Skocz do zawartości

Zdjęcie

Próba kręcona

173 odpowiedzi na ten temat

#161 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 21 wrzesień 2016 - 09:04

Próba kręcona

Obliczył by mi ktoś ile robić obrotów w próbie kręconej. Amazone D7 2.5m obwód koła 230cm

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Próba kręcona Dzisiaj, 02:13
  •  

#162 Share pawel_rawa

pawel_rawa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 12:21

Próba kręcona kolego pimper21 43.5 obrotu na 2.5 ara wage tego x40 i masz wynik na hektar

#163 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 21 wrzesień 2016 - 13:21

Próba kręcona

możesz napisać jak to obliczyłeś ?

Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#164 Share m_i_c_h_a_l

m_i_c_h_a_l

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 13:30

Próba kręcona

Robiłem ostatnio próbę przygotowując do zasiewu siewnik Poznaniak S043, 2,5 m szerokość, obwód koła 1,96m.

Wyszło mi, że na 1 ar muszę wykonać 20,5 obrotu kołem (100 / 2,5 = 40 / 1,96 =~20,5

Po przeprowadzeniu próby wychodziło mi zgodnie z tym co jest zapisane w tabeli wysiewu.

#165 Share crickmaverick

crickmaverick

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 21 wrzesień 2016 - 14:57

Próba kręcona

witam najprostszy i uniwersalny dla kazdego siewnika jest ten wzór:

q= Q x n x s x3,14 x r / 9500

q- ilosc ziarna jaka musimy uzyskac przy danej liczbie obrotów kołem

Q- zkładana ilosc wysiewu (np 160 kg na ha)

n- szerokosc sienwika ( np 2,7 dla poznaniaka lub 3m dla agromasza i innych) podana w metrach!

s - zakładana ilosc obrotu kołem nie mniejsza niz 25 nie wieksza niz 50 ( ja osobiscie krece 35 razy)

3,14 - stała pi

r- srednica koła napedowego siewnika w metrach (np w poznaniaku ja mam 0,62 m czyli 62 cm)

przykładowo chcemy wysiac 160 kilo zyta na ha , dysponujac siewnikiem 2,7 m  krecac kołem 35 razy

q= 160 x 2,7 x3,14 x 0,62 x 35 / 9500 ( powinno byc 10 000 ale ze wzgledu na zakałdany poslizg koła zmniejszamy)

q= 3,09 kilo  - tyle powinno nam wyjsc w probe kreconej, ustawiamy siewnik tak dugo az uzyskamy taki wynik plus minus 10 gram 

i nie ma bara zeby wyszło inaczej ja tak ustawiłem siewniki wszytkim rolnikom w mojej okolicy i na kazdym sie to sprawdza

#166 Share napaleniec93

napaleniec93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 22 wrzesień 2016 - 14:55

Próba kręcona Panowie wie ktoś jak przeprowadzić próbę kręconą w siewniki polonez 550/3 czy jakoś tak ?

#167 Share Mycek5120

Mycek5120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 02 październik 2016 - 11:50

Próba kręcona

Siewnik Amazone 2,5m special II 21 lejków rozmiar koła 5.00 16  ktos mi powie ile powinienem zrobic obrotów koła przy próbie kręconej?? Ewentualnie ile obrotów korbą w skrzyni bo taką tez posiadam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#168 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 02 październik 2016 - 16:18

Próba kręcona

Panowie siewnik rabewerk multidrill 3000, skrzynia bezstopniowa. Robię próbę kręconą- ustawiam 160kg/ha, sieje 350kg/ha. Skrzynia do roboty?

#169 Share volvo1150

volvo1150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 14 październik 2016 - 22:10

Próba kręcona

nie myślę  że to od grubości ziarna zależy jak będzie grube to 160 wyleci ja mam problem z poznaniakiem stary ten siwy na wąskich kołach   bo z 1986 r na rzepaku cuda robił próba robiona 4 razy za każdym razem co innego znajomy robił taka samo próbę siej co do 1 kg  niby ok 5 kg a w polu siał o 1 kg w pszenicy niby ustawiony na 250 to sieje 150 zawsze różnicy na tym ustawieniu było ok 10-15 kg siałem zawsze na a 1 na zwiększonym tak w tym roku na a 4 na każdym kawałku inaczej leciało mam go kilka lat ale za nic nie mogę  go ustawić idealnie co roku co innego sieje dodam że pszenica 1 odmiana tak samo rzepak o zapychaniu między lejami nie wspomnę byle bryłka i się ciągnie może ktoś ma pomysł  jak leje rozsunąć tak sobie mylę że może tryb któryś inny bo nic nie przychodzi mi do głowy co może być miałem wczęśniej poznaniaka takiego z 79 rok to sobie zmieniłem na nowszego parę lat tamten siał idealnie wiem że między tamtym a tym któryś tryb jest inny i inaczej sieje niby piszę na nim że ma 2,70 ale po pomiarach wychodzi 2,60

#170 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 16 październik 2016 - 07:16

Próba kręcona

Ja mam problem z siewnikiem agro maszu , jak robię próbę kręconą dajmy , że dwa razy i wychodzi ok a na polu to cuda wianki . Dodam , że jak jest temperatura powietrza pow 10 stopni to jeszcze można przeboleć różnice wysiewu ale siałem teraz 15.10 i było 5 stopni to w próbie pszenżyto wyszło 200 kg a na polu 300 kg w pszenicy ustawione na 230 kg a wyszło 300 kg , dlatego zrobiłem w pszenżycie na 200 bo mówię i tak wyjdzie więcej ale nie myślałem , że tak . Siewnik ma 3m więc kręcę  korbą 16 razy tak jak w instrukcji , czy temperatura powietrza  ma wpływ na skrzynie olejową czy po prostu taki urok siewnika , ma dopiero 2lata.

#171 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 16 październik 2016 - 08:29

Próba kręcona

Temperatura nie ma żadnego wpływu. A czasem nasiona nie zaprawiasz na mokro bezpośrednio przed siewem? Bo jeśli tak, to tak będzie się działo. Bezpośrednio po zaprawianiu na próbie będzie leciało mniej a już po pół godzinie jak wciągnie wilgoć będzie leciało więcej.

#172 Share SKORPION1

SKORPION1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna oraz nowinki w rolnictwie

Napisany 16 październik 2016 - 10:15

Próba kręcona

Nasiona zaprawiane były wieczorem tak ,że nie mogły być wilgotne 

#173 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 16 październik 2016 - 22:40

Próba kręcona

Ja mam Poznaniaka z 2012 roku i żeby dobrze go ustawić robię próbę na 20a. (kręcę korbą). Trzeba się nakręcić, ale im próba wykonana na większą powierzchnię, tym większa dokładność. Idealnie byłoby kręcić na hektar, doliczyć poślizg koła i ewentualne nakładki przy sianiu, ale to już by było trzeba być totalnym krejzolem.

Czas zaprawiania zboża też jest ważny, najlepiej byłoby  zaprawiać minimum dobę wcześniej. Jeśli zaprawimy wieczorem a siejemy nazajutrz, to rano będzie wysiewał mniej, a popołudniu już więcej, bo zboże doschnie i zmniejszy się minimalnie objętość jednego ziarna. Poza tym w Poznaniaku przy siewie staram się nie przekraczać prędkości 10 km/ha.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#174 Share podjadacz

podjadacz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 215 postów

Napisany 02 listopad 2016 - 12:40

Próba kręcona

chciałbym siać kukurydzę siewnikiem 3magro masztalerzowym rozstaw wszystko pasuje jak sprawdzałem ale mam pytanie jak go ustawić żeby ziarno starczyło 34kg/ha max 40kg na hektar

jak bym chciał dodatkowo próbę kręconą zrobić ile razy trzeba kręcic ?

bla bla bla :)

Dodaj odpowiedź