Skocz do zawartości

WARFAMA Z543 [opinie]

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share jp209

jp209

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 08 sierpień 2012 - 22:36

WARFAMA Z543 [opinie] A tak z innej beczki odnośnie tej prasy orientuje się ktoś gdzie można kupić linkę sterującą?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
WARFAMA Z543 [opinie] Dzisiaj, 12:58
  •  

#22 Share mrybka50

mrybka50

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 20:33

WARFAMA Z543 [opinie]

dobra panowie żeby było czarno na białym i żebyście nie weszli na minę, mam tą prasę od 2006 roku zrobiła nie dużo przeliczyłem że około 3 tys. belek, stanowczo jej nie polecam szczególnie do słomy. może wypunktuje + i -
+ cena
+ małe zapotrzebowanie na moc
- jakość materiałów ( łożyska, łańcuchy) gną się często pręty od łańcucha formującego masę trzeba się namęczyć żeby je wyjąć a sprostować można tylko na prasie, dostęp do łożysk (niektórych) tragedia ostatnio wymieniałem na wałku nagarniacza cały dzień, po kiluset belach popekał mi główny łańcuch na ogniwkach zrobiła się pajęczyna, niedługo po tym poszedł uszczelniacz na tłoku od podbieracza.
- o ile sianokiosznka mokra jest dobrze zbita to suchszy materiał ma bardzo miękki środek mimo wolnej jazdy
- wydajność na sznurek 20 bel na godzinę przy siatce niewiele więcej
- cofanie słomy szczególnie drobnej na podbierak i ścinanie śrub przeciążeniowych na podbieraczu
- śruby na zabezpieczeniu podbieracza ciężka wymiana i na nierównym terenie często się zrywają.
brałem ją na SPO i czekałem aż w tym roku minął okres karencji 5 lat szukam od pół roku uzywanej pasowej bo przy tej straciłem już nerwy, robota ma być przyjemnością a jak pracuje tą prasą to tak nie jest. prasa jest do sprzedania. odradzam również sipmę wystarczy się przejechać po handlarzach i zobaczyć ile tego towaru stoi.
także za 50 koła panowie w miarę używki z zachodu

ja mam też z543 i nie narzekam jak ktoś nie potrafi robić dobrych bel to narzeka!!!
przez 6 lat parę razy zerwały mi się śruby i jedno łożysko poszło !!
ja robię 28 bel w godzinę sznurkiem, a siatka 37 w godzinę ok.
chociaż mam 14 lat i robię taką prasą od roku to dobrze się sprawuje jak dla mnie :D

#23 Share piotr820

piotr820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja

Napisany 15 styczeń 2014 - 17:29

WARFAMA Z543 [opinie] Witam.
Żeby nie zaśmiecać forum nowymi tematami piszę tutaj...
Otóż tak przymierzam się do kupna Prasy Warfama Z 543, chce na nią przeznaczyć ok. 20-25 tys. jak dla mnie będzie najlepszym wyborem...
Mam prośbę dla was, a mianowicie powiedzcie na co zwrócić uwagę przy zakupie, co w nich się często psuje, no wszystko, po prostu wszystko, nie znam się za wiele na prasach, ponieważ to będzie moja pierwsza, więc każda uwaga będzie dla mnie cenna...
Jest w nich jakiś licznik bel, czy coś takiego aby stwierdzić przebieg?? Jak stwierdzić przebieg po zużyciu elementów, tzn. co się wyciera po ilu belach itp,(tak jak np. w JD ząbki/schodki na pasach).
Najlepiej gdyby się wypowiadali użytkownicy tych pras, lub ci którzy mieli z nimi styczność...
A i jeszcze jedno, to wiązanie na 2 sznurki to dużo daje, tzn. dużo szybciej owija, ile s.??
Proszę o odp.
Pozdrawiam: piotr820
KPK Kumurun Team

Zanim komuś pomożesz, zastanów się czy on by ci pomógł!!!

#24 Share golobek

golobek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:kukurydza roslina szczegolnie ulubiona......

Napisany 22 maj 2014 - 20:29

WARFAMA Z543 [opinie] witam mi dzisiaj pojawił się problem taki, że zwinałem bele otworzyłem kalpę i potem ani w ząb nie chiała sie opuścić. po dłuższej próbie zmianiania pozycji na rozdzielacz tym co jest w kabinie jakoś opuściła ale problem jest nadal. to samo z podbieraczem podniesie a opuścić nie chce. czy komuś tak się działo. może trochę nie w temacie ale usterka, awaria to też jakaś opinia dziękuję za pomoc

#25 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 22 maj 2014 - 21:32

WARFAMA Z543 [opinie] Sprawdź szybkozłącza- jeżeli są zużyte, nie będzie przepływu oleju przez nie.

#26 Share komputerek77

komputerek77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów

Napisany 23 maj 2014 - 09:31

WARFAMA Z543 [opinie] Wyreguluj linkę na rozdzielaczu

#27 Share golobek

golobek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 maj 2014 - 20:51

WARFAMA Z543 [opinie] dzięki za odp linkę regulowałem nic nie dało. przy traktorze szybkozłacza są ok bo sprawdzałem na wycinaku i talerzówce takiej na kołach dodam ze zamieniałem miejscami podłączanie a nawet odkręciłem wąż podłączyłem szbkozłacze to olej podaje pompa. jak odkręciłem wężę od prasy i do dolnego króćca dmuchnąłem powietrzem to poszło a jak chciałem dmuchnąć do górnego króćca to nie dało rady. dodam ze odkręciłem ten rozdzielacz co linka jest podpięta do niego i tam nic nie ma znaczy nic nie zatkane. a możlie ze jak miałem mało oleju w skrzyni to powietrze zapowietrzyło instalację w prasie. bo juz nie wiem co jest może ktoś chce kupić ja:)

#28 Share golobek

golobek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 24 maj 2014 - 18:57

WARFAMA Z543 [opinie] problemem okazał się jednak ciągnik w którym rozdzielacz działał jak chciał czyli raz zadziałał za chwile nie. kolega podjechał swoim ciągnikiem i się wyjaśniło.

#29 Share michal84

michal84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, książka

Napisany 16 lipiec 2014 - 15:54

WARFAMA Z543 [opinie] Witam,
mój problem polega na tym że podczas owijania sznurkiem w pewnym momencie prowadnica staje i zrywa sznurek????
Miał ktoś może taki problem?
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 23:43

WARFAMA Z543 [opinie] Jak tam jest u Was ze zrywaniem zabezpieczenia podbieracza? Ja dziś na 50 bel 3 razy ściąłem śrubę. Coś jest nie tak, a jeździłem bardzo ostrożnie.

#31 Share mustang1000

mustang1000

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 23 lipiec 2014 - 15:17

WARFAMA Z543 [opinie] witam,

może wiecie gdzie szukac problemu bo ja juz nie mam wizji, mianowicie gdy podaje siatkę - sama lekko siaga się do środka i pozniej z lewej strony ok 10-15cm balot jest niedowiniety. masa podawana jest moziliwe na calej szerokosci. ma ktos jakis pomysl?? kiedys było ok, a teraz ten problem wystepuje gdzies w 1/4 wykonywanych balotów. warfama z543/ pozdr

#32 Share xzibit0000

xzibit0000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 26 maj 2015 - 19:51

WARFAMA Z543 [opinie]

Witam. mam problem otóż moja warfama z543 nie zbija belek. pracuje przy c-360 i gdy nabijam jej cisnienie 10-13mph to cisnienie podczas prasowania spada, gdy ,,niby'' belka jest gotowa do owiniecia, cisnienie wzrasta do tych 14-15mph, owijam siatką, wypluwam a okazuje sie że do środka ręke idzie włozyc i wychodzą jajowate i bardzo miekkie. wie ktos moze co musze wyregulowac? albo co moze byc przyczyna slabego dobijania bel. z góry dzięki. odpowiedzi pisze jak najszybciej bo sezon sie zaczal a gnoju nie chce narobic:(

#33 Share 123456

123456

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 16 lipiec 2015 - 18:41

WARFAMA Z543 [opinie] Witam. Chce kupić prasę ursus z543 miała by pracować przy ursusie c360 czy 60tka da sobie rade z nią?

#34 Share PrzemysawWoszczyk

PrzemysawWoszczyk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 styczeń 2016 - 17:37

WARFAMA Z543 [opinie] Da rade do slomy i siana ale do sianokiszonki troche za mało mocy

#35 Share DawidLeniak

DawidLeniak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 styczeń 2016 - 10:42

WARFAMA Z543 [opinie]

Witam Przymierzam się do kupna prasy warfama z543 rok 2008 jak sprawdzić czy prasa niema naciągnięty łańcuchów i w ogóle na co zwrócić uwagę na jakie elementy ? to moja pierwsza prasa ;) 

#36 Share Yoda

Yoda

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 20 sierpień 2016 - 11:34

WARFAMA Z543 [opinie]

Na wszystko:) Łańcuch zwijający i popękania ramy. Resztę można szybko i tanio naprawić. Ja mam moja z 2006 i zrobiła ponad 40 tys. bo na usługach robiłem jako pierwszą zwijką w okolicy. Podbieracz 2 razy miał remont bo powycierały i poukrecały się belki, do tego trochę łożysk i łańcuchów. Łańcuch zwijający skrócony o jedn a belkę ale już czas na złom bo rama pęka i powycierana tam gdzie łańcuch zwijający chodzi bo kilku łozysk brakowało i po tylu tysiącach efekty są.  Na wiosnę kupuje nową i albo znowu taka sama albo z nożami z 594, chyba że trafi się coś popokazowego. Dealer nie wierzy w taki przebiej bo sprzedaje też case i twierdzi że łańcuchówki case wytrzymują do 20 ty. bel.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share antek807

antek807

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 sierpień 2016 - 14:29

WARFAMA Z543 [opinie]

witam sorki że się wcinam ale chce się zapytać czy u was też cieknie olej z rozdzielacza  i co może być przyczyną