mlodyrolnik3

Próba kręcona

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MarcinPykuS    68

Tutaj masz mniej więcej to powiedziane... B)

 

Nastawienie siewnika na żądaną ilość wysiewy (próba kręcona). Wykonuje się nie mniej niż 30 obrotów kołem siewnika lub korbą, po czym waży się ilość wysianych nasion.

 

Później jest wzór w którym się oblicza normę wysiewu...

 

Jak chcesz to ci go podam tylko go muszę przepisać.... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale mi chodzi o dokladną ilość na ha. średnica koła rozstaw rzędów szerokość siewnika itp. i chce konkretnie ustawić tylo powiedźcie dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

żeby zrobić próbę kręcono musisz znać liczbę obrotów koła na ha.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Tutaj masz, więc to sobie ściągnij i tam to jest trochę opisane...strona 9 - 10 dotyczy siewu... B)

 

www.bogo.freehost.pl/tril/eksploatcwiczenia.doc

 

POZDRAWIAM... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co odkopujesz stary temat? Żeby skrytykować? Napisz to w lepszej formie a później bierz się za krytykę innych.

  • Like 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

A to miał napisać nowy temat o próby kręconej?? Akurat pytał się mnie na gg czy taki temat jest. Jak widać dobrze mu powiedziałem ze jest.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
626andrzej    2

Tak najprościej to, musisz znać obwód koła i szerokość siewnika oblicz jaką odległość masz przejechać żeby zasiać 1ar wtedy ci wyjdzie ile obrotów koła robisz przy próbie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to miał napisać nowy temat o próby kręconej?? Akurat pytał się mnie na gg czy taki temat jest. Jak widać dobrze mu powiedziałem ze jest.

 

A co jego post wnosi do tematu? Myślałem że nabijanie postów nie jest pochwalane na AF...


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Oto artykuł z gazety "poradnik rolniczy" NR 10. 8 marca 2009

O próbie kręconej, sorki za jakość , to zdjęcie z aparatu 2 mpx, ale spokojnie da się odczytać <_<

post-8148-1236283964_thumb.jpg


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek147    3

to tego jest potrzebny wzór.

 

Q Sr n 3,14 D

q= ----------------

10000

q- ilosc ziarna uzyskanego w próbie

Q- Ilosć wysiewu na ha w kg

Sr- srednica koła

n- ilosć obrotów (min 30)

D- srednica kola napędowego

 

Potrzeba wiedziec ile jest redlic i rozstaw niędzy nimi. To jest szerokosć robocza.

Trzeba wiedzieć ile potrzeba zborza na ha.

średnice koła i minimum 30 obrotor, ważysz ziarno i wychodzi próba

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

To będzie koniec tematu.

1 ar --100m/2 dzielone przez szerokość siewnika w metrach , dzielone przez obwód koła w metrach.wyjdzie ilość obrotów koła na ar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2
No ale mi chodzi o dokladną ilość na ha. średnica koła rozstaw rzędów szerokość siewnika itp. i chce konkretnie ustawić tylo powiedźcie dokładnie.

 

misiu najlepiej napisz jaki masz siewnik;d wtedy będzie 100krotnie łatwiej odpowiedzieć....

ponieważ w kazdym siewniku moze byc inna licza obrotów do wykonania... w mojej hassi jest 33 a sąsiada dk już 90;p tak więc...


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek147    3
To będzie koniec tematu.

1 ar --100m/2 dzielone przez szerokość siewnika w metrach , dzielone przez obwód koła w metrach.wyjdzie ilość obrotów koła na ar.

 

 

Można prosćiej

1ha to 10000m2

np na to pszenicy 250 kg

 

mnożysz liczbe obrotów razy średnice i rezy szerokosc siewnika to Ci wyjdzie ile masz arow na te np 30 obrotów. potem to bierzesz z proporcji i wychodzi wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25
Po co odkopujesz stary temat? Żeby skrytykować? Napisz to w lepszej formie a później bierz się za krytykę innych.

a co mam zakładać nowy temat żeby moderatorzy mieli robotę i zamykali , chyba lepiej odnaleść stary i napisać co trzeba

dla mnie jakoś ludzie z af mogą wszystko mogą wytłumaczyć i zrozumiem, kogo skrytykowałem?, na tam tej stronie jakoś mało było info, mi się nie wydaje że kogoś krytykuje!, a postów nie nabijam!


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

ten wzór z gazety jest ok. Liczba redlic nie potrzebna po prostu szerokość pasa siewnego potrzebna jest. Na koniec pomnożyć przez 1,05 czyli 5% poślizg koła który będzie na polu :lol: Mnietak uczuli i podług wzoru zpoznaniaka i tego tak samo wychodzi tym uniwersalnym dokładniej nawet ;[


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Odpisywałem na temat próby kręconej w temacie założonym przez @aras2010 ale między czasie Moderator go zamknął :D jeżeli ktos by chciał wiedzieć jak to zrobić to mogę zrozumiale schemat napisać bo w tym temacie dokładnie nie sprawdzałem ale cos tu mieszacie. :) i nie przy wszystkich siewnikach są korby i można kręcić kołem.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To podaj swoja metodę :)

Ja korzystałem ze wzoru @samczyk1991 i wyszło dobrze :)


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
felek81    3

panowie najprościej to 100 podzielić na szerokość siewnika w metrach następnie wynik podzielić na obwód koła w metrach i są obroty koła na 1 ar pozdrawiam

ja mam amazone 2,5 metra a obwód koła to 2,2 metra zatem

100: 2.5=40: 2,2=18,18

kręcę 18 razy i wszystko gra

Edytowano przez felek81
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To podaj swoja metodę :)

Ja korzystałem ze wzoru @samczyk1991 i wyszło dobrze :)

 

Moja metoda jest dosć prosta ale widze że jeszcze lepsza jest metoda którą podał kolega @felek81 przeliczałem na przykładzie Poznaniaka na szerokim kole i wychodzi tak jak przy mojej 19 obr. na 1 ar <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
felek81    3

moja jest prosta bo gdyby siewnik miał 1 metr szerokości trzeba by przejechać 100 metrów żeby zasiać ar.Ile razy siewnik jest szerszy od 1 metra tyle razy trzeba skrócić odległość aby zasiać ar. Następnie tą odległość należy podzielić na obwód koła bo koło tyle razy na tym dystansie się obróci. Ot cała filozofia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi8317    1

Panowie potrzebuje szybkiej pomocy ile razy trzeba okręcić kołem do próby kręconej siewnik poznaniak 3m z 2011 r jest to praktycznie nowy siewnik lecz nie posiadam instrukcji obsługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baarth    20

http://pd.uniagroup.com/documents_for_link/poznaniak__instrukcja_katalog_.pdf

 

Pod tym linkiem masz cały katalog , 17,6 obrotu korba odpowiada 1/100 ha .


New Holland T7.185; New Holland T6050 Plus; New Holland T6050 RC; New Holland T5060; New Holland TC5050; Kverneland 150S x 2 ; Kverneland Exacta HL; Unia Kombi ; Apollo 16 ; Pottinger 3003 S i pare innych "zabawek"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem posiadam siewnik amazone d7 40E próbę kręcona robię na 1 ar (18,9 obrotów korbą, denka na 2 ząbek) z której ustawiam na 160kg/ha ale w rzeczywistości wysiewa mi 175kh/ha w czym może być problem? Skrzynia jest napędzana z prawego koła a mieszadło z lewego, czy to że mieszadło podczas próby się nie kręci może mieć jakiś wpływ na wynik próby? Proszę o pomoc, siewnik mam pierwszy rok, czas siać a tu takie cyrki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez roni9411
      Witam, kupiłem niedawno siewnik do kukurydzy gaspardo mte, używany. I mam pytanie odnośnie wymiany uszczelek teflonowych nie jest to duży koszt ale zastanawiam się czy je wymienić. Mianowicie niektóre mają delikatny rant około 1mm może mniej. A nowe ponoc mają 2mm? Kiedy trzeba je wymienić? Ktoś podpowie? Tarcze prawie nowe zasiały koło 100 hektarów. 
    • Przez HISZPAN
      Witam, 
      czy ktoś posiada i chciałby się pozbyć siewnika ruskiego lub innego na podwójnej redlicy. Najlepiej pomorskie lub kujawsko-pomorskie, ale rozważam oferty z całej polski.
    • Przez dawid9721
      witam panowie wiecie może jak ustawić siewnik do siania koniczyny mam go od nie dawna i nie wiem co gdzie przestawić
    • Przez diuk1975
      Witam.Jestem szczęśliwym posiadaczem siewnika jak w tytule tylko bez instrukcji obsługi.Czy jest ktoś szczęśliwym posiadaczem takowej instrukcji i może się podzielić. Chodzi mi głównie o próbę kręconą. Pozdrawiam
    • Przez Michal09
      Witam szukam zestawu siewnego do john deere 6210 może coś polecić jaki rozmiar 2.5m czy 3m najlepiej z brona. Jaka brone siewnik itp
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj