Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mareczek525    25

w nocy 3mm ok 19 5mm że tak powiem w 1,5 miesiąca razem z 10mm , jare uschły , buraki powoli też usychają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

 

Lubelszczyzna powiat Zamość najpierw burza ok 17.00 teraz spokojny deszcz od 30 minut.Jeśli popada ze 4 godziny to bedzie dobrze

Edytowano przez agrolublin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Na Podkarpaciu w pow. Jasielskim po ciężkiej parnocie o 16 30 zaczęła się burza, na szczęście bez wiatru i gradu ale za to biło dość ostro piorunami o tej pory z dwu godzinną przerwą rzęsiście pada, pszenica ozima i jare na pewno na tym jeszcze skorzystają.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fireseba    224

Lubelszczyzna powiat Zamość najpierw burza ok 17.00 teraz spokojny deszcz od 30 minut.Jeśli popada ze 4 godziny to bedzie dobrze

 

Nie mów że będzie ok. Ziemia jest tak sucha że musi padać tydzień bez przerwy by wyrównał się poziom wód gruntowych


Sprzedam wode w proszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

a lublin dalej bez wody...


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

U mnie kilka razy dziś przepadywało .Co ciekawe mała chmurka i krople ,jak wiśnie dawały ...jest dobrze :)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kapszton    7

Lubelskie, powiat Radzynski. W nocy troche padalo, ale to wszystko za pozno. kukurydza i trawy jedynie skorzystaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś wie gdzie są te burze co miały przejść na 10 wojewówdztwami? Wczoraj na pograniczu mazur i kurpi padało o 17 przez 5 minut i zmoczyło ziemię na 4-5 mm. Obecne prognozy to o kant d*** . Kompketnie nic się nie sprawdza. Tak na prawdę to w moich stronach w tym roku nie było porządnej ulewy jak w zeszłym roku. Wszystko przelotne i po kilka minut. Póki co grzeje słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polus0    16

No widzisz. Myślałem, że już niedługo pszenicę ozimą ciachnę (nie mogę narzekać) a tu od dwóch dni popaduje i już zaczęła mi się wykładać. Kłosy nasiąkły i ciągnie do dołu. Już wolałem tą suszę, a tu dobije mi pszenicę. Echhh, polakowi nie dogodzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik2    12

Dwa lata temu też narzekałem na opady. Niektóre łąki na trzy razy trzeba było ciąć stała woda. Ale wszystko rosło trawy, zboża sypaly, a w tym roku tragedia. 1 pokój 50% jak normalnie 2 nie będzie, krów nie ma na czym wypaść wszystko wypalone, a zboża to masakra. Dlatego wolę już jak gdzieniegdzie woda stanie niż jak wym roku wszędzie pustynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

@Thomas -ja wiem wczoraj spadło w Zamościu 22 litry na metr i dzisiaj następne zapowiadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

@fireseba
Miałem na myśli ze bedzie dobrze dla qq i jarych choć i tak za późno ten deszcz.A zeby przelać te suche 30-50 cm to chyba 2 tygodnie ale nie bez przerwy bo by powodzie były

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Chyba ładna burza Cię łapie w tej chwili.

 

No praktycznie centralnie nade mną przechodziła, ale delikatna była 3,5mm spadło czyli w sumie wczoraj 10,5mm. Kukurydza pięknie odżyła, mam nadzieje że jeszcze dopada. Żeby z 50mm spadło to bym był zadowolony.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powiat Proszowicki po wczorajszej burzy ani śladu nie ma pasowało by jeszcze, chmurzy się pięknie to zobaczymy co będzie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

piękna pogoda,tylko ten wiatr porywisty.

od zachodu zaczyna się chmurzyć,może coś popada


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gochmil    0

mazowieckie - wczoraj rano burza ,popołudniu dopadało tez trochę łącznie 16mm, niewiele jak na taką glęboką suszę ale nie narzekam bo lepiej to niż nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Teraz galancie pada tylko zobaczymy jak długo bo jeszcze wieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie popadało kilkanaście minut o 15 grubego deszczu i było po wszystkim. Kilkanaście kilometrów dalej lało.

Tak poza tematem troszkę dla zwolenników teorii spiskowych jak ja czasem ;) Ciekawa wklejka w komentarzu pod artykułem. W tych czasach nic mnie nie zdziwi i byłbym skłonny uwierzyć w takie działania. Ba już nawet przed przeczytaniem tego artykułu przechodziły przez głowę różne bzdury. W topagrar rozkład opadów porównali do wyborów prezydenckich. 

http://www.agrofoto.pl/fakty/susza-rolnicza-w-19-gminach-wojewodztwa,58486.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10fanta    1

Podlaskie, dziś spokojnie, znaczna różnica temperatur dziś 18/20 a jeszcze kilka dni temu 35/38. Deszczu znikoma ilość, zboża niskie, trawy mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daremw    128

jeśli centralnie na wschód to może do mnie w końcu dotrze jakiś porządniejszy deszcz :) 120 km i będę szczęśliwy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonek98    2647

Opady były krótkie ale dość intensywne teraz się przejaśniło.@Thomas Mi też nieraz przechodzą różne myśli bo wstrzymanie deszczu jest łatwiejsze niż jego wywołanie ale to też jest możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj