mlodyrolnik3

Próba kręcona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
hardkor113    637

No smieszny jestes naprawde.
A moze ktos pomoze ile razy przekrecic korba aby dobrze wyszla proba krecona.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Czy ktoś odpowie na #141 post bo mnie też interesuje ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miglanc88    116

Witam czy ktoś z was sieje trawę poznaniakiem w czystym siewie bo chciałem załorzyć aparat wysiewający do drobnych nasion i zrobić próbę kręconą . Wie może ktoś jak zrobić próbę kręconą w siewniku poznaniak 2,7m z starą skrzynią wytłumaczy ktoś .

rolki na nasiona drobne, wysiew zmniejszony, 16 obrotów korbą a nasiona ×50.

Witam czy ktoś z was sieje trawę poznaniakiem w czystym siewie bo chciałem załorzyć aparat wysiewający do drobnych nasion i zrobić próbę kręconą . Wie może ktoś jak zrobić próbę kręconą w siewniku poznaniak 2,7m z starą skrzynią wytłumaczy ktoś .

rolki na nasiona drobne, wysiew zmniejszony, 16 obrotów korbą a nasiona ×50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

No smieszny jestes naprawde.

A moze ktos pomoze ile razy przekrecic korba aby dobrze wyszla proba krecona.?

 

Aby ktoś mógł udzielić prawidłowej odpowiedzi najważniejsza jest szerokość siewnika i rozmiar opon,

pierwsze podałeś że 3m, tego drugiego nie podałeś a jasnowidzem nikt tu nie jest.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ale jesli ktos ma taki siewnik to powinien wiedziec ile razy przedkrecic korba.
A siewnik nie jest moj jak sie dowiem rozmiar opon to napisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Ponawiam pytanie siewnik hassia du 300 szerokosc robocza 3m rozmiar kol 4.00-16.
Ile razy przekrecic korbą?
Dodam ze jest w nim przekladnia bezstopniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel_rawa    32

kolego hardkor siewnik 3 m z kołem o rozmiarze 16 robisz 38.5 obrotu kołem i masz wysiew na 2.5 ara ważysz te nasiona i wagę mnożysz przez 40 i wysiew na 1 ha gotowy


ja mam nordstena 2,5 m to mam łatwą sprawe zmierzyłem ile potrzebuje obrotów koła na 100 m (w moim przypadku jest 58) siewnik 2.5m x 100 m = 2,5ar robie 58 obrotów kołem nasiona na wage mnoże przez 40 i mam ilosc na 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eracer    0

Witam, może podłączę się do tematu. Siewnik Agromasz SR300. Próba kręcona rzepaku- wychodzi 2,65 kg na hektar. Po zasianiu 3 ha wyszło mi realnie 3,2 kg na hektar. Teraz pytanie dla użytkowników tego siewnika czy też z tym się spotkaliście, że zawyża wysiew?

Pozdrawiam

Paweł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wytłumacz dlaczego tak twierdzisz , podaj jakieś argumenty :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na polu masz klin, słup, poprzeczniak, zawsze jakaś nakładka będzie. Niektóre siewniki pod górkę sieją więcej a z górki mniej. Jeszcze zależy jak jest pole uprawione...

Odnośnie próby kręconej, dobrego jej wykonania i stanu technicznego siewnika można doktorat napisać.

Nie siałeś nigdy ? to powiedz tatusiowi żeby ci dał w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Siać siałem , tylko próby kręconej nigdy nie robiłem :P . Co do drugiej części postu , to nie mam łączności z zaświatami :unsure: . Z tym sianiem z góry i pod górę to też ciekawa teoria , czyżby pod górę było dalej ? :huh:

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No że tak niektórzy potrafią to Ja wiem , ale to nie wina siewnika tylko siejącego B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wsiada zetorek i już siewnik sieje jak powinien B)

No to jeśli wiesz jak niektórzy "sieją" to po co się pytasz o argumenty, że próba tak a na polu inaczej.

Edytowano przez michalzetor93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

Obliczył by mi ktoś ile robić obrotów w próbie kręconej. Amazone D7 2.5m obwód koła 230cm


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimper21    61

możesz napisać jak to obliczyłeś ?


Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Robiłem ostatnio próbę przygotowując do zasiewu siewnik Poznaniak S043, 2,5 m szerokość, obwód koła 1,96m.

Wyszło mi, że na 1 ar muszę wykonać 20,5 obrotu kołem (100 / 2,5 = 40 / 1,96 =~20,5

 

Po przeprowadzeniu próby wychodziło mi zgodnie z tym co jest zapisane w tabeli wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crickmaverick    104

witam najprostszy i uniwersalny dla kazdego siewnika jest ten wzór:

 

q= Q x n x s x3,14 x r / 9500

 

q- ilosc ziarna jaka musimy uzyskac przy danej liczbie obrotów kołem

Q- zkładana ilosc wysiewu (np 160 kg na ha)

n- szerokosc sienwika ( np 2,7 dla poznaniaka lub 3m dla agromasza i innych) podana w metrach!

s - zakładana ilosc obrotu kołem nie mniejsza niz 25 nie wieksza niz 50 ( ja osobiscie krece 35 razy)

3,14 - stała pi

r- srednica koła napedowego siewnika w metrach (np w poznaniaku ja mam 0,62 m czyli 62 cm)

 

przykładowo chcemy wysiac 160 kilo zyta na ha , dysponujac siewnikiem 2,7 m  krecac kołem 35 razy

 

 

q= 160 x 2,7 x3,14 x 0,62 x 35 / 9500 ( powinno byc 10 000 ale ze wzgledu na zakałdany poslizg koła zmniejszamy)

 

q= 3,09 kilo  - tyle powinno nam wyjsc w probe kreconej, ustawiamy siewnik tak dugo az uzyskamy taki wynik plus minus 10 gram 

 

i nie ma bara zeby wyszło inaczej ja tak ustawiłem siewniki wszytkim rolnikom w mojej okolicy i na kazdym sie to sprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bortys2001
      Próby kręcone wielokrotne z dokładną powtarzalnością a na polu zaniża o dobre 20 %, czy uślizg koła może być aż taki
    • Przez roni9411
      Witam, podpowie ktoś jak ustawie na przekładni w siewniku na wysiew 15.9 cm, to około 84 tys ziaren i wklepie w sterowniku też 84 tys a chwilowy wysiew na seckjach pokazuje mi od 85 do 90 tys nasion. Jak kręciłem kołem to zgarniacz ustawione tak że nie łapały dwóch ziarenek. Zębatki w oryginale nic nie pozmieniane. Ciśnienie trzymam koło -55
      Gaspardo mte 6 skecyjny. 
    • Przez TheForterra125
      Witam szukam siewnika 3m do Zetora Forterry 125
      Interesują mnie takie jak pottinger Vitasem 302 A, Sulky TRAMLINE CE lub inne.
      Macie jakieś inne propozycje ?
    • Przez adek1234
      Witam,potrzebuje pomocy w ustawieniu znaczników w siewniku Agromasz sn300 2022 rok.
      Niech ktoś napisze na jaka długość są wysunięte znaczniki żeby przejazd nie był za blisko ani za daleko od ostatniej redlicy
      Pozdrawiam
    • Przez diuk1975
      Witam. Właśnie zakupiłem nodet Logiseme M3000 i czy jest ktoś posiadaczem instrukcj obsługi tego siewnika? (ewentualnie kuhn logiseme M3000 -to jest to samo),chodzi mi głównie o sterownik "komputer".Chętnie odkupię 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj