza. Przepraszam jeżeli kogoś uraziłem. 


Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz zrezygnowałem z zasiewów poplonów oraz rzepaku ozimego. Takiej suszy nikt nie pamięta w moich stronach. Tutaj to przeważnie nadmierne opady deszczu i powodzie błyskawiczne kilka razy w roku, a tego roku strumienie i rzeki ledwo płyną,vw studniach wody nie ma, a podorywki nie mozna zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

W nocy się błyskało, nad ranem spadło kilka kropli, nawet nic w deszczomierzu nie wpadło. Miało się ochłodzić a 32 w cieniu...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

@Szymi40 przy wiśle bez opadów?

 

Przy  tej  Wiśle  to  jeszcze  gorzej  z opadami- bo idzie  burza , nad Wisłą  zmiana ciśnienia i  patrzysz sobie jak   idzie na  prawo  lub lewo.   ;[  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie w końcu jakiś deszcz jest delikatny ale pada już z godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrCzesio123    3

U mnie zero deszczu i jak na razie na zapowiada się na deszcz, kukurydza już do koszenia w żaden sposób nie da się jej uratować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

trochę polało jakieś1.5godziny chwilami dość intensywnie jutro może tależówka wejdzie w ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

sucho sucho i jeszcze raz sucho deszczu trzeba rano w prognozach na popołudniu burze zapowiadali a teraz patrze to nic i tak do końca kolejnego tygodnia masakra i jeszcze raz masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no to by było na tyle jeśli chodzi o opady na ten tydzień przynajmniej tak wynika z prognoz, na przeoranym polu ziemia wilgotna na jakieś 1,5cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

u mnie też sucho na całego, jak trochę popadało z tydzień przed żniwami tak cisza, znowu wszystko wysycha, na piaskach kukurydza ledwie stoi, u mnie na ciężejszych jeszcze jakoś się trzyma, trawy już nic nie rosną i wypala, kto posiał nawozy po ostatnim deszczu to zaczyna żałować, ja na niektóre kawałki tylko po pół dawki a na niektóre tylko gnojowica w trakcie deszczu i efekt minimalnie lepszy niż po pełnych dawkach nawozów, sąsiad 3 tygodnie temu posiał trawę na lekkiej ziemi i do tej pory nic nie pokazało się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiat Lipno ....

Kwiecień ,maj ,czerwiec z symbolicznymi deszczami w lipcu 71 l na m/2 ,w sierpniu zaledwie  10 l na m/2 . 

Susza nie do opisania ....jutro kosimy kukurydzę . 

post-46461-0-86561000-1439750847_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

W mojej okolicy wczoraj i dziś lało .U mnie kilka kropek spadło i tyle .Byłem dziś w Łebie to w pasie nadmorskim tak ze 100 km kukurydze piękne są zielone .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

jutro jadę na lżejsze ziemie i porobię zdjęcia kuku do kolana.  będzie co krowom dać i za co spłacać kredyty przy takiej cenie mleka.


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milosz27    177

Do okola pada w Tucholi z rana lało u mnie nawet nie miało zamiaru w nocy tez 10km  dalej tez ladnie po lało u mnie jedynie samochód pobrudziło tak kropiło:) kukurydza sucha na polach nie ma szans ruszyć dobrze jedynie na lekkim kawałek w glinie wejdzie tylko zrobi się hałas wszystko zacznie trzeszczeć i gruber u góry, dzisiaj byłem na łąkach to raczej te stare nie do uratowania świeże jako tako ale szału niema. Jak tak przyszły rok będzie to byki wypuscic i jak na pustyni co bedzie rosło  to zje bo nic nie będzie ale jeden plus za chwilę będę mógł przez jezioro do szosy jechać :) tyle wody  


Kupie Jonh Deere 6400, 6410, 6506, 6600, 6610.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3017

w okolicy krakowa pada srednio co tydzien-dzisiaj tez byla niezla pompa tylko krotko, wiec nie jest znowu tak zle choc wisla ledwo plynie 7 kubikow na sekunde[rekore 1300] kukurydza normalna, ziemniaki albo ogromne albo malutkie,nie ma prawie wcale srednich, trawa zielona choc drugi pokos marny, poplony rosna ladnie, ale na ciezkich ilach to nawet do pola nie wyjezdzam bo reke mozna wsadzic w glab ziemi. 

gdzies do 50 lat na nizu polskim zakonczycie dzialalnosc rolnicza wiec pomalu myslcie o przebranzowieniu na hodowle kaktosow-niestety takie sa prognozy klimatologow.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jacus wczoraj byłem u swojej pod myślenicami to polało konkretnie a w Krakowie w centrum ściana wody i to tak że w Bonarce zatopiło parking wody do 30cm było, u mnie okolice proszowic to średno ale polało, ale mało bo warzywom potrzeba sporo, iemniaki ładne ale poźne odmiany, pekin i seler też ładne ale pompy chodzą cały czas i będą chodzić dalej bo do końca sierpnia słabo z deszczem, ogólnie brakuje i to sporo a co do prognoz prawda jest taka że naukowcy mogą sobie mówić i gówno wiedzą, wystarczy jeden niż genueński z nad włoch i jesteśmy w szarej d*pie zwłaszcza południe, także nic nie gadajcie bo nie wiecie, ogólnie jak mi to facet powiedział był diabelny urodzaj w tamtym roku, ludzie niszczyli żywność za kasę z embarga to się teraz mści. A propos 15 w Matki Boskiej było pięknie, to do minimum 15 września opady będą słabe. A z takiego gorąca nawet ciężko o burze jako taka, robi się takie coś jak super komórki, najgorsze wariactwo gdzie na jednym kilometrze potrafi spaść do 50l a na drugim nic taka prawda. Do uregulowania jako tako potrzeb wodnych potrzebny jest niż znad atlantyku i to taki mocny na minimum tydzień deszczu. A co do tego co na suszy rośnie, w Meksyku agawę sadzą i użytkują to kto wie czy i u nas się nie zacznie kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Gmina Koronowo Kolejny  dzień  suszy  0 deszczu  w weekend.  Masakra się robi  w prognozach  0 deszczu  na najbliższy tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Susza i u mnie, drzewa gubią liście jak w październiku. Dobrze że teraz a nie czerwiec-lipiec bo zboże narosło, a teraz to szkody nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj