mlodyrolnik3

Próba kręcona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Renault85-15TX    190

Sorry że w tym temacie zapytam ale mam problem, a mianowicie jak zmniejszyć głębokość wysiewu ziarna w siewniku Hassia? Modelu niestety nie znam Ale podobny jak ten ze zdjęcia : 
 

post-68150-0-26764000-1508093607_thumb.png


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1241

Nie wiem, skręć go na cięgle po prostu


"seks to jedna z najpiękniejszych, najbardziej naturalnych i najzdrowszych rzeczy, jakie można kupić za pieniądze"

Tom Clancy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dobrze że na podnośniku mu nie każesz trzymać :D . Musi być jakaś regulacja , a jak nie ma to czekaj aż rola osiądzie . B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jak go skręce na cięgle to pójdzie przecież jeszcze głębiej.
Właśnie raczej brak takiej regulacji no chyba że jest a ja o tum nie wiem, jedynie docisk radlic jest ale to każdej z osobna bo nie da się wszystkich na raz jak jest w większości siewnikow.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dario1234    0

Witam zakupiłem poznaniak so43/3 rok 1988 na docisku nie olejowy Ile obrotów kołem? w prubie kreconej wąskie koło 16r

Edytowano przez Dario1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    64

Witam.

Jaki % poslizgu koła nalezy uwzglednic przy probie kreconej siewnikiem konnym?

Skoro siewnikami na oponach to jest około 5-6%. Tutaj w konnym jest gładka obrecz bez bieznika. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciaastus    64
Dnia 3.03.2019 o 16:39, jacek3773 napisał:

duże koło ma male opory, 

No chyba niekoniecznie. Zrobilem próbe na polu. Koło obrocilo sie 26,5 raza na 100 metrach a powinno obrocic sie ponad 30 razy. Wiec to jest ponad 10%. Mysle, ze gdyby bylo sucho to wynik bylby jeszcze gorszy. 

   Chcialem to sprawdzic bo pomimo robienia próby kreconej siewnik wysiewał za mało. Mysle, ze ten duzy poslizg miał na to wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey06    0

Witam. Posiadam siewnik Nodet 17 redlic. Szerokość robocza 2.75m. Mam problem z próba kręcona, bo licze niby ze wzoru który tutaj jest podany, i wychodzi ze kołem należy kręcić 19 razy, ale robiac probe wartosci sa różne 130-160kg na maksymalnym ustawieniu. Srubki w miejscach pv i gv sa tak jak powinny być. Ktoś ma taki siewnik i wie jak z nim sie obchodzić ile kręcić kołem ?  

Obwod koła 2.04m promien od podloza do srodka piasty 0.30m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYCU123    13

Witam pomoże mi ktoś zrozumieć tą tabelę ze zdjęcia ? Dodam że mój siewnik to lemken eurodrill 2500 (2,5m) koła 6.00x16 . Na chłopski rozum wychodzi że muszę 109,5 raza obrócić korbą do próby i pomnożyć x40  ta ilość obrotów mnie martwi bo u każdego innego siewnika kręci się max koło 30 razy 

15609499281137921629814250634313.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CYCU123    13

Dzięki za odpowiedź , 43 obroty brzmią lepiej niż 109 😀 będę próbował w sierpniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KubaiJakub    1

Witam wszystkich. Mam pytanie co zrobiłem nie tak a mianowicie mam siewnik poznaniak talezowy 3 m. Robiłem próbę kręconą dla jęczmienia ozimego 100 / 3m / 1,9 obwód koła. Wyszło 17,5 obrotu koła co dało 170kg nasienia/ha a w rzeczywistości wysiałem 140kg. Może ktoś z Was wie gdzie popełniłem błąd / w czym tkwi problem? Z góry dziękuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    124

Zakupiłem Amazone d7 special II

Jak ustawić tą dźwiginie do rzepaku? 

I ile obrotów wykonać kołem ( opona 5.00-16) bo mam korbę do koła nie do skrzyni. 

received_2124946037647644.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roni9411
      Witam, kupiłem niedawno siewnik do kukurydzy gaspardo mte, używany. I mam pytanie odnośnie wymiany uszczelek teflonowych nie jest to duży koszt ale zastanawiam się czy je wymienić. Mianowicie niektóre mają delikatny rant około 1mm może mniej. A nowe ponoc mają 2mm? Kiedy trzeba je wymienić? Ktoś podpowie? Tarcze prawie nowe zasiały koło 100 hektarów. 
    • Przez HISZPAN
      Witam, 
      czy ktoś posiada i chciałby się pozbyć siewnika ruskiego lub innego na podwójnej redlicy. Najlepiej pomorskie lub kujawsko-pomorskie, ale rozważam oferty z całej polski.
    • Przez dawid9721
      witam panowie wiecie może jak ustawić siewnik do siania koniczyny mam go od nie dawna i nie wiem co gdzie przestawić
    • Przez diuk1975
      Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem siewnika jak w tytule tylko bez instrukcji obsługi.Czy jest ktoś szczęśliwym posiadaczem takowej instrukcji i może się podzielić. Chodzi mi głównie o próbę kręconą. Pozdrawiam
    • Przez Michal09
      Witam szukam zestawu siewnego do john deere 6210 może coś polecić jaki rozmiar 2.5m czy 3m najlepiej z brona. Jaka brone siewnik itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj