Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaką macie maksymalną ilość tuczników w jednym kojcu?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Zainteresowania:motocykle,rolnictwo,sport,fotografia, historia

Napisany 23 maj 2012 - 15:31

Jaką macie maksymalną ilość tuczników w jednym kojcu? Powitać wszystkich.
Jestem w trakcie przerabiania stodoły o wymiarach 10x20 na tucz trzody chlewnej na głębokiej ściółce. Będe utrzymywał świnie w formie tuczu kontraktowego i zastanawiam sie czy na tych wymiarach budynku bede mógł utrzymywac w jednym stadzie 180-200 sztuk? Jakie są Wasze wymiary budynków i maksymalne obsady? Zapraszam userów do wypowiedzi, wszystkie sugestie i porady mile widziane:)
ArturKowalewo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaką macie maksymalną ilość tuczników w jednym kojcu? Dzisiaj, 13:31
  •  

#2 Share maniana

maniana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 23 maj 2012 - 16:29

Jaką macie maksymalną ilość tuczników w jednym kojcu? zasadniczo moim zdaniem im mniejsza ilość sztuk na kojec tym lepiej. 30 to jest chyba optymalnie. max 50 takie są moje spostrzeżenia.. twoja powierzchnia nie powala na 180-200 sztuk.. ja osobiście mam małą hodowlę i max 30 sztuk trzymałem na raz na ok 50m2

#3 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 23 maj 2012 - 16:44

Jaką macie maksymalną ilość tuczników w jednym kojcu? O ile się nie mylę to na sztukę do 110kg powinno przypadać min 0,65m2 więc chyba powinno wejść te 200szt.

#4 Share farmerMateus

farmerMateus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 23 maj 2012 - 16:58

Jaką macie maksymalną ilość tuczników w jednym kojcu? Na głębokiej ściółce zasadniczo świnki potrzebują najwięcej miejsca jeśli 200m2 to na spoko 200 szt. pomiescisz.
U mnie na płytkiej zdarzało się że miały po 0,6m2 na szt ale to już max zagęszczenie. Na głębokiej to tak 0,8-09 i jest lux. Jeśli hodujesz ciężkie świnie powyżej 110kg to najlepiej ok 1m2 na szt i będzie dobrze.

#5 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 23 maj 2012 - 17:08

Jaką macie maksymalną ilość tuczników w jednym kojcu? Ja trzymałem w wiacie przy chlewni wymiary chyba 6 na 20 była to jedna klatka i nie przeszkadzało to w niczym. Jeśli mają sucho i są mniej więcej równe to mogą stać. Minusy tego to że jak wchodzi choroba to na całą klatkę i trochę więcej ganiania przy sprzedaży. A dla jakiej firmy trzymasz jeśli można wiedzieć?

#6 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 23 maj 2012 - 22:10

Jaką macie maksymalną ilość tuczników w jednym kojcu?

Ja trzymałem w wiacie przy chlewni wymiary chyba 6 na 20 była to jedna klatka i nie przeszkadzało to w niczym. Jeśli mają sucho i są mniej więcej równe to mogą stać. Minusy tego to że jak wchodzi choroba to na całą klatkę i trochę więcej ganiania przy sprzedaży. A dla jakiej firmy trzymasz jeśli można wiedzieć?

to jaką obsade miałeś kolego w tej wiacie? pytam bo trochę się obawiam takiej ilości w kojcu. Utrzymywałem po 50 sztuk ale nigdy więcej.:/ Dopiero przymierzam się do tego tuczu, jeszcze nigdy tego nie testowałem.. Być może DUDA albo Agri plus
ArturKowalewo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 882 postów

Napisany 23 maj 2012 - 22:36

Jaką macie maksymalną ilość tuczników w jednym kojcu? Ja miałem z Agri. Obsadę szczerze mówiąc nie powiem dokładnie jaka tam była mam oborę 525m^2 i tą wiatę to na kontrakcie miałem 750 szt ale przywozili ciut więcej. Kiedyś liczyłem do sprzedaży to w wiacie było 180szt ale kurde nie pamiętam dokładnych wymiarów wiaty żeby Ci powiedzieć jaką obsadę miałem na m^2. W oborze początkowo miałem kilka klatek po nie wiele sztuk skończyło się na tym że były 4 i mała izolatka. Mało klatek bo utrudniało mi to ścielenie. Jeżeli mają sucho i nic nim nie jest to jest ok jeśli wejdzie choroba to nie musisz latać ze strzykawką przy 30 tylko przy 100. No i wyganianie na sprzedaż musi być bardziej zorganizowana i więcej ludzi bo świnki mają gdzie uciekać jak nie chcą iść. Na priv napisałbyś mi jakie warunki Ci dają? Jak coś to pytaj :)

#8 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 24 maj 2012 - 18:43

Jaką macie maksymalną ilość tuczników w jednym kojcu? My mamy takie kojce po 200 sztuk. Oczywiście lepsze są mniejsze ale na biede starcza :) Trzeba tylko więcej czasu poświęcić na obserwację bo czasami można czegos nie zauwazyc w tak duzym stadzie. Slome tez trzeba troche poturlać w tak duzych kojcach, duza kostka niestety odpada chyba ze masz wiecej jak 1 brame do rzucania slomy.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#9 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 24 maj 2012 - 20:02

Jaką macie maksymalną ilość tuczników w jednym kojcu? Ja mam w kojcach po 30. Uważam że 50 to max żeby swobodnie wszystko dopatrzeć bez wchodzenia do kojców

#10 Share RobertKowalewo

RobertKowalewo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 349 postów

Napisany 27 maj 2012 - 12:14

Jaką macie maksymalną ilość tuczników w jednym kojcu? dziekuje za wszystkie wypowiedzi:)ostatecznie zdecydowałem ze jednak przegrodze moją stodołe i zrobie dwa boksy po 115 sztuk.. może macie inne pomyśły na adaptacje, chętnie podyskutuje. dodam jeszcze ze od frontu sa wrota którymi mam zamiar scielić i wybierać obornik. pzdr
ArturKowalewo

#11 Share FarmerPawlos

FarmerPawlos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 567 postów

Napisany 27 maj 2012 - 18:41

Jaką macie maksymalną ilość tuczników w jednym kojcu? Ile będziesz miał szt. na kontrakcie? Jakie stawiają warunki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share Kacper1204

Kacper1204

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo piłka nożna

Napisany 21 listopad 2012 - 20:04

Jaką macie maksymalną ilość tuczników w jednym kojcu? U kolegi ma po 70 sztuk w kojcu nie wiem jakie wymiary dokładnie.