Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZUCH1234    93

u mnie juz od 21 czerwca nie padało , dziś troche orosiło ale to nie wystarczy jak dalej nic nie popada za 2 tyg qq bedziemy kosic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie pada od 3 dni. Dziś padało tyle żeby zakłóciło skutecznie żniwa. Jeszcze wiele pól do koszenia. U mnie już wszystko wykoszone ale słoma w 90% leży na polu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Podkarpacie. Wczoraj niby padało, a ziemia przesiąkła może na 2 cm. Deszczu nie było półtora miesiąca. Po deszczu pojechałem spróbować pokładki, ale nie poszło... Lemiesze klepane i nic. Albo garnie i sunie, albo kopie do ameryki. W tym roku z rzepaku pewnie nici...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz4321    98

Lubelszczyzna. Od miesiąca nie spadła kropla deszczu :( . W kukurydzy jeszcze dobrze ziarno się nie rozwinęło a już trzeba będzie kosić bo sucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

Co chwilę pada, przedwczoraj jak szło kosić o 18 przyszła ulewa, wczoraj z rana zlało i ledwo co można suche zboże zebrać. U nas jeszcze trochę zbóż stoi ale tylko tych, co nie mają kombajnu i są skazani na usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    56

u mnie w małopolsce dakładnie powiat dąbrowski od 5 tygodni nie spadło ani kropla deszczu,żniwa zakończone wilgotność pszenicy od 8,7-10,2 a co ciekawe temperatura 45stopni. zostały jeszcze bobiki ale w nastepnym tygodniu pójdą pod kose,kukurydza na słabszych ziemiach już uschła całkowicie a na lepszych kawałka też ją zaczyna od dołu brać o podorywce można zapomnieć, miałęm siać gorczyce na poplon ale w tym roku chyba nie bedzie sie dało bo narazie deszcze nie zapowiadaja wrecz upały, (zeby dało się jedna burze z czerwca przenieśc na teraz<70litrów w ciagu 2omin> to by i plony były lepsze i teraz by sie dało coś w polu zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

taka ilość opadów w tak krótkim czasie i tak wiele by nie zmieniła

 

u mnie kolejny dzień opadów północna wlkp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726

Co chwilę pada, przedwczoraj jak szło kosić o 18 przyszła ulewa, wczoraj z rana zlało i ledwo co można suche zboże zebrać. U nas jeszcze trochę zbóż stoi ale tylko tych, co nie mają kombajnu i są skazani na usługi.

U mnie odwrotnie. Ci co mają kombajny na usługi jeżdzą i teraz im swoje zostało. Ja tam dopóki swojego nie skosze to jedynie jakieś krótkie usługi, a jak skończe to coś więcej. Mój bizonek wiekowy, klimy nie ma , nie ma co się za wiele na usługi rzucać, szkoda zdrowia w takie upały jak w tym roku były. A teraz u mnie przepaduje co dzień prawie, ale od dziś ma być ładna pogoda to się trzeba za słomę od jutra wziąść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas w powienie mińskim też susza. kołka od pastucha nie można wbić. kukurydza wysoka bo miała wilgoć a teraz susza i już wszystko rude się robi i jak nie popada to guzik nie kolba będzie, trawy też schną, na polu nie da się robić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w moim regionie codziennie pada i jeszcze sporo zbóż stoi w polu. Nie są to wielkie opady. ale skutecznie przerywają żniwa bo zboże jest mokre. Na szczescie od dzisiaj zapowiadaja kilka dni pogody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

Okolice Suwałk za mokro nie jest ale popaduje sianownik prawie codziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PETECNC355    3

U mnie odwrotnie. Ci co mają kombajny na usługi jeżdzą i teraz im swoje zostało. Ja tam dopóki swojego nie skosze to jedynie jakieś krótkie usługi, a jak skończe to coś więcej. Mój bizonek wiekowy, klimy nie ma , nie ma co się za wiele na usługi rzucać, szkoda zdrowia w takie upały jak w tym roku były. A teraz u mnie przepaduje co dzień prawie, ale od dziś ma być ładna pogoda to się trzeba za słomę od jutra wziąść.

 

No u mnie właściwie vi co mają kombajny i jeżdżą na usługi też mają jeszcze zboże na polu. Dziś kończymy żniwa a pogoda piękna.

Edytowano przez PETECNC355

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

mazowieckie, powiat Siedlecki... to samo co 2 posty wyżej. Ziemniaki uschły z braku wody a nie przez zarazę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Mazowsze pow zwoleński susza 6 tyg bez kropli deszczu trawy uschły nie trzeba suszyć QQ już schnie trzeba kosić.

Pola nie uprawione bo skała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

U mnie pogoda jak trzeba tzn słonecznie przez weekend -wszyscy co chcieli to wykosili dziś pada i to dość mocno

Północna wielkopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Podobno ma padać jutro lub w środę. Kukurydza i buraki u niektórych okropnie wyglądają. Podobno maliny zanim dojrzeją przysychają do dna kwiatowego. U mnie chwaściory jeszcze trzymają się tam gdzie za garaże wypompowałem 17tys litrów szamba a reszta jak po glifosacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Środkowa polska - właśnie przyszedł deszcz i mruczenie burzy.

Wg. meteo opady do godzin porannych mają być do ok 5mm/h a przez cały wtorek do samej nocy do 1mm/h. Niech pada nawet więcej.

 

Idzie burza a tutaj zamieszczam mapę uziemionych uderzeń:

http://burze.dzis.net/?page=mapa&rejon=c

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starybudnik    221

U mnie ładnie padało całą noc. Około 20 litrów na metr. Teraz lekka mżawka, poplony dla krówek rosną jak szalone.

Północne mazowsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9913

U mnie wczoraj po południu i w nocy ładnie popadało słoma pozbierana jeszcze tylko łubiny i po żniwach :P Trzeba brac sie za podorywki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

zapowiadali deszcze i na tym tylko się skończyło,łubin na poplon posiałem ale przy tych warunkach to nawet nie skiełkuje :( siedlce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj