mlodyrolnik3

Próba kręcona

Polecane posty

ok,bo się zamotałem,myślałem że ktoś kiedyś troche poprzestawiał redlice ,i myślałem żeby 20 razy kręcic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

Jeśli producent podaje szerokość roboczą siewnika 2.70 to tak - taką bierz do wzoru. Poszukaj tabel i zobacz co tam piszą. 


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Witam .Może wie ktoś z Was jak ustawić ten komputer do próby kręconej ?  ogólnie wiem jak sie ustawia siewnik i Robię to ręcznie .. ale komp jest i wypadało by z niego korzystać .. Po prostu nie wiem jak w nim zaprogramować ilość wysiewu .. wpisze mu 35 to na skali sie tyle zrobi .. a jak pokręce kołem to na skali zrobi się zero ..

post-40321-0-90142600-1503436632.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jk33    3

Witam 

Podpowie ktoś jak zrobic próbe kręconą do rzepaku w amazone d8 2.5m special , koła 5-16 , wychodzi mi ze trzeba kręcić 47.2 razy kołem ale nie wiem czy to co wyleci razy 100 czy innaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jk33    3

Juz wszystko jasne ,47.2 razy kołem i to co wyleci razy 40... wszystko opisane na siewniku ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Amazone d7- podczas próby kręconej wychodzi ok jak na 1ar tak i na 10. Podczas siania wyszło sporo więcej ziarna. Czy jest taka możliwość że jak się rozgrzeje olej w przekładni to może się zmienić ilość wysiewu? Może potrzebna regeneracja. Jakie są objawy kończącej się przekładni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko w przekładniach olejowych zdarzają się takie cuda.   :)    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    579

Siewniki Amazone są czułe na zbyt luźny łańcuch napędzający skrzynię, niewykluczone ,że dotyczy to wszystkich przekładni bezstopniowych w siewnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Próbę kręcenia? zazwyczaj machlaczy się jak GS-y z nawozami.   :P      :D   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Widzę że koledzy chcieli by gotowce dostać a wszystko jest opisane w tym temacie i to zapewne kilka razy.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gotowca jak gotowca, ale sam nawet nie wie czego chce próbę kręcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Zgadza się coś gdzieś słyszał ale nie wie do czego to wykorzystać.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem, naprawdę nie wiem jak można coś siać według jakiejś tabeli albo na oko, nie wyobrażam sobie takiego siewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1253

nie było tematu, za***em się w obliczeniach.

Edytowano przez Matey

"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinas16    2

Mam taki problem: ustawiam siewnik według próby kręconej na 60 kg żyta w polu wychodzi ok. 60% tej wartości? gdzie jest pies pogrzebany? W jęczmieniu jarym wychodziło -5% w stosunku do próby kręconej. Siewnik ze skrzynia mechaniczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

Mieszadło w środku sprawne, otwory odpowiednio otwarte, denka jak i trybiki w jakim stanie?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinas16    2

mieszadło chodzi, rolki beż śladów zużycia. Dziwi mnie skąd aż tak duża różnica:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

jedyne co moze być przyczyna to predkość jazdy ,lub Twoje złe obliczenia ,błąd w próbie to  max10 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

W rzepaku ustawiliśmy 2,4 kg po zasianiu 2 ha znowu próba i wyszło 2,6 kg i tyle faktycznie wyszło. Uważam że przyczyna różnic to inne ułożenie jak i zagęszczenie nasion podczas próby niż już przy sianiu.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1253

sam po sobie widzę, że wystarczy, że przechylę siewnik do tyłu, albo na jedną stronę i wychodzi za każdym razem co innego. W próbie warunki musza być maksymalnie zbliżone do polowych, inaczej nici z precyzji. A  w starszych siewnikach przesłony czy tam klapki muszą być otwarte na maksa żeby nic się nie zawieszało. To prędkość rolek ma za zadanie dozować nasiona a nie przymykanie klapek czy przesłon. Ważna jest sama prędkość próby, którą trzeba zbliżyć do prędkości jazdy. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1253

Podpowie ktoś ile razy trzeba korbą kręcić przy próbie siewnika Fiona D-78 3m, bo kolega kupił od Niemca bez żadnych dokumentów tylko korbę mu dał. 


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez yacenty
      Witam,
      dziś zamówiłem siewnik jak w tytule czyli KUHN-NODET Logiseme M3000, co możecie mi o nim powiedziec? wygladal dosc ladnie wiec sie na niego skusilem, problem tylko taki ze dostalem bardzo uboga instrukcje tylko po francusku a ja ten jezyk kompletnie nie trawie.
      Ktos z nas uzywa takiej maszyny? jakie wrazenia?
       
      Pozdrawiam
      YacentY
    • Przez Zetix
      Witam!!

      Mam możliwość kupienia siewnika Hassia DK 300 z komputerem, ale jest jeden problem. Obecny właściciel zgubił sprężynę + redlicę ze skrajnej lewej strony. Szukałem już po całym internecie ale nie idzie nigdzie tego dostać... wie ktoś może coś na ten temat?

       


    • Przez damian564329
      Witam posiada ktoś może tabele do siewnika stegsted 3m25r?
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj