Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16260 odpowiedzi na ten temat

#4741 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 24 sierpień 2014 - 11:49

Anomalia pogodowe To pipa ;)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 03:00
  •  

#4742 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 11:57

Anomalia pogodowe a ja już pozostawiłem na pniu i odpuściłem mam trochę oszczędności i jakoś do następnych żniw przetrwam

#4743 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 24 sierpień 2014 - 12:01

Anomalia pogodowe Ja jestem dobrej myśli i twierdze ze uda się dokończyć we wrześniu bo będzie pewnie ładny ileż może padać :)

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4744 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 12:07

Anomalia pogodowe oby twe przepowiednie się sprawdziły to i ja może trochę ukosze

#4745 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 24 sierpień 2014 - 12:36

Anomalia pogodowe jedna z lepszych stron z pogodą http://www.weatheron...MAPS=nw&LAND=BY
No u nas żniwa pokończone ale pgry pozostawały i się teraz zaczynają martwić troszkę co będzie a z prognoz podobno wrzesień ma być jeszcze gorszy

#4746 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 12:46

Anomalia pogodowe co znaczy gorszy bardziej deszczowe czy susza ewentuale duże przymrozki na kukurydzę
bo jak zmarznie kukurydza to ja pójdę z torbami

Edytowany przez icek1, 24 sierpień 2014 - 12:47.

#4747 Share andrzej224

andrzej224

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 13:13

Anomalia pogodowe U nas jeszcze dużo zbóż nie pokoszone w okolicy, żniwa na pewno się przeciągną do września. A dziś pada od ok. 2 w nocy do teraz bez przerwy..
Przydałby się teraz miesiąc ciepła i suszy na moją kukurydzę bo jeszcze we wrześniu chciałbym wykosić :)

#4748 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 24 sierpień 2014 - 14:45

Anomalia pogodowe U nas pada od rana ale z przerwami, nawet mały grad się pojawił. Słoma na polach leży w dalszym ciągu i to są tacy co mają po 5-10 ha gdzie u nich powinno być 3-4 dni i po żniwach pola czarne.

#4749 Share icek1

icek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1064 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 15:58

Anomalia pogodowe a u nas rolnicy tylko opreskują glikosatem i orka i siew nikt nie robi zrywania scierniska bo to tylko strata czasy i pieniędzy/każdy obniża koszta do minimum/

#4750 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 24 sierpień 2014 - 16:50

Anomalia pogodowe To nie wiem jakie macie sprzęty bo u mnie taniej zrobić uprawę pożniwną niż pryskać. Oprysk na hektar to 70zł, a ja talerzówką z wałkiem za za max 40zł., i ziemia ruszona a nie step. Pada i leje na zmianę od rana.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4751 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1242 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 16:50

Anomalia pogodowe Właśnie leje na opór! Znów w pole wjadę za tydzień... (Łódzkie)

#4752 Share LOST

LOST

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo oczywiście i wszystkie jego odmiany

Napisany 24 sierpień 2014 - 17:06

Anomalia pogodowe Tragedia, miesięczny poślizg w koszeniu.. Nie wiadomo co z tego będzie, zboża pukają czyli materiał siewny jest co najmniej słaby, 70% zboża stoi nieruszone (oczywiście w tym jakieś 40% leży) owsy gniją i spadają, słoma która przechodzi przez kombajn to prawie sieczka. Poprawy nie widać, średnio max 2 dni i deszcz każdy ktokolwiek próbuje wjechać tonie, jedynie przy tych mniejszych czasami da się zauważyć w którym momencie jest słabo i tylko przypalają pasy na cofaniu, bizony itd jadą i wpadają w momencie nie da się nawet przewidzieć.. Ludzie zastanawiali się co zrobią ze zbożem przez żniwami bo ceny bo to bo tamto, teraz już wszystko samo wychodzi. Najgorzej współczuję hodowcom, którzy trzymają większe stada, bo w tym momencie nie mają paszy czy to zbożowej, czy zielonej - wszystko muszą kupić. Łąki były regularnie zalewane, co woda zeszła to od nowa naszła i trawy nie widać, widać tylko połacie stojących brunatnych kikutów, nie nadaje się to do niczego, a skosić też się nie da bo wszystko tonie. Najgorzej mają oni, bo jeśli sytuacja się utrzyma to wiadomo że nie każdy nie śpi na kasie tylko będzie likwidował stada, a nie da się ich odbudować w przeciągu parunastu miesięcy..
Nie wierzę że świat do tego się nie przyczynia, o tym się nie mówi, ale kiedyś puścili program mówiący o systemie ''anten'' rozsianych po całym świecie, które mogą emitować odpowiednie fale z pomocą których mogą ogrzewać atmosferę i robić różne cuda z pogodą - oczywiście wszystko w celach naukowych.. Ludzie mający po 90 lat nie pamiętają żeby kiedykolwiek były takie cuda..
KPK Kumurun Team - Główny Sekretarz

#4753 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 17:20

Anomalia pogodowe

a u nas rolnicy tylko opreskują glikosatem i orka i siew nikt nie robi zrywania scierniska bo to tylko strata czasy i pieniędzy/każdy obniża koszta do minimum/

No najlepiej lać glifosat ( tak to się nazywa ) i mieć wszystko gdzieś. Jak podorasz albo talerzujesz to po deszczu woda lepiej się magazynuje no i poza tym szybciej robi się próchnica. Nie wiem dlaczego ale w mojej okolicy przez kilka lat tak robili a tu nagle w tym roku wszyscy podorują, talerzują a jak nie mają czasu to biorą usługowo. Czyżby te opryski byly takie dobre i tanie ?

#4754 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1328 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 24 sierpień 2014 - 17:34

Anomalia pogodowe LOST@ pogoda taka jak u mnie, taka sama sytuacja w polu. Zgadzam się z twoim spostrzeżeniem w kierunku do anomalii pogodowych.

Rolnik1973 może ci rolnicy mają perz w polu i wtedy lepiej opryskać jak go zniszczyć mechanicznie.

Peter chyba tak te środki teraz są nic nie warte w ubiegłym roku pryskałem od perzu bo trochę było po dołkach i nadal jest tu się zgodzę z tobą że lepiej ruszyć ściernisko ale jak ci się przy perzy to lepiej prysnąć ale porządnym środkiem.

Edytowany przez Piotrek1975, 24 sierpień 2014 - 17:39.

#4755 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 24 sierpień 2014 - 17:41

Anomalia pogodowe Ale tam pisał że wszyscy. Ja wszystko talerzuję a raz na 4 lata pryskam miedzy. W tym roku też prysnę po połowie września by się nie rozprzestrzenił. Całe pola nie pryskam bo nie ma perzu, tylko jedną lancą od miedzy.

#4756 Share mom

mom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 18:03

Anomalia pogodowe o 18,30 wyszło słońce zza chmur i dalej świeci, a tak to cały dzień padała mżawka ZAMOŚĆ
Pomogłem, dobrze gadam ??? Kliknij zieloną strzałkę -----------------------------------------> UP

#4757 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 18:14

Anomalia pogodowe

LOST@ pogoda taka jak u mnie, taka sama sytuacja w polu. Zgadzam się z twoim spostrzeżeniem w kierunku do anomalii pogodowych.

Rolnik1973 może ci rolnicy mają perz w polu i wtedy lepiej opryskać jak go zniszczyć mechanicznie.

Peter chyba tak te środki teraz są nic nie warte w ubiegłym roku pryskałem od perzu bo trochę było po dołkach i nadal jest tu się zgodzę z tobą że lepiej ruszyć ściernisko ale jak ci się przy perzy to lepiej prysnąć ale porządnym środkiem.

Jak jest perz to jak najbardziej pryskać lepiej ale nawet u mnie byli tacy co zostawiali czyste ścierniska i lecieli glifosatem po samosiewach i to czasem stoi do wiosny i czeka na orkę. Dziwna sprawa bo przeszła malutka chmura a sypało z niej gradem i lało jak z niejednej dużej. Ale szkód nie ma :)

#4758 Share jonek98

jonek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze,motoryzacja,muza,piłka nożna itp

Napisany 24 sierpień 2014 - 18:53

Anomalia pogodowe @Lost Tobie chyba chodzi o program haarp http://pl.wikipedia.org/wiki/HAARP bo amerykany muszą we wszystkim majstrować.Co do pogody to od wczoraj u mnie trochę popada trochę się przejaśni i tak w koło Macieju.

#4759 Share renovoltage

renovoltage

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 397 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 19:15

Anomalia pogodowe A u mnie nadal susza jak .... pokropi trochę i nic , dziś na przykład nie popadało nic . Rzepaki ludzie u nas siali w popiół, mądrzejsi scierń drapli to im pługi nie rwały się w pół jak tym postępowym co na raz chcieli poleciec. Woda w stawach prawie całkowicie wyschła najgorsze że opadów nie widać a takich solidnych żeby ze 30l/m spadło to można pomarzyć

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4760 Share Agrest

Agrest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 19:35

Anomalia pogodowe W wielu miejscach dziś odbywały się dożynki gminne, a jest wielu rolników którzy jeszcze nie rozpoczęli żniw. Zboża wygniły i porosły. Na wielu stoi woda i tam realnie wjechać będzie można może pod koniec września. Rok był tak mokry, że u wielu wygniły zasiewy. Gryki przerosły chwastami i większość została stalerzowana lub rozdrobniona. Kombajny toną nie tylko w błocie ale także na piachach na tzw. kurzawkach. Słyszałem już nawet o przypadku rozerwania nowego kombajnu podczas wyciągania. Ziemniaki na dołkach wygniły, na górkach gniją - plony rozpatrywać będzie można w kategorii czy "brat urodził brata". Nawet wieloletnie plantacje porzeczek i aronii wygniły w zagłębieniach terenu. Okolice Lipska, Sienna i Zwolenia woj. mazowieckie.