mlodyrolnik3

Próba kręcona

Polecane posty

zimnyt    3

Witam, Panowei jak ustawić siewnik poznaniak 2,7m aby wysiać 160 kg/ha jęczmienia jarego z centrali i 210 kg/ha owsa?? Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Nawet nie wysiliłeś sie napisać jaką masz skrzynie-mechaniczną czy olejową. Ustaw wg tabeli wysiewu i zrób próbe kręconą. Wszystko na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Potrzebuję wzoru na obliczenie ale krecenie kołem dodatkowo podana musi byc masa tysiaca ziaren(mtz) + zdolnosc kiełkowania

szer siewnika 2,50 m

obw koła 1,76

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a tym siewnikiem poznaniakiem 6 chcemy zaisac rzepak mieszancowy dk extorm i sieje sie tego rzepaku 2,2 kg na ha wiec da rade tym siewnikiem tak wysiac i czy mozna jakas tabele na ten siewnik na szerokosc 2,70 i sie sieje co 2 rurke mieszancowy rzepak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maro0    11

Siewnik 3m, rozmiar opony 7.00-12, skrzynia olejowa,

 

Jak wg was obliczy ilosc wysiewu?

 

Bo w roku ubiegłym kreciłem 82 razy wg tabeli i próba wychodziała idealnie ale w polu wysiał ponad 20 kg mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Wykonałem próbę kręconą i wychodzi 200kg przyjmując 5% na poślizg koła to będzie 10kg to mi wysieje 190kg na 1ha dobrze rozumuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ffox    0

Witam,

 

Dzisiaj siałem pszenicę ozimą. Odmiana Tonacja. Siewnik SO43/3 - Poznaniak 6. Ustawienie biegu - A3. Zastawka - trzecia od dołu. Dawka nasion - 210 kilogramów/hektar. Dodałem 10% na poślizg koła i wyszło praktycznie idealnie. Tylko tak się zastanawiam na ile dopuszczalna jest zmiana ustawienia zastawki. Tabela wysiewu sugeruje zastawkę na drugą pozycję od dołu. Ja podczas próby kręconej doszedłem do wniosku, że jeden poziom zatstawki to w przeliczeniu ok. 50 kg ziarna/hektar, natomiast zmiana o jeden bieg (np. A2->A3) to różnica ok. 25 kg/hektar. Zastanawiam się, czy prawidłowo zrobiłem przestawiając zastawki? Czy nie powinienem szukać prawidlowych ustawień przede wszystkim w konfiguracji przekładni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Witam, mam problem z poznaniakiem a konkretnie nie mam do niego tabeli wysiewu ale robię próbę kręconą niestety bez efektu. Szerokość 2,7 m  25 redlic. Kręcę 18 razy kołem, ustawienia tak jak na zdjęciu(chyba maksymalne), C-6 i wychodzi mi 140 kg owsa na ha? Albo ja robię coś nie tak albo z siewnikiem jest coś nie tak. Próbę kręconą robię tak 100/2,7=37 i teraz te 37/2,05(obwód koła)= 18

post-67005-0-77474600-1425735094_thumb.jpg

post-67005-0-57821400-1425735217_thumb.jpg

post-67005-0-43420900-1425735323_thumb.jpg

post-67005-0-81863700-1425735420_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dinek94    13

Witam Panowie i Panie szukałem już wszędzie i nie mogę poszukać , a dokładnie chodzi mi o probe kręcona w siewniku Hassia DU 100 Chce zrobić probe kręcona ale nie wiem ile obrotów kołem . może ktoś posiada owy siewnik a może wiecie tak to zrobić. I z tylu na rolkach wysiewający są trzy pozycje ustawiania to na jakim tam macie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

amazone d 7 2.5 m 21 rajek zaduzo wysiewa kręcę 19 obr korba sialem bobik na wadze pokazało 270 kg a w praktyce poszło 100 kg wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

szerokość 2.5 m obwód koła 2.15 rozmiar opon 6.00 15 przekładnia olejowa jak to manbyc z tymi obrotami korby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpisywałem na temat próby kręconej w temacie założonym przez @aras2010 ale między czasie Moderator go zamknął biggrin.gif jeżeli ktos by chciał wiedzieć jak to zrobić to mogę zrozumiale schemat napisać bo w tym temacie dokładnie nie sprawdzałem ale cos tu mieszacie. smile.gif i nie przy wszystkich siewnikach są korby i można kręcić kołem.

Witam. A więc, wiesz może ile razy trza kręcić kołem w AMAZONE  D7 special II 3,00m. Koła6.00 - 16

Edytowano przez Piotr33-1981

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Witam, mam problem z poznaniakiem a konkretnie nie mam do niego tabeli wysiewu ale robię próbę kręconą niestety bez efektu. Szerokość 2,7 m  25 redlic. Kręcę 18 razy kołem, ustawienia tak jak na zdjęciu(chyba maksymalne), C-6 i wychodzi mi 140 kg owsa na ha? Albo ja robię coś nie tak albo z siewnikiem jest coś nie tak. Próbę kręconą robię tak 100/2,7=37 i teraz te 37/2,05(obwód koła)= 18

 

Siemka czy potrafi mi ktoś pomóc, a zarazem rozwiązać problem ustawienia poznaniaka. Modelu nie pamiętam ani roku produkcji, ale na pewno stary. (Jest u mnie w galerii). 

 

Nigdy wcześniej nie robiło się u mnie próby kręconej tylko dziadek liczył ziarenka na 1 redlicy na 1 mb. W 2014 roku kupiłem ładny gruby owies i pojechałem siać na działkę 0,5 ha i strasznie mało leciało i pojeździłem po 2 razy i i tak było rzadko. W tym roku mam te owies lecz ze swojego zbioru i jest tak samo gruby i długi. (Słyszałem, że owies potrafi się zawieszać w siewniku i dlatego go tak ciężko wysiać, mieszanki zawsze powyżej 200 kg dało się wysiać). 

 

Postanowiłem zrobić próbę kręconą, bazując na artykule top agrar 03/2015 i wszystko się zgadza: 202 cm ma obwód koła czyli 19 obrotów. Przy tym mi wyszło 0,7 kg czyli 70 kg/ha. Ustawiony był na A5 co wg tabeli wysiewu powinno dać 226 kg owsa.

 

Jak rozwiązać ten problem? Nie sprawdzałem innych ustawień, bo nie bardzo miałem czas, ale chyba wiele też by nie dało. Cz zamienia się tam tryby, aby zwiększyć wysiew? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92

Tak na zwiększonym wysiewie czyli dolne koło po zwolnieniu tej klapki na duł przesuwasz do oporu w prawo a górną zębatkę pociągasz środkowy sworzeń do siebie i musi opaść na dolną zębatkę i się zabezpieczyć i to jest zwiększony wysiew a co do ustawienia dźwigni den to na drugi ząb od góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiek    82

Ok dzięki. Próba kręcona robiona to coś ok 230 kg teraz wychodziło czyli prawie, tak samo jak w tabeli. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie. 
Jak robie próbę kręconą na AMAZONE D7 SPECJAL 3m. to za każdym razem wychodzi mi inny wynik w kg. Kręcąc wolniej i szybciej za każdym razem wychodzi coś innego. Od czego to zależy.A na polu wychodzi kompletnie coś innego, wręcz tragicznie. 
Pomóżcie bo chyba za mało wysiałem, bo za dużo zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ffox    0

Witam,

 

Mam problem z ustawieniem Poznaniaka SO43. W zeszłym roku siałem pszenicę ozimą Tonacja. Ustawienia w siewniku: bieg A-3, zastawka na drugim wgłębieniu od dołu. Było ok.

W tym roku ustawiam siewnik i na A-3 jest za duży wysiew. Zmniejszam na A-1. Nadal za dużo. Daję zastawkę na trzeci ząbek od dołu i przestawiam biegi na C-1. I tu już dzieją się cuda. Na jednym biegu wysiewa mi 2,70 kg (38 obrotów koła). Na kolejnym obok 5 kg (38 obrotów koła). Co gorsza przy kilkukrotnym pomiarze na tym samym biegu nie ma powtarzalności. Wyniki raz się powtarzają, drugi razem się różnią. Jak może być przyczyna? Skrzynia zwykła mechaniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Mieszadło chodzi?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ffox    0

Dobre pytanie. Nie zwróciłem uwagi.

Czytałem też o pochyleniu siewnika, że może to mieć też znaczenie. Fakt, że kiedy robiłem próby siewnik raz był wyżej na podnośniku, raz niżej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

i to jest wg mnie najprościejsze wytłumaczenie, tylko trzeba pamiętać o 5% poślizgu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Nie łatwiej zmierzyć?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

kolego może i łatwiej ale chce się upewnić bo jedni podają, że 2.6 m a inni, że 2.7 m i nie wiem co w końcu podstawić do wzoru próby kręconej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zastanawiam się który zestaw wybrać… 
      sn300 agromasz 
      Fm 400/3 Unia 
      sn agrotom 3 m
      kazdy ma być na aparacie uprawowym biernym,redlice talerzowe, koła kopiujące. Ma to być ciągane DF agrotron 110… 
      sieje głównie facelie, grykę, łubin, groch i czasami jakieś zboże.
      skłaniam się ku Uni bo jest najlżejszy - coś podpowiecie? A może macie jakieś inne swoje typy? Fajny jest gaspardo dama ale na agregacie talerzowym i jest za ciężki 
    • Przez wesley
      czy ktoś z was ma taki siewnik,proszę o opinie na jego temat...
    • Przez Szymi195
      Witam mam pytanie do posiadaczy siewnikow pneumatycznych ciąganych 3metrowych, ciekawi mnie realna wydajnosc siewu zboż siewnikami takiego typu, jaka srednia wydajnosc na godzine lub dziennie moze udac sie wykrecic i jakim koniem?
    • Przez waldemar2401
      Witam. Szukam do Kupienia Siewnika jak ze zdjęcia lub nowszy. Kutnowiak S068/1 Rolmasz. Może ktoś z Koleżanek/Kolegów z Forum wiedzą pocztą pantoflową, bądź mają do sprzedania. Zdjęcie poglądowe. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj