Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16303 odpowiedzi na ten temat

#2621 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 21:43

Anomalia pogodowe Lepiej nie myśleć żeby nie wyłysieć...

Chciałem jeszcze powiedzieć o takiej sprawie jak udrożnianie rzek znajdujących się na obszarze "Natura2000" u nas w tamtym roku były składane pisma do stosownych urzędów w sprawie właśnie udrożniania koryta rzeki Bzury i jej starorzecza, niestety efektów całkowite "0" zero. powód podobno był taki że występują chronione gatunki ptaków.
Po tegorocznych ulewach w mojej okolicy praktycznie cała dolina rzeki Bzury była zalana a co za tym idzie wspomniane wcześniej ptaszki które nawet nie zdążyły się wykluć albo wyfrunąć z gniazda.
Okropny smród, niezliczona ilość rybich a nawet ptasich trupów, najbardziej szkoda właśnie tych ryb, dużo jest takich sztuk z których wędkarz jak by złowił skakał by ze szczęścia.
Największą radość z tego wszystkiego mają pasożyty-rybożery tj mewy, czaple...
Aż strach pomyśleć ile by tego leżało jakby rybożery nie wyjadały ich z mielizn, kałuż po wylewnych, rzeźnia.

I ja się pytam, czy taka ma być Natura2000??
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 14:32
  •  

#2622 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 26 czerwiec 2013 - 21:53

Anomalia pogodowe @junkers wreszcie coś sensownego w tym temacie powiedziałeś.masz rację.
to samo mamy z rzeką Ner co ty z Bzurą.ale te pytania to musimy kierować do tych naszych po..........nych ekologów

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#2623 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2192 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 22:00

Anomalia pogodowe Współczuję niestety ekolodzy robią tylko szum i pokazują się w tv , teraz powinniście zaprosić ich do siebie wraz z tv ,ciekawe co by powiedzieli ?Może wreszcie zainteresowali by się ludżmi a nie tylko przyrodą może poszli by po rozum do głowy aby jednym i drugim żyło się dobrze.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak pomóc sadom? zobacz »

•  

#2624 Share d___b

d___b

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 114 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 22:25

Anomalia pogodowe U mnie dziś około godz 18.00 zarejestrowałem 13°C

A tu wykres jak temp spadła jeszcze nie dawno było nawet 34°C

Dodany obrazek

Ciężko się tak szybko przestawić :P

8bdb4a7a95566.jpg

#2625 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3827 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 23:03

Anomalia pogodowe Przestawić... zamiast zimnego piwa wyciągasz flaszkę wódki i masz całe przestawienie :P

#2626 Share Raptus902

Raptus902

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,sport

Napisany 27 czerwiec 2013 - 18:38

Anomalia pogodowe Owies się podnosi

#2627 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 27 czerwiec 2013 - 19:33

Anomalia pogodowe dziś pogodnie udało się zasilić ziemniaki, pastwiska i kukurydzę azotem

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2628 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 27 czerwiec 2013 - 23:42

Anomalia pogodowe

Też, ale jak by Ci spadło 60 i więcej litrów na metr wody w ciągu zaledwie paru godzin przy bardzo silnym wietrze, że aż kukurydzę zaczęło naginać, no to nie wiem czy aż tak byś nadal wierzył antywylegaczom, nawet najlepszym. :P

Absolutnie się z tym zgadzam. Gdyby mi nie zależało na słomie to dałoby się jednak zboża bardzo skrócić, a że zależy mi na słomie to zależy mi głównie na usztywnieniu źdźbeł.
Ale mimo wszystko najważniejszy jednak jest siew. Wczoraj padał rzęsisty deszcz i silny wiatr, żyto dankowskie złote trochę położyło, amber stoi. W okolicy bardzo dużo zbóż jarych położyło, u wujka prawie 50% jęczmienia jarego jeszcze nie wykłoszonego. U mnie owies bez skracania stoi a poszło prawie 90 kg N. Inni tradycyjnie siew w granicach 300kg/ha i nawet ze skromnym nawozeniem leży.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2629 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2013 - 07:29

Anomalia pogodowe

Gdyby mi nie zależało na słomie to dałoby się jednak zboża bardzo skrócić

Stosowanie antywylegaczy w rejonach ostatnio nawiedzanych przez suszę, zwłaszcza przy produkcji zwierzęcej, przynosiło skutek wręcz odwrotny do zamierzonego. W tym roku w okresie stosowania zwykłych antywylegaczy, bo tylko na takie większość stać, była też susza i ludzie bali się powtórki z rozrywki.

#2630 Share ukasz

ukasz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 727 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 07:43

Anomalia pogodowe

to ja chyba w innym kraju mieszkam. Tej wiosny były już dwie susze. W kwietniu i teraz w czerwcu. Wczoraj i dzisiaj popadało ale wystarcza 3 ciepłe dni i na polach robi się beton że słupka od pastucha wbić nie idzie.

dokładnie i tak co roku
sprzedam kabinę do 330 "Chojnów I" tak zwana rurkowa, z dachem z tworzywa, z szybami (poza jedną boczną) drzwi wymagają poprawek blacharskich. Cena 350 pln
Lokalizacja Zachodniopomorskie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2631 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 czerwiec 2013 - 08:44

Anomalia pogodowe Junkers kasa idzie w odpowiednie portwele wiadoma rzecz co ich taki szarych rolnik interesuje wazne, ze oni maja pelne koryto......u mnie po ostatniej ulewie byl staw, droga zalana, laki gnija wraz z sianami, a wiekszosc winy lezy po stronie prywatnej tamy, grodzie byly zamkniete.

#2632 Share Agroturystyk

Agroturystyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Bardzo lubię swoją okolice, Kaszuby sa piekne. Moim zainteresowaniem jest uprawa roli, bo to moje życie. Jesli ktoś zechciałby odwiedzić Kaszuby, to musi tu przyjechać.

Napisany 28 czerwiec 2013 - 08:47

Anomalia pogodowe

dokładnie i tak co roku

A u nas znów gradobicia w zeszłym roku kilka wichur - tu gdzie mieszkam, pozrywało ludziom dachy, poniszczyło maszyny. Powodzi jeszcze nie było, ale teraz to już mnie nic nie zdziwi.

#2633 Share miszka16

miszka16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 10:19

Anomalia pogodowe Moje siano nadaje się już tylko do pościółki .Na razie,bo nie wiadomo czy w ogóle nie zgnije.Mało tego, że mokro i nie można wjechać ,to jeszcze z rowów wylewa się na pola.

Z każdym dniem rośnie liczba tych, których musisz całować w d*pę, aby nie być skazanym za zbrodnię nienawiści.

#2634 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 28 czerwiec 2013 - 23:26

Anomalia pogodowe

[/size]

Stosowanie antywylegaczy w rejonach ostatnio nawiedzanych przez suszę, zwłaszcza przy produkcji zwierzęcej, przynosiło skutek wręcz odwrotny do zamierzonego. W tym roku w okresie stosowania zwykłych antywylegaczy, bo tylko na takie większość stać, była też susza i ludzie bali się powtórki z rozrywki.

Czyli masz na myśli zapewne CCC, a na forum ktoś wrzucał publikacje z której wynikało że to CCC najbardziej wydłuża system korzeniowy roślin. Mi szczególnie zależy na słomie i stosowanie regulatorów usztywniających i droższych jak moddus czy etefon jest lepsze i można dawać nawet w starszych fazach rozwojowych.
Małe sprostowanie ok 5% owsa poległo, ale ekstremalnie wysoki jest, prawie taki jak skracane żyto.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2635 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 29 czerwiec 2013 - 08:57

Anomalia pogodowe U nas ładnie popadało wczoraj redliłem ziemniaki to w dołkach sie nawet lekko topiłem także narazie jest dobrze. Oby tak dalej ;)

Edytowany przez szymon09875, 29 czerwiec 2013 - 08:58.

"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

#2636 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3405 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 29 czerwiec 2013 - 18:02

Anomalia pogodowe wilgoci jak było mało tak teraz woda stoi po dołkach a przed chwilą zaczęło lać

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2637 Share matingus

matingus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1019 postów
  • Zainteresowania:bydło mięsne

Napisany 29 czerwiec 2013 - 20:01

Anomalia pogodowe na razie pogoda,nie wiadomo jak długo.zboża bieleją oby tak dalej.
ciekawe kiedy wróci polskie lato.

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

#2638 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1966 postów

Napisany 29 czerwiec 2013 - 22:14

Anomalia pogodowe U mnie (łódzkie) nie mam co narzekać... siana zebrane suchutkie bez najmniejszego deszczu ...No może oprócz 9ciu belek z pastwiska bo niestety nie zdążyliśmy ale jednodniowy deszczyk mu nie zaszkodził... Z resztą mało kto u nas nie zebrał... dużo osób na sianokiszonkę (jak dla mnie ta trawa stanowczo była na to za stara...) Mi wyschło bez tak naprawdę mojej pracy i większych nakładów, ponad 110 beleczek pod dachem :) Ququ mimo że późno zasiana (i to ją uratowało) idzie jak burza a większość przesiewała ... :D Oby tak dalej... ;)

#2639 Share szymon09875

szymon09875

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 288 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, technika rolnicza

Napisany 30 czerwiec 2013 - 09:25

Anomalia pogodowe U mnie żeby sie tylko jęczmień nie położył to było by dobrze ale też tylko delikatnie. Sołtys48 skąd dokładnie jesteś?
"Bo ziemia bez ludzi dziczeje"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2640 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 12:13

Anomalia pogodowe

U mnie (łódzkie) nie mam co narzekać... siana zebrane suchutkie bez najmniejszego deszczu ...No może oprócz 9ciu belek z pastwiska bo niestety nie zdążyliśmy ale jednodniowy deszczyk mu nie zaszkodził... Z resztą mało kto u nas nie zebrał... dużo osób na sianokiszonkę (jak dla mnie ta trawa stanowczo była na to za stara...) Mi wyschło bez tak naprawdę mojej pracy i większych nakładów, ponad 110 beleczek pod dachem :) Ququ mimo że późno zasiana (i to ją uratowało) idzie jak burza a większość przesiewała ... :D Oby tak dalej... ;)

A u mnie okolice brzesk rzeka grabia już od 5 tyg zalewa łąki i nie można nic zebrać katastrowa z 30 ha zebraliśmy może 2ha