Skocz do zawartości

Zdjęcie

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 09:19

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Producent chyba podaje 80 bar. Tak powinien być ustawiony zawór bezpieczenstwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Dzisiaj, 08:40
  •  

#42 Share LUKASZ82mtz

LUKASZ82mtz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 12:13

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem a macie panowie jakiś schemat na remont kapitalny serwa??? tzn uszczelki uszczelniacze itd

#43 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 29 grudzień 2013 - 16:50

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Podaj kolego lukasz82mtz meila to spróbuję wysłać ci katalog.

#44 Share evolution93

evolution93

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Sport/Mechanika/Rolnictwo

Napisany 10 styczeń 2014 - 18:02

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Witam ponownie.
Mam problem a mianowicie mam różnicę skrętu w lewo słabo skręca a w prawo super. Niestety mam luz na kierownicy trochę duży ale nie jest on na krzyżakach tylko dalej. Jest jakoś możliwość załatwienia sprawy oprócz przestawiania końcówek drażków kierowniczych? leciutkie luzy są na drążkach ale nie jakieś 1 cm na całym drążku .duża śruba od układu kierowniczego jest dobrze dokręcona. Niestety nie znam obecnego ciśnienia bo jeszcze manometr nie przyjechał pocztą.

#45 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 10 styczeń 2014 - 19:19

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Odkręć drążki kierownicze od kół, zakręć kierownicą od jednego skrajnego punktu do drugiego, policz obroty, podziel na pół i ustaw kierownicę w połowie. Wąs układu kierowniczego ma być na środku. Jeśli nie jest to na wieloklinie przestaw. Jak będzie już na środku ustaw prosto koła i tek kręć drążkami kierowniczymi by gałki spasowały do otworów w wąsach kierowniczych. Ustaw zbieżność i po sprawie.
KPK Kumurun Team

#46 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 21 maj 2014 - 20:15

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem witam odswieze temat mam serwokolumne bardzo cieszko skreca w prawa strone jak się zagrzeje olej w lewo skreca sie lekko jaka moze być tego przyczyna?

#47 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 maj 2014 - 22:29

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem podobnie jak u mnie, pogodziłem się z tym do czasu kiedy nie kupie orbitrolu

#48 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 23 maj 2014 - 05:20

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Czy jest jakaś różnica na małych i dużych obrotach?
W serwie też jest siłownik i z tego co przeanalizowałem to przy skręcie w prawo olej działa na mniejszą powierzchnię tłoka bo jest tłoczysko. Przy sprawnym układzie nie powinno być to zauważalne ale może pompa już nie daje takiego ciśnienia jak trzeba i dlatego trochę brakuje przy skręcie w prawo.
Na początek spróbowałbym trochę podkręcić ciśnienie na zaworze, dobrze by było z zegarem.

#49 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 23 maj 2014 - 19:59

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem jak większe obroty to troche lzej się kreci ale jak się dobrze zagrzeje olej to nie da rady skrecic pompa jest nowa ma ze 2 lata a może to wina oleju jest hydrauliczny może hipol bylby lepszy

#50 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 23 maj 2014 - 22:42

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Postaraj się zmierzyć ciśnienie w układzie wspomagania http://www.agrofoto....wie-przy-mtz82/
Powinno być minimum 80 bar na wolnych obrotach przy skręceniu kół na max i przytrzymaniu kierownicy. Jak jest niższe to pod wężem idącym od pompy do rozdzielacza, przy rozdzielaczu masz zawór do regulacji. Spróbuj trochę podkręcić, ale licz obroty bo jak nie będzie różnicy to ustaw jak było. Jak to nie pomoże to trzeba by zajrzeć pod dekiel rozdzielacza ten od przodu. Nie ruszałeś tam czasem coś?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Biznez404

Biznez404

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 26 maj 2014 - 10:57

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem U mnie to samo było, winny był suwak w rozdzielaczu nie otwierał dokładnie otworu przelotowego na siłownik poprostu okazało się że ma zamały skok , druga przyczyna to uszczelniacz na czopie od tłoka co się łączy z wycinkiem zębatym tam jest oring i on może przepuszczać olej.

#52 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1368 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 16 sierpień 2014 - 22:52

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Panowie, mam taki problemik, moze banalny, ale czasami wole zapytac, zanim cos niepotrzebnie porozbieram.
Otoz po odpaleniu wspomaganie dziala lux extra, skreca na miejscu. Przejade sie kawalek na obrotach, np asfalt, i przestaje dzialac wogole. W polu to mu odwala, nieraz skreca sie paluszkiem a nieraz na miejscu nie skreci ani milimetra. Poziom oleju OK nie nagrzewa sie pompa jakos mocno, jest kilkuletnia.
Obroty silnika niewiele zmieniaja w tej sytuacji.

Wyszukuje i czytam starsze posty, ale prosze was o jakies nakierowanie, co to moze byc...
Ktorys z Kolegow dysponowal skanami z instrukcji napraw, gdzie byla opisana cala regulacja itp.

Jeszcze prosilbym o przerobiony rysunek z katalogu gdzie wklada sie podkladki albo tulejke dla poprawienia dzialania rozdzielacza. Bo naczytalem sie o tym sporo, a ze lubie poekperymentowac, to moze cos wykombinuje, mam 2 serwokolumny do testow.

Pacjent to moj 550 przerobiony na 82.

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 16 sierpień 2014 - 22:54.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#53 Share markus75

markus75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 13:46

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Też posiadam 550 z przerobioną górą na 82 .Borykałem się z problemem wspomagania ,do czasu gdy przerobiłem go na siłownik , od tego czasu kręcenie kierownicą to przyjemność i nie ma problemu rozbieganych kół podczas jazdy.

#54 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1368 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 17 sierpień 2014 - 20:11

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Moj ma wymieniony silnik, ale o tym to w innym temacie. Co do rozbieganych kol, to nie jest tak zle, koncowki mam porobione, jak przesmarowalem tuleje zwrotnicy to przy pelnej predkosci sie zdarzylo, ale mam jeszcze dosc sztywny przod.
Traktor chodzil w transporcie i ktos remontowal uklad kierowniczy.

Moim problemem jest niestabilne dzialanie wspomagania, raz jest, raz slabe, czasami wcale niezaleznie od temperatury i obrotow silnika. Manometr posiadam, zamierzam sprawdzic cisnienie w ukladzie.

Mysle nad przeniesieniem silownika i jeszcze dodatkowo chce zrobic to ulepszenie w rozdzielaczu. Widzialem w akcji na filmiku wspomaganie po tuningu, jesli znajde postaram sie podlinkowac.

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 17 sierpień 2014 - 20:12.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#55 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 18 luty 2015 - 21:32

Cześć chłopaki :D 

Bardzo ciężko kręci się moim serwo w mtz i trzeba mu gazować,  i chcę najpierw założyć nową pompę bo chyba jest słaba, i oczywiście chcę wymienić olej z tego serwa nic niegdy przy tym nie robiłem tyle że olej sobie jest więc chcę go wywalić i teraz pytanie gdzie go spuścić, ile wlać i jaki olej, jak wymiana pompy (kosztuje ona chyba z 100zł)  nie pomorze to założę orbitrol ale wiecie jak to jest już tyle w niego ładuję pieniędzy że strach mnie ogarnia  :ph34r:  :ph34r:

#56 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 18 luty 2015 - 22:36

Pompę kup nsz-14 lub 16. olej spuszcza się przez korek w dolnym przyłączu pompy wspomagania. Sprawdź też ciśnienie jak już wymienisz pompę. Przy rozdzielaczu jest zawór przelewowy.

KPK Kumurun Team

#57 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 19 luty 2015 - 22:38

a ile powinno być ciśnienie? i jakim olejem zalać zwykły hydrauliczny? takim zalałem  serwo w 330 od lublina na spróbę  i mam do teraz i pięknie chodziło zimom, a odnośnie pompy jak mam orginalną to jest nsz 10? 

#58 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 19 luty 2015 - 22:45

Porównaj na necie wielkością. NSZ 10 jest z nich najmniejsza prócz tego jest na niej opis. Ciśnienie ma być jeśli się nie mylę 80 bar. Olej najlepiej hydrauliczny HL.

KPK Kumurun Team

#59 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 19 luty 2015 - 23:26

ale nsz 16 będzie pasować tam? jak tak to oczywiście kupię większą, bo penie różnica w cenie z 50 zł a to ma działać a mało się znam na tym wszytkim, narazie założe pompę a z zaworem nic nie kombinuję skoro raz ustawiony to chyba jest dobrze 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7569 postów

Napisany 20 luty 2015 - 07:09

Pasuje. Musisz tylko przy montażu zwrócić uwagą czy siada płasko. Blok może mieć mały nadlew za pompą. Jeśli nie będzie siadała płasko trzeba go zeszlifować. To mało może 2 mm.

KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź