Skocz do zawartości

Zdjęcie

Anomalia pogodowe

16282 odpowiedzi na ten temat

#2181 Share tobago

tobago

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • Zainteresowania:fotografa, muzyka

Napisany 01 czerwiec 2013 - 18:53

Anomalia pogodowe Nie przewidzisz pogoddy na kilka miesięcy wprzód. Nie mniej jednak bawią mnie wszystkie teorie analityków i spekulantów o klęsce urodzaju i wróżenie niskich cen na dwa miesiące przed żniwami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Anomalia pogodowe Dzisiaj, 07:07
  •  

#2182 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3390 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 01 czerwiec 2013 - 19:17

Anomalia pogodowe @Rolnik1973 a mnie już rozśmieszają Twoje komentarze.........bo już się do nich przyzwyczaiłem

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#2183 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 19:26

Anomalia pogodowe Wczoraj lało od 8 do 10 rano potem wyszło słońce, było ciepło iwiał lekki wiatr, dziś od 9 rano lało non stop bez żadnej przerwy, przestało z godzinę temu, na jutro też zapowiadają deszcz. Jeczmienie zimowe ( browarne, paszówki się nie sieje bo nie ma żadnej hodowli w okolicy )padaczka wszystko leży, żyta u nas nikt nie sieje bo za dobre ziemie, przenżyta nigdy nawet na oczy nie widziałem i nie wiem jak wygląda, reszta w porządku, tylko tam gdzie drenaż zerwany to woda stoi i wszystko gnije

Edytowany przez magnum123, 01 czerwiec 2013 - 19:28.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2184 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 286 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:22

Anomalia pogodowe Póki co od kwietnia ścieżki przejazdowe zalane wodą.Dzisiaj rano znowu dolało,ciekawe kiedy ta pogoda się zmieni jak będzie tak dalej to sianokosy czy też żniwa mogą być wyzwaniem

#2185 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:33

Anomalia pogodowe

Tak jak wszędzie pada i pada i przestać nie zamierza, ale i tak nie mamy na to wpływu, więc po co się denerwować :D

po to ze nie po to człowiek pracuje i inwestuje zęby w pól godziny pogoda wszystko zniszczyła...

u mnie tez napadało, woda stała na polach, ale pogoda stopniowo sie poprawia

Edytowany przez Pawell18, 01 czerwiec 2013 - 20:34.

Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#2186 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:45

Anomalia pogodowe jezu że też mnie tak wszystko omija... Wczoraj trochę popadało, dzisiaj nic i można było nadrobić trochę opryski

#2187 Share wlkpmder

wlkpmder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 737 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:51

Anomalia pogodowe około 19 kolejna burza 15 l/m2 z ostatnich 4 dni jest już 85l/m2 przydało by się teraz troche słońca

#2188 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 01 czerwiec 2013 - 21:07

Anomalia pogodowe nie predko sie ta cyrkulacja zmieni póki na wschodzie stoi wyż nie przepusći niżów u nas bedzie lało

Thug

#2189 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 21:28

Anomalia pogodowe u mnie nie jest źle. Padało ostatnio we wtorek. 2/3 sianokiszonki zebrane mogła być suchsza ale nie jest źle. Kukurydza ładnie rośnie chwasty zginęły tylko jeszcze raz odżywkę dam. Pszenżyto bardzo ładne i dość krótkie tak że myślę że dostoi. Jare wczoraj skończyłem pryskać i jest średnie ale było siane po 15 kwietnia 3 tygodnie za późno i tego już się nie da nadrobić. Ogólnie nie jest źle.

#2190 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 970 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 01 czerwiec 2013 - 21:56

Anomalia pogodowe damian 40000 u Ciebie nie jest żle bo mieszkasz niedaleko mnie a u mnie sytuacja podobna

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2191 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 01 czerwiec 2013 - 22:32

Anomalia pogodowe Dziś szczęśliwie deszcz omijał i pod tym względem nie jest źle. Lekki wiatr przez cały dzień, nawet pryskać się dało, jeżeli ktoś musiał.

Na pogodę nie mogę narzekać, chyba 1 raz od 5 lat w maju podało. No ewentualnie trochę chłodno jest bo kukurydza bardzo słabo się zbiera. Mogę narzekać tylko na dziki. 25% ziemniaka zniszczone, 4 tydzień z rzędu dosiewam kukurydzę to co wykopią dziki, i co tydzień ciągle to samo. Tym siewnikiem warzywnym to chyba całe pole obsiałem licząc te wszystkie poprawki.

Co do nawozów to jest super, bardzo dobrze działają, strat azotu wysianego pogłównie praktycznie zerowy. Mogłem tylko dać coś na choroby podstawy źdźbła, trochę żyta położyło a sprawcą fuzaryjna zgorzel...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2192 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 07:46

Anomalia pogodowe A u mnie co słońce zaświeci i trochę obeschnie to zaraz nadchodzi chmura i dopaduje. Dobrze że jare popryskane przed deszczami bo teraz to prędko nie wjedzie. U niektórych z tej mokroci to jare już czerwienieją. Tylko ten co ma na piaskach może się cieszyć bo wilgoci nie brakuje. Może się w końcu coś poprawi z pogodą bo trawy już stare podgniwają a tu nie ma jak na łąkę wjechać.
Tylko spokój może nas uratować....

#2193 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 08:33

Anomalia pogodowe W regionie już gdzie nie gdzie ogłoszony alarm przeciwpowodziowy. Drugi dzień bez przerwy pada intensywny deszcz.

#2194 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 08:51

Anomalia pogodowe w sąsiedniej gminie piwnice, drogi i pola pozalewane i mieszkańcy wzywali strażaków do wypompowywania wody, ponoć w agrobiznesie o tym bylo
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#2195 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:20

Anomalia pogodowe Najgorsza sytuacja z tymi żytami bardzo dużo się powaliło ;( a mieszanka żółknie tam gdzie niema drynacji ,opryski jakoś też nie działają pryskałem roundapem i nadal nie działa. Sytuacja jest taka sobie już widać że plony będa niskie ci co kupują zboże dla świń mają się czym martwić. Chyba będzie trzeba zmniejszać hodowle :wacko: . Jak już więcej nie dopada w nowym tygodniu to sytuacja może się wyklaruje pozostaje mieć nadzieje.

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#2196 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:46

Anomalia pogodowe Wlkp zboża ozime jare ładne deszcz wprawdzie co dzieńnie ale bez ulew i i jest dobrze, jeszcze niektórzy nie zrobili oprysków na chwasty w jarych i jeszcze parę dni i nie ma sensu pryskać ,kukurydza też nie ma kiedy spokojnie pryskać jednym się udało kilka godz nie padało innym zjechał z pola a tu deszcz i koszt znowu do tyłu trzeba będzie zrobić poprawkę ,nie ciekawie wygląda z łąkami jednym się udało zrobić sianokiszonkę inni trawa rosnie czekaja a niekiedy koło 15 czerwca robili drugi pokos a kiedy można zrobić siano z pogodą chyba niewie nikt bo w telewizji i portalach nie potrafią powiedzieć nawet na jeden dzień naprzód aby im się sprawdziło

#2197 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 10:46

Anomalia pogodowe Jutro na śląsku wg. prognoz ma wiać ponad 80km/h oraz spaść do 50l wody/m kw., oby się to nie sprawdziło....

#2198 Share Runder

Runder

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 12:08

Anomalia pogodowe Z ciekawości poszukałem jakiś zapowiediz na nowy tydzień niestety nie są zbyt optymistyczne :(:( http://www.twojapogo...-nowym-tygodniu Pozostaje mieć nadzieje że się nie sprawdzi...

Sprzedam opryskiwacz polskiej produkcji pojemność 400 litrów......Sprzedam pług khun master 103..............

#2199 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1474 postów

Napisany 02 czerwiec 2013 - 12:55

Anomalia pogodowe Sprawdziłem tą stronę masakra pierwszy dzień bez deszczu to następna niedziela ,ostatnimy laty robiłem siano z trzech pokosów koniec maja połowa lipca koniec sierpnia teraz tylko czekać ale taka rolnika robota pod chmurką

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2200 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 02 czerwiec 2013 - 16:17

Anomalia pogodowe http://www.twojapogo...-nowym-tygodniu no nieciekawie http://www.twojapogo...rozi-nam-powodz

Edytowany przez thug, 02 czerwiec 2013 - 16:20.

Thug