Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Harnas88    12

W okolicach augustowa przeszła nawałnica. Akurat wracałem kombajnem z pola to kukurydze walcowało jak walcem a dachy to jak domki z kart całe szczęście u minie dachy wytrzymały gorzej z prądem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

w d*pe z tą pogodą cały dzień grzało, a przed chwila gwałtowna burza i i i i co? siano mokre znowu przyklejone do ziemi;/;/ ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Harnas88    12

Siano, zboża to nic, jak dziś przejechałem sie przez wieś to dopiero są straty, dachów to co drugi nie ma a teraz pada. Jeszcze takiej nawałnicy to u mnie nie było i co dziwne w tym kierunku wiatru. Rok temu też była nawałnica ale przy tej to był pikuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a u nas cały czas deszcz i deszcz jest mokro jak diabli


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

U mnie co dziennie pogoda w kratkę raz deszcz raz słonko wyjrzy a mnie szlak trafia bo 1.05 ha trawy leży na pokosach od czwartku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

U mnie też sporo deszczu od tygodnia żaden kombajn nie wyjechał w pole. Skoszone jedynie rzepaki i co nieco zbóż a jakieś 3/4 upraw stoi jeszcze na polu.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To ja nie wiem u Was pada a u mnie jak na złość nic . WODY ! WODY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Deszczu jak nie było tak nie ma, już by się pożądna zlewa przydała bo pługa nie wbić ziemia jak skała, łubin posiany w popiół piaskowy i jak nie popada to nic z poplonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@Rolnik1973, a nie pracowałeś czasem w niedziele ,że i do Ciebie niekorzystna pogoda zawitała ? :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Meg nie, ale inni robili, a jeden za wszystkich wszyscy za jednego, ale zato gradu i wichur nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19554

O!!!!!Co ja czytam na okolicę "LBI" spadła jakaś kara?? Ciekawe za co? Może za nieróbstwo???? :lol: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

Sołtys jutro i we wtorek popada i wszystko wróci do normy, małe deszczyki polatują ale to ziemię zmoczy na cm a głębiej sucho, trawa na podwórku nie wyschła jeszcze, a pożądny deszcz by się przydał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie co jakiś czas popaduje ,ale taki deszcz który tylko psuje ludziom żniwa, bo ogólnie to jest sucho...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

wczoraj cały dzień lało. Owsa już się nie zbieże,bo się osypał, a poza tym kombajn ugrzęźnie na polu. Słoma czarna od deszczu. Dla świń już się nie nadaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

pada od wczoraj wieczorem, cala noc i teraz ma lać caly dzien. na polu błoto. nie zebralem jeszcze balotów, ale teraz chyba poczekam zeby sie przewietrzyly


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fartrac675dt    90

u mnie zaczelo podać kolo 19 wczoraj wygnało mnie z pola zboże nie skończone trzeba będzie dokosić słoma moknie z ha mieszanki owsa i jęczmienia po gradobiciu miałem 2zbiorniki bizona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1337

U mnie już po żniwach ze 2 tygodnie, co 2 dni pada, wczoraj cały dzień kropiło a od 20 ostro lało i tak całą noc. Teraz też pada. Szkoda że takiej pogody nie było na początku lipca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1395

U mnie leje już całą noc i do tej pory nie przestało, wszędzie woda stoi szkoda że nie padało tydzień temu jak podorywkę robiłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj