Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

U nas taki porządny to padał ostatnio tydzień temu, ale dopiero wczoraj na polach zrobiło się sucho. A teraz jak jest słońce i sucho to kukurydza rośnie super, bo w sobotę jak patrzyłem to od zimna zrobiła się żółta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

pali pali pali :/ taka piękna ta jara pszenica na chwilę obecną ale co dzień to będzie gorzej :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek26    4

U nas północno zachodnie mazowsze,na górkach jare wysychaja,zimowe jako tako,trawy też słabe,nie mówiąć o braku wody dla kukurydzy...


sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

To nie jest susza, tylko pora na sianokosy i odpowiednia pogoda by zrobić siano bez narzekania że pada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Rolnik1973 to jest już susz ,zapraszam do mnie ,brak słów :( :( :( :( ,a i pewnie u Ciebie nie wysychają uprawy ,dlatego takie stwierdzenie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Mazowieckie, ok. Przasnysza, u nas tragedii nie ma wczoraj jak belowaliśmy sianokiszonkę to taki deszcz z gradem sie rozchulał, że wygnał nas z pola, między redlinami w ziemniakach woda stała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Ja już ok 2 tyg temu napisałem że żyto na VI klasie wyschło bez jakichkolwiek szans na dalszy byt. Pszenżyto na V klasie też się poddało. Owies na VI klasie na razie jest super. Ale deszczu już dawno nie było... Ok 3-4 tyg będzie. Poza tym w glebie są tak ogromne niedobory wody że nie pamiętam takich lat(zazwyczaj śnieg w zimę dużo ratował a w tym roku śniegu parę cm było). Ale takie zalety mieszkać w regionie o najmniejszej ilości opadów, potem przyjdzie lipiec i znowu spadnie 230mm...

A w Olsztynie tu o jakiejkolwiek suszy nie może być mowy. Tydzień temu padało bez przerwy przez ok 20 godzin :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
speede19    0

Woj. Łódzkie, powiat pajęczański susza ;/ nie padało z 3 tyg ;/ na razie w polu zielono ale widać niedobory wody ;/ lepiej żeby popadało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Tuszyn Łódzkie tak jak w dwóch wyższych postach oziminy wymarzły jare mogą wyschnąć jak nie popada. a jak uprawiliśmy po oziminach to jakoś marnie rośnie.Powiem przysłowie w moim przypadku się sprawdza kto dwa razy sieje ten raz nie zbiera dziękuję do widzenia

Edytowano przez krzysiek96TsN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    249

woj.lodzkie,.powiat.brzeziny . Rosliny na VI juz prawie uschly ,na V ledwo zipia , IVb jeszcze ledwo co trzyma ale jak nie popada w ciagu tygodnia to uschnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czita    0

Południe pomorskiego, deszczu brak jare pali zimowe w miarę oczywiście to co zostało po zimie. 3 tygodnie na pewno nie padało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipoo    14

WLKP. Puszcza nadnotecka/Międzyrzecze warty i noteci. deszczu jak nie było tak nie ma jakoś od początku maja chyba, na górkach już widać braki wody ale jeszcze nie jest źle, mnie to te słonce i cieszy i smuci, zboża na górkach mogą nie przetrwać(smuci), ale na łąkach nadal woda stoi, z dwu hektarowej łąki już 2 arów odpadło i to na samym środku więc na te łąki u nas to słonce potrzebne i to bardzo, puki pogoda, jutro jadę kosić, w sobotę pewnie skończę. Wczoraj miało się na ostra burze i kto wie czy miejscami nie popadało u mnie to tylko pokropiło, nademną były ładne białe chmurki ale +/-200m dalej już niebo było ciemne i to dość mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poznań południowo-wschodni: jakoś tragedii nie ma - deszcz dosyć mocno padał wczoraj, a zboże póki co wygląda nieźle.

 

a kolega z jakiej miejscowości bo widze ze niedaleko mnie?? z prognoz wynika ze do polowy czerwca na pewno nie popada:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Kujawsko pomorskie na 5,6klasie mieszanka już wypalona placami jak tak dalej pójdzie to plon będzie marny oziminy jakoś się trzymają ale jak tak dalej pójdzie bez deszczu to będzie następna klęska tego roku. Pozostaje tylko modlić się o deszcz lub deszczować samemu pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24
Napisano (edytowany)

@ MichalUrbaniak - Poznań - Spławie. Wczoraj byłem na polu i całkiem wilgotna gleba... jęczmień rośnie "jak głupi". Ale fakt, straszą suszą.

Edytowano przez stasiex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

U mnie bez deszczu ponad 3 tygodnie choć i to można podciągnąć pod 7 tygodni bo taki deszcz co padał to nie deszcz. Zle nie jest, nawet bym powiedział lepiej niz kiedykolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karczycho    0

U mnie w Wielkopolsce okolice Sycowa ogromna susza od 3 tygodni nie pada mieszanka ledwo rośnie i powypalana;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

Kujawy pow. aleksandrów kujawski od 16 kwietnia nie padało :(


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19453

Pólnocna wielkopolska też już czuje niedobory deszczu-idzie wielka bieda!!!!!Zimowe wzmarzło w 100% a teraz szlag trafi jare

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie kompletna susza nie padało od 3 tygodnipowiat tucholski gm Cekcyn jak obsypywałem ziemniaki to 30stką nie mogłem ujechać w tym popiele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

Powiat giżycki, nie padało od 1,5 tygodnia. Nie ma tragedii, ale dobry deszcz by nie zaszkodził. Ziemia z wierzchu wysuszona, ale na 3 cm ma jeszcze trochę wilgoci. Lepiej żeby teraz popadało, póki sianokosy nie są w pełni. Według prognozy długoterminowej do 10 czerwca może coś pokropi, ale jeśli już to symbolicznie. Pocieszające jest tylko to, że prognozy powyżej 3 dni mają wiarygodność poniżej 75%. Im dłuższa prognoza, tym mniejsza szansa, że się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Kto ma dobre ziemie to sie śmieje ale 5 6 klasy jest masakra susza jak diabli a deszczu nie widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj