Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16305 odpowiedzi na ten temat

#4761 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 24 sierpień 2014 - 19:43

Anomalia pogodowe

@Lost Tobie chyba chodzi o program haarp http://pl.wikipedia.org/wiki/HAARP bo amerykany muszą we wszystkim majstrować.Co do pogody to od wczoraj u mnie trochę popada trochę się przejaśni i tak w koło Macieju.

Nie pamietałem nazwy, ale możliwe że o to chodzi, i to nie jest tylko w USA, pokazywali i jest tego cała sieć na świecie, z tego co pamiętam to chyba nawet i w anglii.

W wielu miejscach dziś odbywały się dożynki gminne, a jest wielu rolników którzy jeszcze nie rozpoczęli żniw. Zboża wygniły i porosły. Na wielu stoi woda i tam realnie wjechać będzie można może pod koniec września. Rok był tak mokry, że u wielu wygniły zasiewy. Gryki przerosły chwastami i większość została stalerzowana lub rozdrobniona. Kombajny toną nie tylko w błocie ale także na piachach na tzw. kurzawkach. Słyszałem już nawet o przypadku rozerwania nowego kombajnu podczas wyciągania. Ziemniaki na dołkach wygniły, na górkach gniją - plony rozpatrywać będzie można w kategorii czy "brat urodził brata". Nawet wieloletnie plantacje porzeczek i aronii wygniły w zagłębieniach terenu. Okolice Lipska, Sienna i Zwolenia woj. mazowieckie.

Jestem też z tych okolic, podobno przy tym nowym kombajnie po rozerwaniu próbowali coś likować, spawać to podobno popalili cała elektronikę bo klemy nie odłączyli, a na koniec dzwonili po serwis, który miał im niby zaśpiewać 50tys za naprawę, tez tragedia bo kombajn nowy i już praktycznie po kombajnie.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 20:22
  •  

#4762 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 19:52

Anomalia pogodowe To do mnie doszła już plotka o 60tys. zł, ale najgorsze to to , że gospodarz nie wytrzymał [*], ale mam nadzieję, że to tylko głupia plotka.

#4763 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 539 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 24 sierpień 2014 - 19:54

Anomalia pogodowe @Lost Wiem że jest sieć na całym świecie ale wiadomo kto to zapoczątkował

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4764 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:10

Anomalia pogodowe łódzkie dziś trochę popadało,tylko za mało.nadal sucho w polu.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#4765 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:19

Anomalia pogodowe U mnie odwrotnie. Ziemia jest tak przesiaknięta ze przy orce śmierdzi mułem. Ogólnie nie ciekawie to wyglada :wacko:

#4766 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:30

Anomalia pogodowe

W wielu miejscach dziś odbywały się dożynki gminne, a jest wielu rolników którzy jeszcze nie rozpoczęli żniw. Zboża wygniły i porosły. Na wielu stoi woda i tam realnie wjechać będzie można może pod koniec września. Rok był tak mokry, że u wielu wygniły zasiewy. Gryki przerosły chwastami i większość została stalerzowana lub rozdrobniona. Kombajny toną nie tylko w błocie ale także na piachach na tzw. kurzawkach. Słyszałem już nawet o przypadku rozerwania nowego kombajnu podczas wyciągania. Ziemniaki na dołkach wygniły, na górkach gniją - plony rozpatrywać będzie można w kategorii czy "brat urodził brata". Nawet wieloletnie plantacje porzeczek i aronii wygniły w zagłębieniach terenu. Okolice Lipska, Sienna i Zwolenia woj. mazowieckie.

Dokładnie jest tak jak pisze Agrest@ Ja jestem z pow Zwoleńskiego, Lipsko i Sienno też jeżdżę w te okolice i niestety ale tragedia na polach. W dodatku dziś leje od rana jak by go było mało.

#4767 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:38

Anomalia pogodowe my w ogóle nie zebraliśmy nic. 15ha czeka na 4 dni ciepłej słonecznej pogody. mokro to mało powiedziane. to co leży nie nada się na zbiór, a to co stoi pewnie już rośnie... sierpień to jakieś nieporozumienie. nie było lata. powiat lublin.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#4768 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:39

Anomalia pogodowe

To do mnie doszła już plotka o 60tys. zł, ale najgorsze to to , że gospodarz nie wytrzymał [*], ale mam nadzieję, że to tylko głupia plotka.

No o tragicznym końcu nie słyszałem.

@Lost Wiem że jest sieć na całym świecie ale wiadomo kto to zapoczątkował

No pod tym względem wiadomo.
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#4769 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 20:46

Anomalia pogodowe

my w ogóle nie zebraliśmy nic. 15ha czeka na 4 dni ciepłej słonecznej pogody. mokro to mało powiedziane. to co leży nie nada się na zbiór, a to co stoi pewnie już rośnie... sierpień to jakieś nieporozumienie. nie było lata. powiat lublin.

Tez jestem z pow. Lubelskiego ale u nas akurat na zniwa była ładna pogoda. Chociaż bywało tak że w jednym końcu wsi lało a w drugim kombajny chodziły bez kropli deszczu. Ale kto się nie wyrobił w czasie do tak samo nie moze świetowac dożynek .

#4770 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2729 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:07

Anomalia pogodowe Tak się zastanawiam co robiliście pod koniec lipca? Czekaliście aż słoma dojdzie? U mnie - płn Mazowsze - 90% zbóż przed 1 sierpnia było skoszone i sprasowane

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4771 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:20

Anomalia pogodowe Nie każdy rejon Polski jest taki sam jeżeli chodzi o klimat. W sąsiednim powiecie kładli pszenicę, a w mojej okolicy jeszcze nikt nie ruszał rzepaku. Mając kilkanaście hektarów miałem problemy żeby skosić suche zboże. Kto ma więcej hektarów to został się ze zbożem bo dni w których można było kosić suche zboże można liczyć u jednej ręki. Ciężko znaleźć pole z rzepakiem bo jeszcze pszenice na nich stoją. Ziemniaki gniją na potęgę. A miał być taki piękny rok bo zima była łaskawa, a tu przyroda wszystko wyrównała.

#4772 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 685 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:23

Anomalia pogodowe Dobrze, ze się zastanawiasz, ale niektórzy posiali dopiero w maju, a nawet czerwcu, niektórzy pozostawili działki nieobsiane gdyż w naszych okolicach spadło od wiosny tyle deszczu, że pewno na trzy lata przy dobrym rozkładzie by starczyło. Ja akurat w lipcu zbierałem owoce. Gospodaruje na takich glebach, które przyjmują praktycznie każdą ilość wody, choć niektóre zagłębienia nie podołały. Ze żniwami uwinąłem się w 3 dni - mam nie wiele około 15ha. I to dzięki przychylności kombajnisty, którego od lat najmuję oraz internetowej prognozie pogody. Udało mi się wstrzelić w termin, choć zbyt suchego nie zebrałem.

Ponoć jeszcze jest wiele pól z niezebranym rzepakiem. Może niektórzy chociaż proso zbiorą w terminie. Siewy jesienne już widać że w wielu miejscach zostaną opóźnione lub będą w ogóle nie wykonane.

Edytowany przez Agrest, 24 sierpień 2014 - 21:29.

#4773 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:25

Anomalia pogodowe Paweł@ tak się składa że od 24 lipca nie można wjechać w pole bo kombajny toną dosłownie.

Zawsze na 6 sierpnia to miałem podorywki zrobione a teraz nawet się nie wjedzie ciągnikiem .

#4774 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 07:07

Anomalia pogodowe

my w ogóle nie zebraliśmy nic. 15ha czeka na 4 dni ciepłej słonecznej pogody. mokro to mało powiedziane. to co leży nie nada się na zbiór, a to co stoi pewnie już rośnie... sierpień to jakieś nieporozumienie. nie było lata. powiat lublin.

Jak na waszym terenie z ziemniakiem?

U mnie susza przełom lipca i sierpnia, co ciekawe ani razu nie było za dużo deszczu.... Dziwny rok bo ani jednego zlewu. Zboża dały rekordowe plony, szczególnie owies. Z działki gdzie przy dobrym roku była przyczepa w tym były dwie. Ziemniaki niestety odczuły brak wody i upał. 30t plonu ogólnego z ha to max, o kalibrze nie wspomnę.

#4775 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 07:38

Anomalia pogodowe plon jest przyzwoity, ale powoli gniją coraz bardziej, szczególnie nandina. Redliny obmyte przez kilkanaście ulew - sporo zielonych bulw. Ogólnie fatalny rok, i nie mówię o zejściu czy cenie, ale o warunkach pogodowo-glebowych.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#4776 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 25 sierpień 2014 - 18:31

Anomalia pogodowe Witam.Wczoraj wszedzie w okolicy ładnie popadało 10-17mm a w moim rejonie 2mm.Masakra rzepaku nie zasieje.

#4777 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 12:22

Anomalia pogodowe Południowe Mazowsze Tradycyjnie leje :blink:

#4778 Share damianbor

damianbor

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 12:41

Anomalia pogodowe Płd-Wsch lubelszczyzna. Drugi tydzień z delikatnymi przerwami leje. Zimno jak w listopadzie. Będą późne dożynki u mnie...

#4779 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 26 sierpień 2014 - 12:46

Anomalia pogodowe Dokładnie... Rejon podobny i cały czas pada.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4780 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members