Polecane posty

martini89    4

W kolejnym tygodniu w czwartek/piątek zapowiadają ładny deszcz w zachodniej i centralnej części kraju, oby się sprawdziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Martini89 zapowiadać to zapowiadają,rownie dobrze, Ja na dalekie jutro zapowiedzieć pogode mogę <_< Zgadzam sie z @marekfarmer u mnie też w kuj-pom,na dobrych kawałkach rosnie,ale na gorszych przysycha,zima wymroziła,susza wysuszy,i po rolniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

U mnie podobnie. Na gorszych stanowiskach flaga pozwijana a liście dolne zaczynają na całego schnąć. Na lepszych ziemiach zboża się trzymają. Jednak widać że potrzeba wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Powiem wam, że już na 200% nigdy na piachach nie zasieję zboża. Widzę co się dzieje u sąsiadów. Jest nieźle ale od spodu liście zaczynają się skręcać, także jeszcze z tydzień może dwa suszy i zacznie się kończyć zboże. U mnie na V i VI klasie rośnie tylko łubin ziemniaki i mieszanka na kiszonkę i suszę mają tam gdzie słońce nie dochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martini89    4

@Martini89 zapowiadać to zapowiadają,rownie dobrze, Ja na dalekie jutro zapowiedzieć pogode mogę <_< Zgadzam sie z @marekfarmer u mnie też w kuj-pom,na dobrych kawałkach rosnie,ale na gorszych przysycha,zima wymroziła,susza wysuszy,i po rolniku

 

Aniu trzeba być dobrej myśli ^^ ,jedynie co zostaje to mieć nadzieję ,że przyroda wprowadzi równowagę po tegorocnych wymarznięciach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surowa1994    2

no kto ma 5,6 klase to niech sie boi ja mam 4a 4b to mi ładnie rośnie jak narazie ale deszcz by sie przydał bo trawa pokoszona i jak by spadł to nawozy i by rosłą a tak to ch..:P


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Południe wielkopolski,nie jest źle.Wprawdzie nie padało z 5dni,ale zboża ładnie rosną,kukurydza wróciła do formy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid5508    2

Centralna wielkopolska mogło by być lepiej ale nie jest źle trawy są w wysokości 25cm do 1m dochodzą, ale to tylko na mokrzejszych miejscach, a tak po za tym owies ładnie rośnie choć po burzach leżał, żyto kwitnie, buraki pastewne są też ładne a kuku pnie się do góry :) więc jest optymistycznie.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gajor24    1
Napisano (edytowany)

ja tu widze sami prawie Wielkopolanie :P to ija sie dorzucam zachodnia wielkopolska granica z lubuskim ostadni deszcz w zeszłą środę zerwałą sie nagła burza. ale juz widac za gospodarstwem sąsiada górki ze zyto mu schnia ale za to ma ładne ziemniaki :) a do tego ludzia schna posadzone lasy.

Edytowano przez gajor24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Na śląsku z dróg gruntowych juz sie kurzy wiec mogłoby popadać


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

Ja już zapominam jak błoto wyglądało.

Z daleka wyraźnie widać gdzie podglebie piaskowe.

 

Jedyny plus jest taki, że siano suchutkie zbiorę.

Korzystajcie z takiej pogody jaka jest, i tak na nią wpływu nie mamy.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Pogranicze Małopolski z Podkarpaciem - szału nie ma ale nie jest źle :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gienio007    397

W samym centrum Polski dobrego deszczu nie było od wczesnej wiosny . Nawet na dobrych glebach zboża zaczynają schnąć a na słabych już nie do odratowania . Buraki i kukurydze na razie na razie nie odczuwają tak bardzo braku wody . Ziarna i słomy u nas będzie bardzo , bardzo mało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki82    31

Nie padało 15 dni , szansa na deszcz dopiero piątek, sobota. Zimą 80 % zasiewów wymarzło, teraz wygląda na to że uschnie jare i .... pozamiatane na całej linii. Ci co nie dostali deszczu burzowego i w ciągu tygodnia nie dostaną sa załatwieni. Powiat Olesno. Kluczbork.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Podlaskie łąki już prawie wyschły ale jeszcze parę dni bez deszczu by się przydało. W czerwcu już może padać aż do następnych sianokosów. Kukurydza rośnie super. Ja na brak deszczu nie narzekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel6800    0

Wielkopolska, okolice Kalisz. Trawa na łąkach jest o połowe gorsza niż rok temu. Sucho, kukurydze ładnie rosną ale jak deszcz nie przyjdzie to będzie tragedia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

płn wsch część dln śląska sucho bardzo dużo gorzej niż w zeszłym roku o tej porze chociaż też było sucho nawet na II klasie zboże zaczyna sie zwijać zapowiada sie katastrofa po takiej zimie ciekawe za co będziemy żyć


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1piotr1    14

Dolny Śląsk gmina Oleśnica..... sucho..... sucho.......... parę dni temu nawet zagrzmiało ale deszczu brak...... najgorsze jest to, że nawet jak zapowiadają jakiś deszcz to tylko przelotny lub burze... a wiadomo jak to burze w jednej wiosce pada a w drugiej już nie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

A umnie nie wiadomo skąd zagrzmiało i trochę luneło, dużo nie było ale zawsze coś na 2 dni starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19450

Dziś objechałem pola i wiem już jedno-na wszystkich dzierżawach(V, VI),na których mam zasiany owies plonu nie będzie prawie wcale albo wcale!!!Na moich kawałkach jeszcze się trzymają zboża,najgorzej wygląda jęczmień,pszenica i pszenżyto zaskoczyły mnie na plus,ziemniaki na razie braku deszczu nie odczuwają.....BOZIU DAJ DESZCZU!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Doskonale Cie rozumiem kolego... U mnie to chyba zacznę siać kaktusy przy takim klimacie, lub zainwestuje w nawadnianie lub będę uprawiać tylko w porze mokrej. Bo w ostatnich latach u mnie są 4 pory roku: pora sucha, pora mokra, pora sucha i zima.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

Warmia i mazury w miarę ok , oziminy idą dobrze, gęste.. jare tak samo równo rosną a nie padało od 15 maja...

@milanreal1, tylko, że ta pora mokra to wtedy kiedy trzeba zbierać to co urosło... <_<


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19450

W naszym gospodarstwie do niedawna nie bałem sie suszy dopuki nie kupiliśmy kilka piaszczystych kawałków i wzieliśmy takowych w dzierżawę i coraz mocniej tego żałuję........zimą wymrozi,wiosną wymoknie,latem wysuszy i tak w kółko, a najgorsze jest to, że ojciec cały czas powtarza "A NIE MÓWIŁEM , ŻE PO CO CI TO"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    206

U mnie w końcu długo oczekiwany deszcz. Na razie tylko kropi ale zanośi sie na coś większego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj