Skocz do zawartości

Zdjęcie

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem

68 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu :D

Napisany 25 listopad 2013 - 17:41

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Witam ponownie:) Mam kolejny problem. Montuję na razie orbitrol do serwomechanizmu bo wymieniałem uszczelniacze. Mam problem taki że jest siłownik od serwomechanizmu co wyłącza blokadę i on ma od dołu dwa wejścia po dwie śruby chyba 13-tki. Jak to połączyć wszystko ze sobą???? i skąd wziąć uszczelki (orbitrol- przystawka, przystawka serwomechanizm)????

A powiedzcie mi bo mam chyba pompę wspomagania w ciągniku nsz 10 taką małą a w komplecie z orbitrolem dostałem nsz16 będzie jakaś róznica????

Edytowany przez wojtf23, 25 listopad 2013 - 17:59.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Mtz 82

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki MTZ - Belarus
  • 15500.00 PLN
  • 19 wrz 2017
Mtz 82

• 9500.00 PLN
  • Dzisiaj, 17:37
Ciągnik Belarus 952.2 wersja leśna

• 92878.00 PLN
  • 17 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Dzisiaj, 07:17
  •  

#22 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 25 listopad 2013 - 18:22

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Siłownika od serwa nie podłączasz pod orbitrol. Dobrze było by go wybebeszyć żeby nie stawiał oporów ale ja zostawiłem w nim wszystko i raczej nie przeszkadza.

Co do pompy to zależy jaki w zestawie był orbitrol. Zakładam, że dobrze wszystko dobrali więc trzeba założyć tą NSZ 16. Będzie pasować bez problemu.

Tak z ciekawości, jaki dali siłownik? 50 czy 60?

#23 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 18:42

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Siłownik c50 a orbitrol d100 temu się pytam.

#24 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 20:27

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Wdzę że kolega zaczyna składać wszystko do kupy :) Aż jestem ciekaw jaka będzie różnica z nowym wspomaganiem????
Ja w swojej reni miałem pompę od wspomagania 11L i chodził ten ornitrol wyśmienicie :lol: Wiec jeśli masz starą o wydajności 10 L to też powinno być dobrze - tylko jest jedno pytanie --- czy ta stara pompa jest dobra????
Jeśli chodzi o składanie przystawki to wystarczy cięka tektura (np okładka z bloku rysunkowego lub kartka z bloku technicznego) A jak mi nię nie chce wycinać to wystarczy dobry silikon (reinz) - tylko jeden warunek - musisz dobrze odtłuścić np rozpuszczalnikiem. Powodzenia

#25 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 25 listopad 2013 - 21:01

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem wiesz co pompa nie wiem jak działa ale obudowa przy jednej śrubce jest pęknięta dlatego się pytam jak ta będzie działać czy nie będzie za mocna. A o tekturze też myślałem ale chciałem ją pierwsze wysmarować sylikonem żeby wyschnął i zrobiło by się jak uszczelka.

#26 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 03:28

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Ja uszczelki wycinam z grubego papieru i do tego obie powierzchnie bardzo cienko smaruję silikonem i skręcam od razu bez czekania aż wyschnie. Powierzchni nie odtłuszczam jakoś szczególnie bo w razie jakby trzeba było to rozebrać kiedyś to nie ma problemu z odrywaniem starej uszczelki. Jeśli tylko powierzchnie są równe to sama uszczelka papierowa wystarczy a silikon to raczej z przyzwyczajenia daję niż z konieczności. I pod żadnym pozorem nie smaruj grubo bo pół biedy jak go wyciśnie na zewnątrz, ale jak pójdzie do środka to później może pozatykać jakieś kanaliki itp.

#27 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 07:23

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem a z siłownikiem starym co jest w serwie jak załatwić??? zaślepić te otwory co przychodzą do niego rurki????

#28 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 997 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 12:51

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Gdzieś widziałem na zdjęciu (prawdopodobnie na AF) że nie było wcale tego siłownika ani obudowy, było to całkiem zatkane bez cylindra.
Skoro masz pękniętą pompe to ja wymień, bo jak mierzyłem ciśnienie, to przy normalnej pracy orbitrola oscylowało w granicach 100bar a gdy koła były zaryte w ziemi to dochodziło do 160bar (na tyle są ustawiane zawory przeciążeniowe w orbitrolach - szokowy czyli w porywach 180bar)
Jeśli chodzi o uszczelnienie to nie kombinuj za bardzo - solidnie wyczyścić rozpuszczalnikiem i cienko dobrego silikonu i będzie git :) . Gdy się słabo doczyści to lubi się pocić, a po jakimś czasie cieknie ;[

#29 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 14:58

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Jeśli stary siłownik zostawisz i nie wyjmiesz z niego uszczelnień tłoka to otworów nie zaślepiaj bo będzie stawiał opory przy skręcaniu.

#30 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 18:13

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem jakie ma dawac opory silownik skoro on tylko bedzie trzymał te zeby co opiera sie zawór od blokady a i tak nie bedzie dwóch drazków tylko jeden wiec nie bedzie potrzebny wąs i nie będzie sie krecil wał cały w serwomechanizmie a u góry i tak co jest ten pół księżyc z zebami utnę zeby co będą od strony ślimaka

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 18:39

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem I w ten sposób pozbędziesz się automatycznej blokady tylnego mostu. W takim układzie siłownik nie będzie stawiał oporu.

#32 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 26 listopad 2013 - 18:54

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem a na co mi automatyczna blokada wole mieć brak blokady lub załączoną blokadę :) a tak w ogóle trzeba jeszcze jakiś dodatkowy zawór czy regulator ciśnienia założyć ???

Edytowany przez wojtf23, 26 listopad 2013 - 18:56.

#33 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 20:04

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Tematy połaczone

Witam mam mianowicie taki problem ze jak zagrzeje sie traktor to kierownica nie idzie ukrecic a jak jest zimno to dziala miodzio ze paluszkiem moge krecic co mu moze dolegac uszczelniacze by poszly w tym cylindrze co wystaje tu z przodu czy cos innego

Edytowany przez KRISTOFORn, 14 grudzień 2013 - 20:20.

#34 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 9346 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 20:25

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Typowy objaw zużycia. Strata oleju na pompie, rozdzielaczu lub siłowniku. Osobiście stawiam na pompę bo to najsłabszy punkt pod tym względem.
KPK Kumurun Team

#35 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 14 grudzień 2013 - 20:54

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Ja miałem podobnie, na zimnym szło kręcić w miarę ale na pewno nie jednym palcem, jak się zagrzał to szło kręcić tylko na wysokich obrotach. Po przeczytaniu jednego z postów Seweryna20 zdecydowałem się na wymianę pompy i to był strzał w 10. Teraz kręci się super właśnie jednym palcem. Założyłem większą trochę pompę 14. Teraz zostały tylko do wyeliminowania troszkę latające koła. Stara pompa była wyjechana jak Bolka trampki po meczu :)

#36 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 19:51

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem a dobra a ile ta pompa kosztuje i gdzie ona jest umiejscowiona tam gdzie sie reguluje cisnienie czy ta pod alternatorem, a tak juz inna sprawa robilem generalny jakies 7 lat w tyl remont wlasnie tego serwa i wymienilismy wszystkie uszczelniacze i nie dalo to efektu ,czyli od samego poczatku byla chyba winna pompa tak?

#37 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 06:27

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Pompa jest pod alternatorem. U góry na tym
rozdzielaczu zmierzyłem ciśnienie. Na wolnych obrotach bylo z ledwością 20-30bar. Teraz nie mierzyłem ale myślę, że będzie w granicy 80-90bar bo niby tak jest ustawiony zawór bezpieczenstwa.

#38 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 22:01

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem no a tą pompa to zasila tylko uklad kierowniczy czy pozostala hydraulike takze bo ja juz pompe ta zmienialem kiedys i dalej jest ten sam problem a serwo zalane jest olejem silnikowym wrazie czego zeby mi nie wymieszal sie kiedys i nie zwazyl

#39 Share marioo117

marioo117

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 05:41

wspomaganie na serwo w mtz 82 problem Ta pompa zasila tylko układ kierowniczy. Musiałbyś zmierzyć ciśnienie w układzie. U mnie było z ledwością do 30bar na wolnych obrotach a jak dodawałem gazu to max było 50bar.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów

Napisany 28 grudzień 2013 - 11:26