Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
d___b    72

Pomimo, że żniwa się zaczeły to i tak mogłoby trochę u mnie popadać bo sucho strasznie się zrobiło..

 

 

 

EDIT: no dziś trochę zagrzmiało, popadało i przerwało akcje żniwa :). Ale należało się roślinkom.

Edytowano przez d___b

8bdb4a7a95566.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolWS    0

Zapowiadają że w Polsce teraz fala upałów bedzie.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Dzis przeszła burza i ładnie padało przez prawie godzinę. Dobre i tyle, ale i zatrzymało żniwa. W okolicy sporo żyta i pszenżyta już znikło, ale rzecz jasna największe żniwa na tych polach zebrała fuzarioza i czerń kłosów. U sąsiada pszenżyto nawet nie sypało 2,5t/ha. Na jutro planowałem część żyta, potem owies i za jakieś 10 dni żyto dankowskie amber bo teraz ziarniaki w kłosach nadal zielone, słoma zresztą też częściowo zielona.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Witam. Wczoraj wyszła chmura i zaczeło lac,spadło przez 25minut 10l na metr!Dzis kropi sobie.Zniwa jak sie wypogodzi.Rzepak miał isc jutro pod kose.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

pomału by mogło zacząc padać bo wody brakuje


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9914

W moich okolicach wczoraj padało koło mojego domu kombajny kosiły normalnie bo tylko pare kropel spadło a znajomy pisał że nie mógł 3p wyciągnąć wózka z hederem z pola bo sie topił tyle wody dało a kosił ok 6 km ode mnie :D u mnie już tak sucho ze ziemniaki na słabszej ziemi liście zwijają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

Ale dało wody, ni stąd ni z owąd zahuczało, a tylko kombajn do garażu wjechał i przyczepę schowałem, a tu za 10 min zagrzmiało i moment ściana deszczu. Ale 5 ha udało się u ludzi pyknąć i u siebie też.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

Pierwszy raz od dobrych 2 tygodni popadało i to dość konkretnie. W żniwach odpoczynek przynajmniej do wtorku, chociaż widziałem prognozę na wtorek - burze i 45l/metr więc może być kiepsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już zaczyna doskwierać susza mimo tego, że mam ciężkie ziemie, które zbierają zawsze dużo wody. Ziemniaki już miejscami zaczynają kłaść się na redliny. Najpierw było mnóstwo deszczu, nie pamiętam tak mokrego końca wiosny i początku lata, teraz natomiast susza, mam nadzieję, że niedługo spadnie deszcz, a póki co godzina poranna, a w cieniu już 33 stopnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Trzy burze w trzy dni-żniwa jeszcze dobrze się nie zaczęły a już zastopowane jednak ten deszcz przydał się bardzo dla ziemniaków i kukurydzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mora    15

U mnie sucho, cały lipiec nie padało, pastwiska pomału zaczynają wyglądać jak step, krowy gorzej się doją bo upały dokuczają.. Temperatura tylko 32 stopnie w cieniu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

piszcie GDZIE macie tę pogode!!!!

bo skąd mam wiedzieć gdzie jest 37, albo gdzie jest ściana deszczu, u kogo nie padało od miesiąca a u kogo są przymrozki.

albo uzupełnijcie profil wpisując początkowe literki tablicy rejestracyjnej waszych pojazdów.

ja mam LUB, czyli powiat lublin. 36 w cieniu, susza.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbudzyn    271

U mnie jest 28 a wczoraj 31 i w nocy tyle napadało że wody wystarcza , w dodatku zaczyna grzmieć ,a woj WLKP ,dokładnie Budzyń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Kazdy powinien sobie wpisac pod awatarem skad jest i jakie to wojewodztwo, u mnie Kutno-Lowicz dzisiaj bylo 36 albo 37. Takiego skwaru jeszcze nie pamietam, i w dodatku caly dzien mordujac sie na Bizonie, do czasu awarii...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marulekk    5334

u nas cały dzien smażyło ale na szczeście wiaterek wiał więc trochę ochłody było na kombajnie :)

ozimine już skosiłem,mogę śmiało rzec, że plon ozimin w porównaniu z poprzednim rokiem jest mniejszy o 50% ;[

Północna Lubelszczyzna


sprzedam pług 3-skibowy ruski stan dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PeterG14    115

W nocy przeszła kolejna burza, tym razem wlało więcej wody i wreszcie lekkie ochłodzenie, a u nas oziminy sypią prawie tak samo jak w zeszłym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Od samego rana burzę i deszcze przelotne. Jutro niby to samo, a Potem żniw ciąg dalszy. Powiat tucholski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez asharot
      XXI Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2015 Kielce
       
       
      Ponad 58 tysięcy zwiedzających, setki wielkich maszyn.  21. Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH  w dniach od 27 do 29 marca 2015 roku.  Wybieracie się? Bo Agrofoto.pl na pewno będzie.
       
      Sprawdź jak dojechać na Agrotech w Kielcach
       
      Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji
       
       
       
      Potężne targi techniki rolniczej ale strasznie późno w tym roku,co nie którzy będą już po zakończeniu wiosennych prac polowyc.
      Jak dla mnie to już chyba siódme targi i tak samo w tym roku obecność obowiązkowa,
      a jak Wy wybieracie się w tym roku do Kielc?
    • Przez InspektorGrzegorz
      Witam mam do sprzedania pług 3-skibowy idealny do c-360, Rok 1998. Konserwowany od nowości. Lemiesze do naklepania.  W ciągłym użytkowaniu. Województwo wielkopolskie. Więcej informacji udzielę po nr 660-977-701.





    • Przez kacsio
      Witam nie wiem czy dobrze trafiłem szukałem takiego tematu lecz nie znalazłem nic w tym stylu. 
      Mianowicie jestem absolwentem Liceum Ogólnokształcącego . Trochę źle wybrałem... ale czasu nie cofne niestety. 
      Szukam szkoły związanej z rolnictwem mechanizacją rolnictwa a jeżeli nie szkołę to kursy . Co byście polecili ? i czy wogóle są takie kierunki obecnie mam 20 lat.
       
    • Przez RageMan
      Witam. Od pewnego czasu noszę się z pomysłem zbudowania sobie przyczepy na podstawie ramy od przyczepy ciężarowej. Mam jednak kilka wymagań, które być może wyeliminują ten pomysł, nie potrafię tego sam sprawdzić. Interesują mnie jedynie dwuosiówki, wywrotki 3-stronne, maksymalnie 12 ton ładowności. Potrzeba matką wynalazków, a że w ogłoszeniach ciężko trafić na zadowalającą mnie ofertę gotowej przyczepy, chciałem poszperać trochę w internecie i wykonać małe rozeznanie w dostępności takowych podzespołów. Zainspirowany projektem szwagra (objętościówka na tandemie, dlatego nie mogę podpytać o konkrety - inne zapotrzebowania), znalazłem ramy między innymi od przyczep Kassbohrer. Zastanawia mnie jednak, czy nie będzie ona zbyt długa... Chciałbym, żeby burty boczne nie były dzielone, bo może to być problemem przy wyładunku zbóż do kosza zasypowego na gospodarstwie. Stąd moje zmartwienia o długość, bo długa burta może szybko ulec odkształceniom, a następnie rozszczelnieniom (a przyczepa musi być szczelna, bo siejemy rzepaki). Poza tym, wywrot do tyłu też może być utrudniony na tak długiej ramie - trzeba byłoby porządnie wzmocnić górną ramę.
      W związku z tym, zanim zacznę robić sobie zbyt wielkie nadzieje, chciałbym spytać się Was, czy nie widział/słyszał/robił już podobnej modyfikacji? Czy jest to w ogóle opłacalne? Jaką długość ma rama takiej przyczepy ciężarowej (bez dyszla)? Jak to jest z rejestracją przyczep ciężarowych w gospodarstwie? Trzeba je przerabiać na rolnicze?
      Pozdrawiam serdecznie .
    • Przez krzychu12
      Poszukuję katalogów:
      - Agroma - Ursus C-385 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik T-25/A1 i Maszyny Współpracujące - Agroma - Ciągnik Jednoosiowy Dzik-2 - Informatora Agromy na lata 1989/90 - Katalogów Agroma, m.in. Technologia Zbioru Zielonek z sieczkarnią Fortschritt na okładce - Książek i albumów związanych z Fabryką Maszyn Żniwnych w Płocku w szczególności albumu „Płockie Bizony”, Biuro Wydawnictw HWiU „LIBRA”, Warszawa 1982   Kontakt na PW lub na e-mail: krzyk3@op.pl
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj