mlodyrolnik3

Próba kręcona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Sadek    1115

Pytanie czy te 18,9 obr * obwód koła* szerokość siewnika = 1 ar ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się sprawdzałem to że 18,9obrotów korbą to 1ar. Zastanawiam się jeszcze nad tym że mam zasuwy ustawione na 3/4, a znalazłem w internecie tabele wysiewu na której pisze że przy jęczmieniu ma być otwarta całkowicie. Może to tego wina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Ja jak miałem nie pootwierane do końca to w przypadku jęczmienia wychodziło mniej niż próba.

 

Może też być tak że podczas siewu jęczmień się bardziej zagęszcza (ubija) i wtedy jest go więcej pobierane.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

mam amazona d7 3m, koło 5.00-16, zmierzony obwód koła to 2,04m i z tych wzorów co są w tym temacie wychodzi mi 16,34 obr na 1 ar. Mam też książkę do tego amazona i dla tych parametrów w tabli podają 15,5. Można sobie też sciągnąć tabele ze strony amazona http://info.amazone.de/DisplayInfo.aspx?id=804

tam znowu podają że na 1 ar potrzeba 27,1 obr :wacko: , skąd takie rozbieżności i która wielkość jest prawidłowa?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek175    1

panowie prosze o pomoc posiadam siewnik poznaniak so43/3 szerokosci 2.7 i ma 25 lejkow na waskim kole 4.00-16 i na docisku Moje pytanie czy krecac 19 razy korbą wyjdzie mi wysiew na 1 ar pozniej mnozac to razy 100 wyjdzie wysiew na 1 ha pozadrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Pytanko tylko jaki obwód koła ?


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elpaw    0

W przypadku próby kręconej matematyka jest bardzo prosta.

Proponuję ze względu na potencjalne nakładki dodać 2-5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

panowie prosze o pomoc posiadam siewnik poznaniak so43/3 szerokosci 2.7 i ma 25 lejkow na waskim kole 4.00-16 i na docisku Moje pytanie czy krecac 19 razy korbą wyjdzie mi wysiew na 1 ar pozniej mnozac to razy 100 wyjdzie wysiew na 1 ha pozadrawiam

No to ładnie gęsto byś posiał jak byś kręcił korbą tyle razy na ar, jak już to 19 obr. kołem, podejrzewam że wąskie i szerokie koła mają ten sam obwód, ale dokładnie nie jestem pewien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

w poznaniaku pod pokrywą od ziarna od środka jest tabel i napisane ilość obrotów koła i kolby na hektar podziel przez 100 zrób tyle obrotów zważ zboże i pomnóż przez 100 daj 2-2,5 % na poślizg koła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No nie, te 2-2,5% na poślizg dla poznaniaka to zdecydowanie za mało.

Sprawdź w warunkach polowych, u mnie jak jeszcze był ten siewnik to poślizg wynosił ponad 15% - sprawdzone na piaskach.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wel    0

Witam mam problem ponieważ zrobiłem próbę kręconą w nowym poznaniaku 3m talerzowym i nastawiłem na 240 kg/ha wyjechałem w pole i wysiało mi ok 190kg/ha. Co jest nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek175    1

panowie obwod kola to 195 cm a a na 1 ha to to trzeba przekrecic kołem 1900 razy

MAT912 ale jeden obrot korbom jest rowny jednemu obrotowi koła ten siewnik jest na zwyklej skrzyni nie olejowej

ten

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    183

No nie, te 2-2,5% na poślizg dla poznaniaka to zdecydowanie za mało.

Sprawdź w warunkach polowych, u mnie jak jeszcze był ten siewnik to poślizg wynosił ponad 15% - sprawdzone na piaskach.

 

Chyba muszę wziąć pod uwagę to co napisałeś (choć trudno w to uwierzyć) bo ostatnio też wykręcam próbe a wysiewam znacznie mniej. Parę lat wcześniej raczej się zgadzało z próbą. Siewnik to Poznaniak na przekładni olejowej i nawet już myślałem, że przekładnia się "ślizga" ale łapałem "siedemnastką" za wałek i kręciłem kołem i jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepiej sam zrób test, przejedź odcinek 100m siewnikiem, a druga osoba idąc z boku niech liczy ilość wykonanych obrotów koła. Na ziemi mocno rozluźnionej poślizg może być nawet większy, podczas gdy na glebie tylko zruszonej powierzchniowo może być sporo poniżej 10%.

 

Teraz mam siewnik z licznikiem hektarów i co rok mam inny wynik obsianej powierzchni mimo obsiewania tego samego pola.Czasem wystarczy robić 10 cm nakładki i po 30 przejazdach mam dodatkowy przejazd do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

panowie obwod kola to 195 cm a a na 1 ha to to trzeba przekrecic kołem 1900 razy

MAT912 ale jeden obrot korbom jest rowny jednemu obrotowi koła ten siewnik jest na zwyklej skrzyni nie olejowej

ten

Tak, to zobacz tu, bo u mnie 19 obr. koła, lub 7,92 obr. korby na 1 ar.

 

post-30296-0-65016900-1367268557.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Zgadza się na 1 ha 1900 obr. koła, ale mając kiedyś Poznaniaka i jak robiło się próbę korbą to koło dużo szybciej się kręciło, w żadnym wypadku przełożenie nie było 1:1 a większe co potwierdza post kolegi powyżej że obroty koła nie równają się obrotom korby.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek175    1

MAT912 ale ja sprawdzalem i jeden obrot korby rowna sie jednemu obrotowi koła ( zaznaczyłem na kole kreske flamastrem i okreciłem jeden raz korba i sie okreciło raz kolo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

Może sprawdź w drugą stronę czyli obrócić kołem i patrzeć ile obrotów zrobi korba. Przynajmniej ja w taki sposób sprawdzałam te obroty. W moim siewniku np. jeden obrót koła=pół obrotu korby więc jeden obrót korby to dwa obroty koła.

U mnie próba wychodzi ok i wysiana ilość ziarna na polu jest taka jak trzeba a korzystałam właśnie z wzoru podanego na forum.


Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chyba muszę wziąć pod uwagę to co napisałeś (choć trudno w to uwierzyć) bo ostatnio też wykręcam próbe a wysiewam znacznie mniej.

 

Z tymi próbami kręconymi to jest ciekawa sprawa ponieważ mając licznik który w miarę dobrze określa obsiany areał postanowiłem dziś sprawdzić jaki ma uwzględniony poślizg.

Szerokość robocza siewnika 3 metry, obwód koła 160 cm. Robiąc 100 obrotów koła licznik wykazał 555 m2 obsianych podczas gdy na papierze wychodzi 0,16m x 3m x100 = 480 zatem poślizg wychodzi 15,625 %.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek30    3

Witam czy wiecie gdzie naprawiają skrzynie w siewniku poznaniak? Bo chyba coś jest z nią nie tak bo próba kręcona wychodzi dobrze a na polu już się cuda dzieją bo albo sieje za dużo albo za mało. Jeśli wiecie to dajcie jakiś namiar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Zwykła czy bezstopniowa?

 

jeżeli zwykła to przyczyn szukałbym w denkach lub zasuwkach, kącie ustawienia siewnika i napędzie a nie w samej skrzyni.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek18lo    0

Witam,jak przeprowadzić próbę kreconom w siewniku fiona r90 3m,obwód koła 160,moze ktoś wie ile obrotów nalezy wykonac

?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roni9411
      Witam, kupiłem niedawno siewnik do kukurydzy gaspardo mte, używany. I mam pytanie odnośnie wymiany uszczelek teflonowych nie jest to duży koszt ale zastanawiam się czy je wymienić. Mianowicie niektóre mają delikatny rant około 1mm może mniej. A nowe ponoc mają 2mm? Kiedy trzeba je wymienić? Ktoś podpowie? Tarcze prawie nowe zasiały koło 100 hektarów. 
    • Przez HISZPAN
      Witam, 
      czy ktoś posiada i chciałby się pozbyć siewnika ruskiego lub innego na podwójnej redlicy. Najlepiej pomorskie lub kujawsko-pomorskie, ale rozważam oferty z całej polski.
    • Przez dawid9721
      witam panowie wiecie może jak ustawić siewnik do siania koniczyny mam go od nie dawna i nie wiem co gdzie przestawić
    • Przez diuk1975
      Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem siewnika jak w tytule tylko bez instrukcji obsługi.Czy jest ktoś szczęśliwym posiadaczem takowej instrukcji i może się podzielić. Chodzi mi głównie o próbę kręconą. Pozdrawiam
    • Przez Michal09
      Witam szukam zestawu siewnego do john deere 6210 może coś polecić jaki rozmiar 2.5m czy 3m najlepiej z brona. Jaka brone siewnik itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj