Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16276 odpowiedzi na ten temat

#441 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 07 lipiec 2012 - 17:12

Anomalia pogodowe nie zazdroszczę sahary ale jak schnie to przynajmniej nie zgnije. U mnie w nocy lało i teraz znowu pada. Woda gruntowa już wychodzi nad ziemię.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 09:51
  •  

#442 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 07 lipiec 2012 - 17:23

Anomalia pogodowe Ja tego nie rozumiem jak mogą mówić w telewizji, że w całym kraju przechodzą ulewne deszcze i nawałnice a u was susza. Doszedłem do wniosku, że cały kraj to tylko Warszawa no i okolice. Jak u mnie w wielkopolsce lało to w całym kraju była piękna pogoda a jak doszło do warszawy to w całym kraju ulewy mimo, że u mnie już słoneczko świeciło. Chyba najgorsze załamanie już przeszło, w nocy lekko popadało ale dzisiaj była przepiękna aura - dużo słońca i wiatr.

#443 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 20:32

Anomalia pogodowe no u mnie od tygodnia co noc burza i obfite opady. seler stoi pod wodą na dołku tak samo ziemniaki. zboża zieloniutkie. teraz trzeba by temat zmienic na "anomalia pogodowe 2012"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom? zobacz »

•  

#444 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2030 postów

Napisany 07 lipiec 2012 - 22:28

Anomalia pogodowe gm. Zadzim
w dzien ponad 32stopnie
wieczorem grad srednicy15mm,opad 40l/m2,bardzo silny wiatr
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#445 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 07 lipiec 2012 - 22:36

Anomalia pogodowe

no u mnie od tygodnia co noc burza i obfite opady. seler stoi pod wodą na dołku tak samo ziemniaki. zboża zieloniutkie. teraz trzeba by temat zmienic na "anomalia pogodowe 2012"

Zgadzam sie, taki tytuł obecnie bardziej pasuje.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#446 Share Maciejo

Maciejo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 08:24

Anomalia pogodowe

lodzkie pow poddebicki sahara wszystko schnie

A 60 km na południe wszystko pływa. :P Wody nie brakuje

#447 Share d4r4s

d4r4s

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 08 lipiec 2012 - 14:41

Anomalia pogodowe U mnie dziś w nocy spadło tyle deszczu że wszystko leży pszenica około 40% jęczmień można powiedzieć że 100% przybity do ziemi i weź to teraz koś ;/

#448 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 08 lipiec 2012 - 15:10

Anomalia pogodowe Moje zboża stoją jak żołnierze przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Jęczmień ozimy się odpamłodził i część czasna, a część zielona, burze chodzą bokiem a słońce praży, teraz 35'C.

#449 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3384 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 08 lipiec 2012 - 18:04

Anomalia pogodowe w lipcu jeszcze nie było u mnie nocy bez burzy.....już mam dość

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#450 Share nhcr

nhcr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:elektronika, rolnictwo, nowinki techniczne

Napisany 08 lipiec 2012 - 18:55

Anomalia pogodowe U mnie w okolicach Drobina czyli zachodnie Mazowsze burze prawie codziennie, lecz deszcz rzadziej, a gdy popada to i tak po południu niema po tym śladu. Dobrze że chociaż niema gradu, najgorzej jest chyba w okolicach śląska.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share marekfarmer

marekfarmer

Marekfarmer

• Members
  • PipPipPip
  • 1005 postów
  • Zainteresowania:Bydło mięsne

Napisany 08 lipiec 2012 - 18:59

Anomalia pogodowe Umnie również pada i pada już mam tego dość to co wyschło przy suszy teraz odbiło i jest zielone a to co nie wyschło jest już zółte i co tu robić trzeba desykacje przeprowadzić. Jak nie susza to deszcz jęczmień leży Jak to mówią mokry rok więcej szkody zrobi jak suchy .

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

#452 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 19:06

Anomalia pogodowe wielkopolska lipiec praktycznie dni słoneczne parne ale co noc burze jedna noc gmina ta druga noc inna wczorajsza słyszałem że gmine Połajewo dostała popalić u nas popadało tylko ale rowy już pełne okolice zalane mam nadzieje że to koniec bo od wiosny przymrozki przesiewki susza i od czerwca deszcze ale takie życie rolnika a telewizje kłopoczą sie turystami w kurortach bo firma zbankrutowała i oni nie mogli sie opalać dalej albo nie dostali śniadania a gmina na południu po gradobiciu to tragedia a turyści to pikuś

#453 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:konflikty zbrojne i uzbrojenie, maszyny rolnicze, atronomia

Napisany 08 lipiec 2012 - 19:06

Anomalia pogodowe W okolicach Giżycka w nocy dało czadu. W wielu miejscach wyłożyło znaczne obszary pól. Dosyć mocno wiało, ale intensywność deszczu była porażająca. Momentami musiałem jechać 20 na godzinę, bo samochód garnął przodem wodę i to nie było w dołku ;[ . Grad był wielkości grochu, albo ciut większy. O drzewie, które mało nie załatwiło auta kawałek przed nami nie wspomnę. Niestety w innym miejscu ludzie nie mieli tyle szczęścia :( .
http://polskalokalna...eta,1819650,227

Średnio co drugi dzień są burze, wiosna była bardzo spokojna pod tym względem, ale teraz nadrabia. Wczoraj w dzień lało + to co w nocy i średnia za dwa miesiące pewnie przekroczona.

edycja: literówka

Edytowany przez Mazur87, 08 lipiec 2012 - 19:07.

#454 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 08 lipiec 2012 - 21:12

Anomalia pogodowe Przez ostatnie 2 tygodnie w okolicy Siedlec pojawiła się tylko jedna konkretna burza. W czerwcu także nie było aż takich opadów ale kto nie sprzątnął w maju siana to dopiero tydzień temu miał okazję bo ciągle mimo że nie dużo to padało. Sąsiad całe 1,5ha łąki (wszystkich może ze 4ha ma) sprzątnął na rozrzutnik bo nie ma prasy, mokre siano nie nadawało się do prasowania a krowom coś musiał dać więc nie mając przyczepy co kilka dni jeździł i widłami to zbierał. Jak tylko sprzątnął to zaraz pogoda ładna była :D

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#455 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 21:26

Anomalia pogodowe to nie jakies anomalie tylko normalna lipcowa pogoda jaka dawniej w polsce byla norma , za mlodzi jestescie by to pamietac. u nas dzisiaj byly 4 burze- na szczescie lekkie.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#456 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 lipiec 2012 - 21:41

Anomalia pogodowe W nocy przeszła nawałnica, bez gradu ale z wiatrem ok 100km/h i ulewą. Zyta zwałowane, owies nie wiem jak to ustał. Jak ktos posiał kukurydzę gęsto i płytko to tez leży. U mnie mocno pochylona ale się "wyliże"
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#457 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 06:47

Anomalia pogodowe

to nie jakies anomalie tylko normalna lipcowa pogoda jaka dawniej w polsce byla norma , za mlodzi jestescie by to pamietac. u nas dzisiaj byly 4 burze- na szczescie lekkie.

Ja pamiętam-ale nieco inaczej-raz że burze bywały dosyć często ale praktycznie nigdy w nocy !Dwa-były dosyć krótkotrwałe i za chwilę była ładna pogoda-jak jest teraz chyba każdy widzi...

#458 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 07:12

Anomalia pogodowe u mnie można powiedzieć ze codziennie coś dolewa. w mieszance jarej jęczmień zaczyna zółknąć a owies zieloniutki. na szczescie jeszcze ma troche czasu wiec nie narzekam. ale w ziemniaki nie ma jak wjechac widziałem w sobote jak na 3 ciągniki kopali. masakra.

#459 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:konflikty zbrojne i uzbrojenie, maszyny rolnicze, atronomia

Napisany 09 lipiec 2012 - 10:01

Anomalia pogodowe Jacus ja taki stary nie jestem, a pamiętam ;). Tylko, że nie były tak intensywne opady deszczu. W tym roku było u nas tyle nawałnic, że przez całe moje krótkie życie tylu nie pamiętam. Często wiatr był przy burzach mocniejszy, pioruny biły dużo częściej, ale to co lało w nocy to można porównać chyba tylko z deszczami monsunowymi. Mi szybę w aucie tak wymyło, że nowa z fabryki taka czysta nie była. Na polach zamiast kukurydzy powinni sadzić ryż. Poza tym tak jak jaro napisał, bardzo rzadko burze były w nocy, a teraz częściej są w nocy niż w ciągu dnia. Może na żniwa pogoda się unormuje. Jeśli tak będą wyglądały żniwa, jak przebiegały sianokosy to współczuje rolnikom.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share mich18

mich18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 293 postów

Napisany 09 lipiec 2012 - 12:58

Anomalia pogodowe u mnie narazie bezdeszczowo,jęczmień jary już miejscami żółty sie robi :D
Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236