Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przyczepa do balotów, ale jednak uniwersalna

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 21 maj 2012 - 12:56

Przyczepa do balotów, ale jednak uniwersalna Witam.

Podobnych tematów jest sporo, ale nie znalazłem w nich odpowiedzi na swoje pytania/wątpliwości i potrzebuję pomocy w wyborze.

Poszukujemy używanej przyczepy (a może przyczep) do max. 10.000, no może 15.000 PLN za sztukę.
Wymogi:
1. Min. 8t ładowności.
2. Głównie do wożenia słomy/siana/sianokiszonki w balotach i kostce, ale jednak uniwersalna tj. ze skrzynią ładunkową o wymiarach min. 6,2 x 2,45 m.
3. Zawieszenie resorowe.
4. Zaczep rolniczy z tyłu.
5. Sprawna i zarejestrowana bądź z możliwością rejestracji jako rolnicza.
6. Instalacja elektryczna 12V, hamulcowa obojętna choć raczej jednoobwodowa.

Nie oczekuje propozycji sprzedaży czy konkretnych linków do aukcji (choć i za takowe będę wdzięczny), ale raczej sprawdzonych przez Was modeli przyczep o wymienionych przeze mnie parametrach.

Pozdrawiam
Rafał

Edytowany przez RafZielak, 21 maj 2012 - 13:36.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Przyczepa do balotów, ale jednak uniwersalna Dzisiaj, 18:26
  •  

#2 Share DanRol95

DanRol95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 maj 2012 - 14:14

Przyczepa do balotów, ale jednak uniwersalna Moim zdaniem za tą cene znajdziesz HL 8011.. Tu masz fajną przyczepke
http://otomoto.pl/if...11-A162516.html mi się podobają brandyski ale nie mają tylnego zaczepu :unsure:

#3 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Informatyka i Telekomunikacja, Elektrotechnika i Elektronika, Mechanika, Off-Road samochodowy, Muzyka, Fotografia, Sporty ekstremalne

Napisany 22 maj 2012 - 14:45

Przyczepa do balotów, ale jednak uniwersalna Witam ponownie i dziękuję za choć jedną wypowiedź.

Czy wszystkie HLki 8011 są przyczepami rolniczymi? Jakie one mają dokładne wymiary i czy przypadkiem nie występują tak jak polskie Autosany w kilku mocno różniących się wersjach?
Nie da się ukryć, że ten konkretny egzemplarz dośc mocno zbliża się do max. granicy wydatku finansowego na ten zakup toteż chętnie poszukałbym czegoś tańszego.

Pozdrawiam
Rafał

#4 Share DanRol95

DanRol95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 22 maj 2012 - 15:17

Przyczepa do balotów, ale jednak uniwersalna Co do wymiarów i wersji jakie dokładnie wychodziły to ci nie powiem bo nie wiem ale wiem że jest to bardzo dobra przyczepka, szkoda tylko że więkrzość jest na wąskich gumach jak na jej ładownosć i gabaryty.

#5 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 14:05

Przyczepa do balotów, ale jednak uniwersalna Odświeżam i w dalszym ciągu mam nadzieję, że ktoś coś doradzi.

@DanRol95 ... Thx za jakiekolwiek zainteresowanie tematem.

Czy nikt inny nie ma nic do powiedzenia? Kilka tysięcy użytkowników forum i nikt nigdy nie miał podobnego problemu.
Jak do kłócenia się w kwestii wyższości JD nad innymi markami to zaraz 100 chętnych. Jak to pomocy i merytorycznych rad ... nikogo nie ma.

Pozdrawiam
Rafał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 14:38

Przyczepa do balotów, ale jednak uniwersalna O ile mi wiadomo to model hl był przyczepą ciężarową, a obecnie niemal wszystkie stały się rolniczymi. Jest bliźniaczy model hw, który różni się tylko fabrycznymi nadstawkami i być może te produkowano jako rolnicze. Długość oryginału to prawdopodobnie 526cm a szerokość ok 230 wewnątrz. Mocne przyczepu, które w oryginale miały za wąskie koła, przerabiano na bliźniacze a potem zakładano 285/60/22,5 z felgą na 8 szpilek. Dane z pamięci, bo ostatni raz przyczepę taką użytkowałem ok 15 lat temu.

#7 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 15:03

Przyczepa do balotów, ale jednak uniwersalna zorzyk2 ... Thx za wyczerpujące infromacje o HLkach.

Już conieco czytałem o KL i KW i niestety one niespecjalnie się nadają do naszego wykorzystania. Po pierwszę są wysokie i ciężkie. Po 2 są za wąskie bo jednak do balotów szerokich na teoretycznie 120 cm by zamknąc burty to te 245 cm jest takim niezbędnym minimum. Długość ... też troszkę mało. Na 4 baloty 120 cm za dużo, na 5 za mało. Chyba nie ma przyczepy powyżej 6m z zaczepem do drugiej przyczepy.

Pozdrawiam
Rafał

#8 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 15:56

Przyczepa do balotów, ale jednak uniwersalna Na rynku dużo jest przyczep HL po remoncie, poszerzonych. Co do ciężaru to polemizowałbym, wysoka bo wywrotka. Jesli do balotów to poszukaj jakiejś ciężarowej ,na paraboli(często już są jako rolnicze),dwuosiowej o długiej ramie(7-8m). Ważyła będzie podobnie ale wytrzymałość i ładowność bez porównania. Piszę tak nie wiedząc jaki masz ciągnik i jakie grunty.

#9 Share RafZielak

RafZielak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 06 czerwiec 2012 - 18:24

Przyczepa do balotów, ale jednak uniwersalna Chyba nie będzie wyjścia i trzeba będzie zrobić w ten sposób choć ogromnymi dla mnie wadami takiego rozwiązania będzie niestety brak zaczepu do drugiej przyczepy, a przede wszystkim rejestracja jako ciężarowa i dużo wyższe koszty związane z przeglądami i ubezpieczeniem.
W kwestii sprzętu który ma to ciągać ... zależy w jakiej konfiguracji by to było, ale albo Same Roller 70, albo Kubota M105S. Grunty ... raczej kiepskie, 3-6 klasa, zdecydowanie płaskie.

Pozdrawiam
Rafał

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 08 czerwiec 2012 - 22:58

Przyczepa do balotów, ale jednak uniwersalna Na jedną porządną załadujesz więcej niż na te wagoniki razem spięte. Zmianę na rolniczą da się zrobić, popytaj diagnosty.