Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

Jak nic ,,suchy kwiecień mokry maj" idealnie się się sprawdziło przysłowie jeśli chodzi o mój region.

A u mnie suchy marzec, suchy kwiecień, suchy maj.

Deszcz, ktokolwiek widział, ktokolwiek wie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Nieciekawie tam u was na zachodzie z tym deszczem współczuję, a u nas przez 4 dni deszczów spadło 80l/m2 :wacko:


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

w koncu słonce sie odwazyło i jest naprawde piekny dzien na podkarpaciu od ponad tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja liczę że jak przyjdzie gorąco  będzie konwekcja i zacznie się burzowa pogoda może wtedy popada


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ryszrol    4

Spotkał ktoś jakiś deszcz w kuj-pom?

W pogodynce ciągle na naszym obszarze pada od wczoraj do soboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

To wyciągnij wnioski co do pogodynki, i ja jeszcze dodam od siebie tvn meteo (totalne dno).

Na onet, na trzy dni do przodu opady, to trafiają nawet nawet dobrze....

Jęczmień jary na wykłoszeniu już widać oznaki przysychania....owies to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tvn meteo daj spokój proponuje bardziej profesjonalne portale


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

lowcysniezyc.pl tam sprawdzam i nie jest może 100 procentowa ale o wiele bardziej wiarygodna od tych innych szmatławców. Chmury się kłębią ale padać nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekZ058    135

tym którzy czekaja na opady deszczu z całego serca im tego zycze aby i do nich dotarł upragniony deszcz ale oby jak najdalej od podkarpacia no przynajmniej od moich stron narazie wilgoci jest pod dostatkiem,oby wiecej takich pieknych dni jak dzisiejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1234    18

przyślijcie deszczu do mnie,może być nawet pocztą,    bardzo sucho, jarych już w sumie nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

coś się tworzy nad lesznem i idzie na wschód....

To co tam jest idzie na północny- wschód. Powinno mnie załapać, wygląda na ładny deszczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

Też mam nadzieję że mnie trafi, odkurzyłem miernik :) chociaż 10l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15348

A ja nigdy nie mierzę, ile napada tyle jest i głowa spokojna. Dziś prawdziwe lato, wszystko w oczach rośnie, na łące woda wyżej kostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia22   
Gość Kasia22

W Końcu deszcz :D

Pogranicze Woj.Wielkopolskiego i Dolnegośląska powiat Górowski pada od 3 godzin na chwile obecną spadło : 4 l/m2 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy81    68

3h i 4l to szału nie ma, mam nadzieję że mnie sięgnie lepszy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

u nas w malopolsce jak podejdzie byle jaka chmurka to 16l na metr w ciagu 2h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można pozazdrościć :) U mnie pod wieczór coś się zaczęło chmurzyć i spadło kilka kropli. Nawet dobrze asfaltu nie zmoczyło... To tak jakby dać spragnionemu krople wody  :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

W Końcu deszcz :D

Pogranicze Woj.Wielkopolskiego i Dolnegośląska powiat Górowski pada od 3 godzin na chwile obecną spadło : 4 l/m2 :)

 

na radarach wyglądało jakby 20 litrów na metr w godzinę spadało a tu raptem 4 l za 3 h ale dobre i to


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1444

u nas w malopolsce jak podejdzie byle jaka chmurka to 16l na metr w ciagu 2h

 

A  bo to  te  wasze góry  rozrywają chmury  i u  was  zawsze  dużo pada -   a   dla nas  zawsze  deszczu  braknie.  ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chopin    3

do gór mam daleko.. przeje... z tą pogodą.. u nas za mokro było a w innych regionach wszystko schnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj