Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16260 odpowiedzi na ten temat

#21 Share DanRol95

DanRol95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 maj 2012 - 16:10

Anomalia pogodowe Ostatnio wogóle wszystko jest na odwórt na żniwa 2011 to nie można było kosić bo padało i padało, na jesień po zasiewach susza totalna, w zime śniegu brak i razem z tym wysokie mrozy, a teraz znowu susze.... :( Umnie tak samo ze 2 albo 3 tyg deszczu nie było.

Edytowany przez DanRol95, 24 maj 2012 - 16:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 01:42
  •  

#22 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 24 maj 2012 - 16:19

Anomalia pogodowe

okolice Kórnika (pow. poznański) susz panowie.

Poznań południowo-wschodni: jakoś tragedii nie ma - deszcz dosyć mocno padał wczoraj, a zboże póki co wygląda nieźle.

Edytowany przez stasiex, 24 maj 2012 - 16:21.

#23 Share patryk3512

patryk3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 24 maj 2012 - 16:37

Anomalia pogodowe Południe kujawsko-pomorskiego .Nie padało już około 3 tygodni.Z dnia na dzień zboża jare wyglądaja coraz gorzej,aż się nie chce patrzeć.Jęzeli będzie tak dalej to w jednym roku będą dwie klęski i cięzko będzie zwierzaki nakarmić. A w kwietniu chciałem ubezpieczyć od suszy to zaden ubezpieczyciel niech chciał mi tego ubezpieczyć.A potem jak przyjdzie klęska to bedzie gadanie ze rolnicy mogli się ubezpieczyć.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3821 postów

Napisany 24 maj 2012 - 16:45

Anomalia pogodowe Okolice Mordów powiat siedlecki: 4 maja dolało tyle że się stać na polu nie dało, potem co jakiś czas deszcz. Wczoraj lunęło nieźle. Na chwile obecną oziminy bardzo dobre (tam gdzie dobrze poschodziły bo sucho jesienią było), jare również, trawy piękne, już czas kosić - tydzień pogody potrzebny. Kukurydza i ziemniaki również mają idealne warunki.

#25 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 24 maj 2012 - 16:58

Anomalia pogodowe od tygodnia czy dwoch to nic u nas ostatni deszcz 2 maja takze nie macie co narzekac jeszcze

#26 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 maj 2012 - 17:12

Anomalia pogodowe U nas taki porządny to padał ostatnio tydzień temu, ale dopiero wczoraj na polach zrobiło się sucho. A teraz jak jest słońce i sucho to kukurydza rośnie super, bo w sobotę jak patrzyłem to od zimna zrobiła się żółta.

#27 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 24 maj 2012 - 17:13

Anomalia pogodowe pali pali pali :/ taka piękna ta jara pszenica na chwilę obecną ale co dzień to będzie gorzej :/

#28 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    sporty walki MMA

Napisany 24 maj 2012 - 17:14

Anomalia pogodowe U nas północno zachodnie mazowsze,na górkach jare wysychaja,zimowe jako tako,trawy też słabe,nie mówiąć o braku wody dla kukurydzy...
sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

#29 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 24 maj 2012 - 17:29

Anomalia pogodowe To nie jest susza, tylko pora na sianokosy i odpowiednia pogoda by zrobić siano bez narzekania że pada.

#30 Share Meg5

Meg5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1601 postów

Napisany 24 maj 2012 - 18:59

Anomalia pogodowe Rolnik1973 to jest już susz ,zapraszam do mnie ,brak słów :( :( :( :( ,a i pewnie u Ciebie nie wysychają uprawy ,dlatego takie stwierdzenie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 24 maj 2012 - 19:14

Anomalia pogodowe Mazowieckie, ok. Przasnysza, u nas tragedii nie ma wczoraj jak belowaliśmy sianokiszonkę to taki deszcz z gradem sie rozchulał, że wygnał nas z pola, między redlinami w ziemniakach woda stała ;)

#32 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 24 maj 2012 - 20:01

Anomalia pogodowe Ja już ok 2 tyg temu napisałem że żyto na VI klasie wyschło bez jakichkolwiek szans na dalszy byt. Pszenżyto na V klasie też się poddało. Owies na VI klasie na razie jest super. Ale deszczu już dawno nie było... Ok 3-4 tyg będzie. Poza tym w glebie są tak ogromne niedobory wody że nie pamiętam takich lat(zazwyczaj śnieg w zimę dużo ratował a w tym roku śniegu parę cm było). Ale takie zalety mieszkać w regionie o najmniejszej ilości opadów, potem przyjdzie lipiec i znowu spadnie 230mm...
A w Olsztynie tu o jakiejkolwiek suszy nie może być mowy. Tydzień temu padało bez przerwy przez ok 20 godzin :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#33 Share speede19

speede19

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 24 maj 2012 - 20:21

Anomalia pogodowe Woj. Łódzkie, powiat pajęczański susza ;/ nie padało z 3 tyg ;/ na razie w polu zielono ale widać niedobory wody ;/ lepiej żeby popadało :(

#34 Share tedizetor56

tedizetor56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 509 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,myslistwo,pilka nozna Wdizew Lódz.

Napisany 24 maj 2012 - 20:32

Anomalia pogodowe piotrkow tryb.na piaskach juz jare usycha i o deszczu nic nie mowią :unsure:
Zetor Team.

#35 Share krzysiek96TsN

krzysiek96TsN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 maj 2012 - 21:23

Anomalia pogodowe Tuszyn Łódzkie tak jak w dwóch wyższych postach oziminy wymarzły jare mogą wyschnąć jak nie popada. a jak uprawiliśmy po oziminach to jakoś marnie rośnie.Powiem przysłowie w moim przypadku się sprawdza kto dwa razy sieje ten raz nie zbiera dziękuję do widzenia

Edytowany przez krzysiek96TsN, 24 maj 2012 - 21:24.

#36 Share strzechu

strzechu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 579 postów

Napisany 24 maj 2012 - 21:39

Anomalia pogodowe woj.lodzkie,.powiat.brzeziny . Rosliny na VI juz prawie uschly ,na V ledwo zipia , IVb jeszcze ledwo co trzyma ale jak nie popada w ciagu tygodnia to uschnie

#37 Share krzysiek96TsN

krzysiek96TsN

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 maj 2012 - 22:07

Anomalia pogodowe Cyba zostanie nam konewką nosić

#38 Share czita

czita

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 147 postów

Napisany 24 maj 2012 - 23:05

Anomalia pogodowe Południe pomorskiego, deszczu brak jare pali zimowe w miarę oczywiście to co zostało po zimie. 3 tygodnie na pewno nie padało

#39 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 24 maj 2012 - 23:30

Anomalia pogodowe WLKP. Puszcza nadnotecka/Międzyrzecze warty i noteci. deszczu jak nie było tak nie ma jakoś od początku maja chyba, na górkach już widać braki wody ale jeszcze nie jest źle, mnie to te słonce i cieszy i smuci, zboża na górkach mogą nie przetrwać(smuci), ale na łąkach nadal woda stoi, z dwu hektarowej łąki już 2 arów odpadło i to na samym środku więc na te łąki u nas to słonce potrzebne i to bardzo, puki pogoda, jutro jadę kosić, w sobotę pewnie skończę. Wczoraj miało się na ostra burze i kto wie czy miejscami nie popadało u mnie to tylko pokropiło, nademną były ładne białe chmurki ale +/-200m dalej już niebo było ciemne i to dość mocno

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 25 maj 2012 - 07:03

Anomalia pogodowe

Poznań południowo-wschodni: jakoś tragedii nie ma - deszcz dosyć mocno padał wczoraj, a zboże póki co wygląda nieźle.

a kolega z jakiej miejscowości bo widze ze niedaleko mnie?? z prognoz wynika ze do polowy czerwca na pewno nie popada:(