Polecane posty

matingus    107

A u mnie w łódzkim ładnie popadało.Byle tak dalej.

Problem mają ci co QQ nie pokosili.Chociaż mała przerwa się przyda,na odpoczynek.

Zapowiadają pierwsze podrygi zimy.Ciekawe jaka będzie zima długa czy krótka.

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

U mnie też przylało prawie całą dobę padało, pokrzyżowało mi ciut plany bo jeszcze zostało roboty w polu, no ale deszcz był potrzebny dobrze zrobi na oziminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Zero deszczu od początku września. :blink:  Na cięższych ziemiach część pszenicy nie powschodziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Kujawsko Pomorskie  dzisiaj  rano -5 zima idzie coraz szybszym krokiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

zimy w tym roku nie bedzie tak jak i w tamtym i sie nie zdziwie jak prognozy pod spodem sie sprawdza strach pomyslec jakie beda ceny zbóż za rok...
 

Listopad

Spośród 8 modeli prognostycznych aż 7 wskazuje na temperaturę powyżej normy, jeden w normie i, co najważniejsze, ani jeden nie wieści temperatury poniżej normy. Oznacza to, że listopad może być równie ciepły, co październik, z temperaturami wahającymi się od 10 do 15 stopni i tylko sporadycznymi porannymi przymrozkami. Spodziewamy się nie tylko podwyższonej temperatury, lecz również sum opadów. Padać będzie dużo i obficie, pojawiają się również pierwsze w tym sezonie wichury.

Grudzień

Pierwszy miesiąc meteorologicznej zimy również ma być ciepły. Spośród 8 modeli prognostycznych aż 5 wskazuje na temperaturę powyżej normy, 2 w normie, a tylko jeden poniżej normy. Wysoką temperaturę przypłacimy częstymi opadami i porywistym wiatrem, a nad morzem także sztormem. To będzie ciepły, mokry i wietrzny grudzień.

Styczeń

Najzimniejszy miesiąc w roku zapowiada się ciepło. 5 modeli prognostycznych wskazuje na temperaturę powyżej normy 30-letniej, z czego dwa (m.in. model NASA) mówią o jednym z najcieplejszych styczni w historii pomiarów. Dwa modele wskazują na styczeń mroźny, a jeden w normie temperaturowej. Modele nie mają natomiast wątpliwości, że będzie to miesiąc bardzo mokry, niewykluczone, że także wietrzny. Dominować mają opady deszczu, a śnieg ma się pojawiać tylko sporadycznie.

Luty

Drugi najzimniejszy miesiąc w roku ma jeszcze większą szansę, niż styczeń, stać się wyjątkowo łagodnym. 6 modeli prognostycznych wskazuje na temperatury powyżej normy, jeden na temperatury w normie i jeden poniżej normy. Co ciekawe, model NASA wskazuje na jeden z najcieplejszych lutych w historii. Nadal ma być bardzo wilgotno.

Marzec

Wiosna ma szansę nadejść równie wcześnie, co poprzednio. 5 modeli prognostycznych przewiduje ciepły marzec, a trzy w normie. Żaden nie wieści zimnego marca. To świetna wiadomość dla tych, którzy zimy nie lubią i nie mogą się doczekać wiosny.

Na chwilę obecną prognozy są pomyślne dla tych, którzy preferują zimę w łagodnym wydaniu. Czeka nas ciepła, ale również mokra i wietrzna pogoda. Niektóre modele wskazują nawet na najcieplejszą zimę w okresie powojennym. Czy tak się stanie? To każdy z nas zrewiduje w nadchodzących miesiącach.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

u mnie naprawdę sucho , 2 miesiące bez deszczu nie licząc ze dwóch przelotnych mżawek, o orce zimowej można póki co zapomnieć bo kolejny tydzień znowu zapowiadają słoneczny, pszenica na cięższej ziemi siana koniec września 30% powschodziło, pogoda jedynie idealna dla koszących kukurydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@knoro bardzo ciekawe :)

Sucho w polu na lepszych ziemiach strasznie. Plug ustawiony do orki na normalna wilgoc w ziemi wogole nie chcial wchodzic nawet troche, dopiero konkretnie ustawienie na czuby tzn. na lewa strone i na skreconej srubie jako tako wchodzil, ale orka jest zbyt wysztorcowana. Deszczu w centrum tj. Piatek nie bylo dawno...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

nowe lemiesze jak założyłem od razu inna robota. Na 5 klasie wywala skiby jak na 3. Zeschniete wszystko ze szok a deszczu nie widac bardzo nietypowy rok.!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

A u mnie ani nie po orane, ani popryskane, Jeszcze ze dwa dni z obornikiem zejdzie. Dobrze że wilgoci u mnie jest do oporu będzie orka jak ta lala ^^  ciągnik u mnie nie zasypia nawet przez dzień, mróz nie mróz musi palić i jechać.

Edytowano przez Piotrek1975

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

u nas susza od samej wiosny. Pszenżyto nie wschodzi tak że nie da rady opryskać. Orac też nie idzie bo twardo jak na drodze. Stawy wyschły. W tamtym roku miałem już wszystko w polu zrobione a teraz nic nie idzie robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5289

a ja tam czekam z zimową orką, może popada to się ładnie zaora

Dopiero jest koniec października, jeszcze cały listopad jest do prac polowych a niektórzy to orają na gwał jak by jutro - 30 miało być


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

No to ładnie się zachmurzyło, pada już całą noc i nie myśli przestać, mi pasuję, będzie dobra orka na zimę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

U mnie orka będzie ale wiosenna. Deszcz który pada przemoczy ziemię na ok 7 cm. Dobre i to bo wschody tragiczne, raptem 25% roślin wzeszło a ziarno leży już ok 40 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

orki skończone ze 2tyg temu, traktor umyty, nawoskowany i na kłódkach śpi do pół marca. Trochę pada ale suszy nie ma, ludzie orają i nie kurzy.

Edytowano przez Rolnik1973

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj