Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naczepa Siodłowa do Ciągnika

31 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 24 maj 2012 - 14:56

Naczepa Siodłowa do Ciągnika ale plony jakoś trzeba z pola dowieźć-dobrze jeśli są to żniwa, suche żniwa i dobre wjazdy na pole że łódka tam wjedzie i wyjedzie, ale trochę mniej sprzyjające warunki i już potrzebna lina, ew. wóz przeładowczy. ponadto w żniwa musisz mieć transport na każde gwizdnięcie i gwarancję że jeśli zechce ci się kosić 24/dobę to wąskim gardłem nie będzie czas pracy kierowcy, czy telefon od spedytora że trafił mu się lepiej płatny kurs i dziękuje ci za współpracę. Bo jeśli chodzi o kursy wahadłowe typu magazyn-młyn/punkt skupu to ganianie ciągnikiem za groma się nie opłaci nawet nie tyle ze względu na spalanie co na ścieranie opon :) wtedy lepiej nająć auto i niech na spokojnie wozi.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naczepa Siodłowa do Ciągnika Dzisiaj, 23:57
  •  

#22 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 maj 2012 - 16:04

Naczepa Siodłowa do Ciągnika Nie wiem czy założyciel tematu ma cokolwiek wspólnego z rolnictwem i zniwami. Nie zdradził co chce tym wozić.

#23 Share kondziknie

kondziknie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 24 maj 2012 - 18:31

Naczepa Siodłowa do Ciągnika Z rolnictwem tak, ze żniwami niekoniecznie. Uprawiam aronię i mam zamiar wozić tym Fendtem skrzyniopalety z owocami. Skład waży gdzieś ok 24 tony. On miałby przyjść za zetora proximę 65. Fakt faktem on ciągnął 7 ton owoców i normalnie ganiał 40 km/h.

#24 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 24 maj 2012 - 18:43

Ciagnik w transporcie zdał by egzamin , tylko jedno ale , na dlugie trasu nadaja sie tylko jcb fastrac ktory moze osiagnac ok. 90km/h ,

nie wiem co ty bierzesz ale poleś mi swojego aptekarza? :D To zdaje się ty pisałeś o tej teorii dziejowej że JD 8000 się nie nadaje bo ma za nisko osadzoną skrzynię biegów :blink: :wacko: :lol:
Jeszcze się nie spotkałem aby jcb miał skrzynkę 90 km/h. 80 były to wiem bo był taki w robocie jednak mosty nie wytrzymywały jak kierowcy nawet na pusto dawali po niemczech Vmax, 70km/h można kupić w Polsce ale jest to max jakie oferuje jcb. Podobno są wariaci którzy tam zwiększają Vmax ale jest to bezcelowe i za drogie rozwiązanie

hubertus nic ci się nie pomyliło było 50 ale zostało rozszeżone na 100km
ahme999 aktualizacja
Do wymahań rozporządzenia 561/2006 nie muszą się stosować kierowcy pojazdów:
- używane lub wynajmowane bez kierowców przez firmy rolnicze, ogrodnicze, leśne, gospodarstwa rolne lub rybackie do przewozu rzeczy w ramach własnej działalności gospodarczej w promieniu do 100km od bazy przedsiębiorstwa

reszty mi się pisać nie chce bo jest tego sporo a rolnikom się to nie przydaje, jak ktoś chce doczytać nr rozporządzenia ma

Edytowany przez bushmaster, 24 maj 2012 - 18:44.

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#25 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 24 maj 2012 - 21:35

Naczepa Siodłowa do Ciągnika Jesli słyszałes o odblokowywaniu jcb to powinienes wiedziec ze starsze wersje byly odblokowywane wlasnie do ok 85-86 tylko juz zaokrągliłem do 90 . Jesli chodzi o serie 8030 Jest prawda , przekladnia powershift (niewiem jak jd ja nazywa) ma czesc przekladni nizej niz na przekladni auto powr . Jeśli żle pisze to mi powiedz , Udowodnij ze masz racje .
Dodany obrazek

#26 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 25 maj 2012 - 08:22

Naczepa Siodłowa do Ciągnika to weź mi to udowodnij bo narazie to puste słowa
a patrząc na fakt że dla ciebie skrzynia 80 to 90 także i z tym tematem masz marne pojęcie
dasz namiar na tego aptekarza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share walek

walek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 25 maj 2012 - 09:01

Naczepa Siodłowa do Ciągnika A nawet gdyby dąło się odblokowac skrzynię w JCB tak zeby jechała 90 km na godzinę to jest mały problem bo nie ma gdzie jeździć z takimi prędkościami.
JCB 3220 jak się rozpędzi do 50 km na godzinę to ciężko jest go na polskiej drodze utrzymać na asfalcie tak go rzuca i tak naprawdę trzeba znaleść równy kawałek asfaltu żeby jechac szybciej jak 40 km /godz.
Nspomnę jeszcze że zestaw przyczep musi być przystosowany do prędkosci ciagnika bo 2 przyczepa potrafi czasem tak plywać że i 40 km /godz się nei da jechać.
Spalanie większe niż ciężarówka to masz na 100%.
A czy twoim Fendtem mozesz ciagnac naczepę 24 t ładownosci to sobie zajrzyj w dowód rejestracyjny i zobacz jaka jest dopuszczalna masa całkowita przyczepy czy tam zespołu przyczep jakie traktor moze ciągnąć i się dowiesz.

I

#28 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 25 maj 2012 - 09:45

Naczepa Siodłowa do Ciągnika Zgadzam sie , W transporcie ciezko sie utrzymac na tych drogach glownie takich dziurawych , jezdnia jest lukowata , nie ma odpowiedniej szerokosci.
Jednak jezdzac w transporcie zeby ciagnik byl stabilny musi byc dociazony. Jezdzilem na tej samej trasie co naczepa tylko zamiast naczepy mialem siewnik , odczulem duza roznice w jezdzie , ciagnik jest bardziej stabilniejszy jesli ma dociazona tylnia os.

bushmaster

Co ci mam udowadniac. Zobacz sobie na ogloszenia z uzywanym sprzetem
Dużej roznicy niema w predkosci kilka km/h to nie jest odczuwalna roznica w transporcie .
Dodany obrazek

#29 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 25 maj 2012 - 09:52

Naczepa Siodłowa do Ciągnika naprzykład to to próbujesz mi wmówić i to co ma ci udowodnić że jest inaczej, a jak jeszcze nie wiesz o co mi chodzi to o nisko umieszczoną skrzynię
co mi dadzą ogłoszenia z używanym sprzętem? info o niskiej skrzyni czy o skrzyniach w jcb? bo przy jsb się dowiem że 80 to max a o jd takich durnot nie piszą poza tobą na forum

#30 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 25 maj 2012 - 18:43

Naczepa Siodłowa do Ciągnika Ludzie o czym tu wogóle jeszcze dyskutować. Pomysł zastąpienia 65 konnego zetora 160 konnym fendtem wiele mówi o tym temacie. Poprostu bezsens. Juz widze fendta z maszynami od proximy. I to wszystko po to by pojeździć sobie 2 tygodnie.

#31 Share racha

racha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 179 postów

Napisany 25 maj 2012 - 19:58

Naczepa Siodłowa do Ciągnika ja mam w frotce 32 tony na haku wbite w dowód ale z 10 ma co po górkach robić ale teoretycznie to można mu taki zestaw podpiąć ;))) to co to na fendta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#32 Share kondziknie

kondziknie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 25 maj 2012 - 21:01

Ludzie o czym tu wogóle jeszcze dyskutować. Pomysł zastąpienia 65 konnego zetora 160 konnym fendtem wiele mówi o tym temacie. Poprostu bezsens. Juz widze fendta z maszynami od proximy. I to wszystko po to by pojeździć sobie 2 tygodnie.

ale ja nie powiedziałem, że proxa to jest mój główny ciągnik. jej jedynym za***nym zadaniem jest transport, który ma przejąć fendt