Skocz do zawartości

Zdjęcie

Naczepa Siodłowa do Ciągnika

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kondziknie

kondziknie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 maj 2012 - 14:59

Naczepa Siodłowa do Ciągnika Cześć
chcę kupić Fendta 716 Vario do transportu i myślałem, że zamiast dwóch przyczep kupiłbym mu naczepę do ciągnika siodłowego i wózek, żeby można było ją wpinać do ciągnika i mam pytanie a mianowicie czy można ciągać taki zestaw po drogach?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Naczepa Siodłowa do Ciągnika Dzisiaj, 13:07
  •  

#2 Share kukiteam

kukiteam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 22 maj 2012 - 16:01

Naczepa Siodłowa do Ciągnika Jak będziesz miał zarejestrowane i opłacone to można . To jest dobre rozwiązanie na krótkich dystansach . Odpadają Ci opłaty i nie obowiązuje czas pracy kierowcy.

#3 Share kondziknie

kondziknie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 maj 2012 - 16:05

Naczepa Siodłowa do Ciągnika no tak a ciągnikiem pogonisz 50 km/h a to nie wiele mniej jak ciężarówką i dużo mniej paliwa

#4 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 22 maj 2012 - 16:26

Naczepa Siodłowa do Ciągnika www.tractorfan.nl/picture/422680/
www.tractorfan.nl/picture/512188/

Taki zestaw mozna ciagac po drogach . Jednak licz sie z tym ze musisz miec naczepe i wozek zarejestrowany
Dodany obrazek

#5 Share kondziknie

kondziknie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 maj 2012 - 17:21

Naczepa Siodłowa do Ciągnika no ja rozumiem i właśnie o to mi chodziło
dzięki za odpowiedź

#6 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 maj 2012 - 17:21

Naczepa Siodłowa do Ciągnika 50 km/h z pełną naczepą ciekawe. Czy mniej spali na 100 km od ciężarówki to tez nie wiem. Każdy oczywiście musi sobie sam policzyć czy to się opłaca. Mysle, że bardziej gdy trasy są dość krótkie.

#7 Share lukaczmarek

lukaczmarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2660 postów

Napisany 22 maj 2012 - 17:51

Naczepa Siodłowa do Ciągnika Ciężarówka spali około 30-35 litrów na 100 km głowę dam uciąć sobie że ciągnik spali więcej.

#8 Share kondziknie

kondziknie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 maj 2012 - 18:02

Naczepa Siodłowa do Ciągnika ale w grę wchodzą głównie trasy max 30 km
a kupować ciężarówkę i ją opłacać aby po używać jej 2 tygodnie w roku to troche bez sensu
a ciągnik zawsze można inaczej wykorzystać w wolnym czasie

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 22 maj 2012 - 18:14

Naczepa Siodłowa do Ciągnika Jeśli masz gosp możesz go wykorzystać jeśli nie będzie sobie stał. Większe są możliwości dodatkowego zarobku tirem w ciągu roku niż ciągnikiem to raz. Jeśli na 2 tygodnie to może lepiej coś wynająć a kase inaczej zainwestować niż mrozić w drogich zabawkach potrzebnych 2 tygodnie w roku.

#10 Share kondziknie

kondziknie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 maj 2012 - 19:35

Naczepa Siodłowa do Ciągnika ale dzisiaj za transport się cenią a jak masz swój sprzęt to jedziesz kiedy ci pasuje a z resztą Fendt dużo paliwa nie pali i jest dość szybki
i z pola bez problemu wyjedzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 22 maj 2012 - 20:33

Naczepa Siodłowa do Ciągnika @kondziknie dobrze myślisz mieć swoje i mieć spokój i od nikogo nie pożyczać

#12 Share kondziknie

kondziknie

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 22 maj 2012 - 20:56

Naczepa Siodłowa do Ciągnika no tak my tu gadu gadu a teraz najważniejsza kwestia a mianowicie, czy Fendt 716 poradzi sobie z naczepą załadowaną owocami?

#13 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 22 maj 2012 - 21:18

Naczepa Siodłowa do Ciągnika zalezy od masy. Moj nh sobie bardzo dobrze radzi z naczepa 30 m3. Z fendtem bylo by ciekawie.
Dodany obrazek

#14 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 23 maj 2012 - 11:04

Naczepa Siodłowa do Ciągnika jeśli jesteś rolnikiem to kup ciężarówkę i czas pracy do 100km cię nie obchodzi
u nas w firmie chodzą ciężarówki i ciągniki, jeszcze się nie zdażyło aby ciągnik miał mniejsze spalanie niż ciężarówka na małych dystansach 30-40km
ten fendt ma 150km znamionowej to sobie możesz pomażyć o utrzymaniu 50km/h (mowa o v max).jjak będziesz miał średnią 30-35 km/h to się będziesz cieszył ciężarówką ok 10km/h więcej będzie miała
koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#15 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 23 maj 2012 - 12:20

Naczepa Siodłowa do Ciągnika @bushmaster: możesz rozwinąć swoją wypowiedź ewentualnie podeprzeć się jakimś paragrafem że tacho jest niepotrzebne na trasach do 100km? nie to żebym się czepiał, ale wprost nie chce mi się wierzyć że państwo daje takie upusty w biurokracji.
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

#16 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 24 maj 2012 - 09:04

Naczepa Siodłowa do Ciągnika Jeśli chodzi o zarobki to wieksze mozliwosci ma ciagnikiem , tylko juz zalezy od tego jaki sprzet bedzie posiadał. Dzis bym wam nie odpisywal takie jest zainteresowanie uslugami jesli chodzi o moj sprzet. Jednak ciangiki zakupione na PROW i uslugi mam na 5 lat z głowy. Jakiej mocy sa ciagniki pracujace w firmie i z jakimi naczepami jezdza ?. Fendt ma taka wade ze moc max to w modelu np. 716 ,160km . Inne marki maja wiecej mocy dodatkowej co w transporcie przeklada sie na lepsze osiagi. W holandi jest popularna praca uslugowa , ciagniki pracujace w transporcie to codziennosc.
Dodany obrazek

#17 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 maj 2012 - 09:41

Naczepa Siodłowa do Ciągnika Zarobić może ciągnikiem fakt. Ale pod warunkiem, że ma do niego jakieś narzędzia. Inaczej wydatki na sprzęt to następne dziesiątki tysięcy zł. Polska to nie holandia. Przynajmniej w mojej okolicy jest tyle ciężaróek, że na takie dystansy znajdziesz co chcesz. Mojm zdaniem 160 KM na jakieś 30 ton to za mało. Ciągnik będzie wysilony dolicz do tego koszty eksploatacyjne i w rezulatcie nie wiem czy tak tanio wyjdzie. Dodatkowo wolną sume możesz sobie zainwestować w coś innego.
Też o tym słyszałem, że do 100 km tacho nie potrzeba. Korzystaja na tym właściciele busów przerobionych na autobusy. Nie muszą jechać 70/km/h jeśli długosć całej lini jest mniejsza niż 100 km. Jednak przepisów dokładnych nie znam.

#18 Share bushmaster

bushmaster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:to co robie

Napisany 24 maj 2012 - 10:12

Naczepa Siodłowa do Ciągnika @ahme999 mówisz masz, jest nowekla z 2007 rozszeżająca do 100km ale nie mam niej na tym kompie, jak będę wieczorem w domu to Ci to zaktualizuje

w art. 29 ustawy z 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców (DzU z 2004 r. nr 92, poz. 879).
Urządzeń rejestrujących nie trzeba instalować zwłaszcza w:
  • pojazdach przeznaczonych do przewozu rzeczy, gdy dozwolona maksymalna masa pojazdu, łącznie z przyczepami i naczepami, nie przekracza 3,5 tony,
  • pojazdach przeznaczonych do przewozu osób, które ze względu na typ konstrukcyjny i wyposażenie nadają się do przewozu nie więcej niż dziewięciu osób łącznie z kierowcą i są do tego przeznaczone,
  • pojazdach używanych do niehandlowych przewozów towarów w celach prywatnych,
  • pojazdach, których maksymalna dopuszczalna prędkość nie przekracza 30 km/h,
  • pojazdach przeznaczonych do przewozu osób wykonywanego w ramach usług regularnych, których droga przebiegu przekracza 50 km,
  • wyspecjalizowanych pojazdach pomocy technicznej,
  • pojazdach służących do nauki prowadzenia pojazdu, mającej na celu uzyskanie prawa jazdy
  • pojazdach używanych jako sklepy.
Rolnicy zazwyczaj również nie muszą instalować tachografu. Zwolnienia dotyczą jednak tylko:
  • ciągników używanych wyłącznie do prac rolniczych i leśnych,
  • pojazdów używanych do przewozu żywych zwierząt w gospodarstwach rolnych na miejscowy rynek i odwrotnie lub z rynku do miejscowych rzeźni,
  • pojazdów używanych do odbioru mleka w gospodarstwach rolnych lub odwożących do tych gospodarstw pojemniki na mleko bądź produkty mleczne przeznaczone do karmienia bydła,
  • pojazdów używanych do przewozu odpadów zwierzęcych lub szkieletów zwierzęcych, nieprzeznaczonych do spożycia przez ludzi,
  • pojazdów używanych przez przedsiębiorstwa rolnicze, ogrodnicze, leśne lub rybackie do przewozu rzeczy w promieniu 50 km od miejsca normalnej bazy pojazdu

koszt maszyn na pokazie w gospodarstwie - potrzebna info
na PW lub w moim temacie " Koszt maszyny na pokazie" dział ceny maszyn

#19 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 24 maj 2012 - 10:41

Naczepa Siodłowa do Ciągnika Pomyliło mi się 50 km z 100 km. Ale o tym własnie słyszałem. Nie wiem co i komu wozisz bo ewentualnie jeszcze podpiąć się można pod to
"pojazdach używanych do niehandlowych przewozów towarów w celach prywatnych",
przyjmijmy, że w ciągu 12 dni zrobisz 12 kursów po 60 km każdy. da to liczbę 720 km x 4 zł za 1 km to wyjdzie 2880. Fendtem 30 km w jedną stronę będziesz się wlukł godzinę. spalisz 30 litrów on tak mniej więcej. Policz sobie koszty i uzyskasz odpowiedź. Czy opłaca się kupować co kolwiek. Nawet gdyby tych kursów było nie 12 a 24. Do takiego transportu to max zestaw za 50 tys a nie za 200. No chyba, że ktoś ma fantazje i pienniądze a ekonomia nie gra roli.

Edytowany przez hubertuss, 24 maj 2012 - 10:43.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Dziedzio92

Dziedzio92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 279 postów

Napisany 24 maj 2012 - 13:27

Naczepa Siodłowa do Ciągnika Ciagnik w transporcie zdał by egzamin , tylko jedno ale , na dlugie trasu nadaja sie tylko jcb fastrac ktory moze osiagnac ok. 90km/h , Ciagnik na standardowej przekladni zblokowanej do 40 nada sie tylko przy pracach na budowie z przyczepa skorupowa ktora pomiesci mniej masy obj niz standardowa. Jednak dla mnie to jest zabawa na marne, chcesz ciagnikiem zarabiac to rob to na polu , nie na drogach
Dodany obrazek