Skocz do zawartości

WARFAMA Z543 [opinie]

36 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 maj 2012 - 19:30

WARFAMA Z543 [opinie] witam mam zamiar zakupić prase warfama z 543 możecie mi coś powiedzieć coś o tej prasie czy robi dobre belki czy jest trwała i a i jak jest z częściami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
WARFAMA Z543 [opinie] Dzisiaj, 22:05
  •  

#2 Share jarekM

jarekM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 maj 2012 - 21:09

WARFAMA Z543 [opinie] Dołączę się do pytani też interesuję mnie taka prasa i ciekawią mnie opinie użytkowników . Za ile możesz mieć prasę bo Ja mam ofertę za 50 tyś. bez automatycznego smarowania ?

Edytowany przez jarekM, 22 maj 2012 - 21:12.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 maj 2012 - 15:00

WARFAMA Z543 [opinie] :rolleyes: ja kontaktowałem się ze sprzedawcą w kutnie to za 52 z automatycznym smarowaniem szerokimi oponami i obwięzywanie siatką i ja zaryzykuje i kupie ją zobaczymy co z tego wyjdzie :rolleyes:

#4 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związanie

Napisany 23 maj 2012 - 16:26

WARFAMA Z543 [opinie] Posiadam taka prase juz od roku mysle, ze za te pieniadze to dobra maszyna. Jednak dzis zastatanowilbym sie nad metal fachem, bo jednak co walcowa to walcowa. Radzilbym zadzownic jeszcze do Roltechu Kielce tam maja niskie ceny w tamtym roku zaplacilem za prase w full opcji i z walkiem 47800.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 maj 2012 - 16:58

WARFAMA Z543 [opinie] O dzięki zadzwonie na pewno ale te walcowe to tak nie zabardzo szczegulnie w tym roku jak ozime wymarzły a jare to słoma licha i walcową to tylko rano i wieczorem miałem walcowom i nie za bardzo polecam

#6 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 23 maj 2012 - 17:53

WARFAMA Z543 [opinie] dobra panowie żeby było czarno na białym i żebyście nie weszli na minę, mam tą prasę od 2006 roku zrobiła nie dużo przeliczyłem że około 3 tys. belek, stanowczo jej nie polecam szczególnie do słomy. może wypunktuje + i -
+ cena
+ małe zapotrzebowanie na moc
- jakość materiałów ( łożyska, łańcuchy) gną się często pręty od łańcucha formującego masę trzeba się namęczyć żeby je wyjąć a sprostować można tylko na prasie, dostęp do łożysk (niektórych) tragedia ostatnio wymieniałem na wałku nagarniacza cały dzień, po kiluset belach popekał mi główny łańcuch na ogniwkach zrobiła się pajęczyna, niedługo po tym poszedł uszczelniacz na tłoku od podbieracza.
- o ile sianokiosznka mokra jest dobrze zbita to suchszy materiał ma bardzo miękki środek mimo wolnej jazdy
- wydajność na sznurek 20 bel na godzinę przy siatce niewiele więcej
- cofanie słomy szczególnie drobnej na podbierak i ścinanie śrub przeciążeniowych na podbieraczu
- śruby na zabezpieczeniu podbieracza ciężka wymiana i na nierównym terenie często się zrywają.
brałem ją na SPO i czekałem aż w tym roku minął okres karencji 5 lat szukam od pół roku uzywanej pasowej bo przy tej straciłem już nerwy, robota ma być przyjemnością a jak pracuje tą prasą to tak nie jest. prasa jest do sprzedania. odradzam również sipmę wystarczy się przejechać po handlarzach i zobaczyć ile tego towaru stoi.
także za 50 koła panowie w miarę używki z zachodu
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#7 Share surowa1994

surowa1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    Rolnictwo

Napisany 23 maj 2012 - 18:18

WARFAMA Z543 [opinie] powiem ci tak kolego powyżej NIE UMIESZ prasować ja mam tą prasę od 2005 roku i tylko mi siłownik ciekł ale to na gwarancji a kręce rocznie ok 700 sianokiszonki i 500 słomy u mnie jest typek co też ma prasę z tego roku co ja i jemu sie ciągle coś pieprzy ale jak on prasuje pożal sie boże i wg prasa na podwórku jest cały rok u niego a to dużo daje jak prasa nie garażowana wszystko zacieka i gnije on też już naprawił swoją prasę tyle razy że szok podbierak łańcuchy i wiele innych a u mnie nic tylko trza garażować i smarować i normalnie prasować to wszystko będzie ok
KPK Kumurun Team

#8 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 23 maj 2012 - 19:18

WARFAMA Z543 [opinie] zapraszam obejrzysz w jakim stanie jest u mnie prasa, nie musisz robić ze mnie nieudacznika który nie umie użytkować prasy ani jej konserwować i smarować, jak kochasz polski sprzęt i jego teraźniejsza jakość to życzę powodzenia, napisałem to co działo się u mnie większość rzeczy na granicy końca gwarancji. to nie jedyne awarie napisałem te grubsze. Jeszcze raz napiszę jaka cena taki towar. a tak jak już się czepiasz to prasa jest garażowana i na dobra sprawę nie widziała większego deszczu, a po sezonie jest czyszczona sprężonym powietrzem.
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#9 Share lechu49

lechu49

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 31 maj 2012 - 07:48

WARFAMA Z543 [opinie] Witam
Mam następujący problem z prasą Warfama. Po obwiązaniu balota i wyrzuceniu z komory, opuszczam tylną klapę i przytrzymuje wajchę od rozdzielacza w ciągniku do ciśnienia 12 MPa. Mój problem polega na tym,ze to ciśnienie nie spada tylko trzyma cały czas tą wartość (12 MPa) i po jakimś czasie (podzczas zbioru materiału) nagle skacze do 15 MPa i wtedy owijam.Teraz nie mam żadnego wskaźnika o wypełnieniu komory. Ktoś miał może podobny problem? Myślę że podłączenie w ciągniku jest ok, nie sprawdzałem z innym, a może manometr jest zepsuty? :D

#10 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 06:39

WARFAMA Z543 [opinie] @lechu49 W mojej prasie też tak jest od nowości i chyba nie jest to błąd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lechu49

lechu49

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 18:47

WARFAMA Z543 [opinie]

@lechu49 W mojej prasie też tak jest od nowości i chyba nie jest to błąd.

Chyba masz rację, ten typ tak ma. Spotkałem na polu czlowieka, ktory prasował właśnie Warfamą i u niego ta sama sytuacja, ale się w sumie można z tym pracować. :D

#12 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 06:43

WARFAMA Z543 [opinie] U mnie na wsi są 3 warfamy i w każdej tak jest.

Edytowany przez Lukasz12a, 02 czerwiec 2012 - 06:47.

#13 Share tomek1234513

tomek1234513

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 czerwiec 2012 - 21:46

WARFAMA Z543 [opinie] Niepotrzebnie zakladalem nowy temat wiec zapytam sie tutaj.Mam problem bo kupilem taka prase i nie wiem dokladnie na ktorym ustawieniu rozdzielacza sie prasuje.Czy na tym co podnosi sie tez klape czy na tym co puszcza sie tez sznurek?

#14 Share nuszka007

nuszka007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 11 czerwiec 2012 - 22:41

WARFAMA Z543 [opinie] To całkowicie bez znaczenia :) A co do skaczącego ciśnienia to właśnie ono jest wskaźnikiem napełnionej komory ;)

#15 Share niuniek1

niuniek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 19 czerwiec 2012 - 18:59

WARFAMA Z543 [opinie] Też posiadam tą prasę od 2008r, jeśli teren jest równy to będzie chodzić elegancko, jeżeli są góry, doły itp to nie polecam bo co chwilę będzie się ścinała śruba na podbieraczu :)
Massey Ferguson 255
Ursus C-360 2x
Case 4230
Kanał youtube[--->http://www.youtube.c...ature=mhee<---]

#16 Share xlger18

xlger18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 14:59

WARFAMA Z543 [opinie] Mam problem z warfamą z-543
Podczas otwierania klapy wyłączają się łańcuchy od komory a następnie z powrotem się załączają obrócą się trochę i wyłączają. Czy to jest poprawnie? (bo według mnie nie) Jak zwalczyć ten problem? (prasę użytkuje pierwszy raz) Proszę o odpowiedz :)

#17 Share nuszka007

nuszka007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 08 lipiec 2012 - 08:29

WARFAMA Z543 [opinie] Po prawej stronie od siłownika idzie taka dźwignia na sprężynie to takich trybów na frezowanym wałku, kolokwialnie mówiąc. Poproś kogoś o podniesienie klapy przy włączonym WOMie i obserwuj co się stanie. Wtedy Ci się wszystko wyjaśni ;) A żeby nie trzymać Cię w niepewności to jest nie tyle co nieszkodliwe co niezbędne. Inaczej łańcuchy długo by sobie nie pochodziły. Zwróć uwagę jak są ułożone przy podniesionej klapie na górze prasy, tam na granicy klapy i komory. Wyobraź sobie jak miałoby to w takim ułożeniu pracować. Siłowniki zamocowane są na tzw. fasolkach, w momencie podnoszenia klapy przesuwają się w dół, przesuwając tę dźwignię, która rozłącza te tryby, które w gruncie rzeczy pełnią rolę sprzęgła, którego... siłę sprzęgania (?) reguluje się właśnie sprężyną. W razie pytań chętnie pomogę :)

#18 Share Prezes1352

Prezes1352

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • Zainteresowania:Sport, sztuki walki, i rolnictwo

Napisany 17 lipiec 2012 - 16:48

WARFAMA Z543 [opinie] Panowie wiecie może gdzie sie spuszcza cały olej z prasy ? Bo wujek ciągnik kupił i musi oleje spuściĆ.
Moje sprzęciki: New holland t7.270 , t6090pc, t5060 edc, t6020plus, t6050plus, Fendt 410 vario , Claas Arion 640 cebis oraz Massey Fergusson 255, Ursus c-360

#19 Share rolas124

rolas124

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 lipiec 2012 - 19:43

WARFAMA Z543 [opinie] Ja posiadam również taką prasę baloty ubite . i nie narzekam nic sie nie dzieje. tylko smarować i jechać. Polecam :) . (ale jak by ktoś chciał kupić to mogę sprzedać) moja jest jak nowa .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share xlger18

xlger18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 28 lipiec 2012 - 13:55

WARFAMA Z543 [opinie] Dzięki za odpowiedz :) Ja mam jeszcze jeden problem który pojawił się mi wczoraj. Gdy prasowałem łańcuch od komory chwycił mi drut ten który jest nad podbieraczem według katalogu części to się nazywa ekran podbieracza i mam pytanie czy działo sie coś takiego wam i jaka była tego przyczyna że to mi się stało? proszę o odpowiedz bo to dla mnie ważne i pilne