RafZielak

Przyczepa do balotów, ale jednak uniwersalna

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
RafZielak    13
Napisano (edytowany)

Witam.

 

Podobnych tematów jest sporo, ale nie znalazłem w nich odpowiedzi na swoje pytania/wątpliwości i potrzebuję pomocy w wyborze.

 

Poszukujemy używanej przyczepy (a może przyczep) do max. 10.000, no może 15.000 PLN za sztukę.

Wymogi:

1. Min. 8t ładowności.

2. Głównie do wożenia słomy/siana/sianokiszonki w balotach i kostce, ale jednak uniwersalna tj. ze skrzynią ładunkową o wymiarach min. 6,2 x 2,45 m.

3. Zawieszenie resorowe.

4. Zaczep rolniczy z tyłu.

5. Sprawna i zarejestrowana bądź z możliwością rejestracji jako rolnicza.

6. Instalacja elektryczna 12V, hamulcowa obojętna choć raczej jednoobwodowa.

 

Nie oczekuje propozycji sprzedaży czy konkretnych linków do aukcji (choć i za takowe będę wdzięczny), ale raczej sprawdzonych przez Was modeli przyczep o wymienionych przeze mnie parametrach.

 

Pozdrawiam

Rafał

Edytowano przez RafZielak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Witam ponownie i dziękuję za choć jedną wypowiedź.

 

Czy wszystkie HLki 8011 są przyczepami rolniczymi? Jakie one mają dokładne wymiary i czy przypadkiem nie występują tak jak polskie Autosany w kilku mocno różniących się wersjach?

Nie da się ukryć, że ten konkretny egzemplarz dośc mocno zbliża się do max. granicy wydatku finansowego na ten zakup toteż chętnie poszukałbym czegoś tańszego.

 

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanRol95    2

Co do wymiarów i wersji jakie dokładnie wychodziły to ci nie powiem bo nie wiem ale wiem że jest to bardzo dobra przyczepka, szkoda tylko że więkrzość jest na wąskich gumach jak na jej ładownosć i gabaryty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Odświeżam i w dalszym ciągu mam nadzieję, że ktoś coś doradzi.

 

@DanRol95 ... Thx za jakiekolwiek zainteresowanie tematem.

 

Czy nikt inny nie ma nic do powiedzenia? Kilka tysięcy użytkowników forum i nikt nigdy nie miał podobnego problemu.

Jak do kłócenia się w kwestii wyższości JD nad innymi markami to zaraz 100 chętnych. Jak to pomocy i merytorycznych rad ... nikogo nie ma.

 

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

O ile mi wiadomo to model hl był przyczepą ciężarową, a obecnie niemal wszystkie stały się rolniczymi. Jest bliźniaczy model hw, który różni się tylko fabrycznymi nadstawkami i być może te produkowano jako rolnicze. Długość oryginału to prawdopodobnie 526cm a szerokość ok 230 wewnątrz. Mocne przyczepu, które w oryginale miały za wąskie koła, przerabiano na bliźniacze a potem zakładano 285/60/22,5 z felgą na 8 szpilek. Dane z pamięci, bo ostatni raz przyczepę taką użytkowałem ok 15 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

zorzyk2 ... Thx za wyczerpujące infromacje o HLkach.

 

Już conieco czytałem o KL i KW i niestety one niespecjalnie się nadają do naszego wykorzystania. Po pierwszę są wysokie i ciężkie. Po 2 są za wąskie bo jednak do balotów szerokich na teoretycznie 120 cm by zamknąc burty to te 245 cm jest takim niezbędnym minimum. Długość ... też troszkę mało. Na 4 baloty 120 cm za dużo, na 5 za mało. Chyba nie ma przyczepy powyżej 6m z zaczepem do drugiej przyczepy.

 

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Na rynku dużo jest przyczep HL po remoncie, poszerzonych. Co do ciężaru to polemizowałbym, wysoka bo wywrotka. Jesli do balotów to poszukaj jakiejś ciężarowej ,na paraboli(często już są jako rolnicze),dwuosiowej o długiej ramie(7-8m). Ważyła będzie podobnie ale wytrzymałość i ładowność bez porównania. Piszę tak nie wiedząc jaki masz ciągnik i jakie grunty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafZielak    13

Chyba nie będzie wyjścia i trzeba będzie zrobić w ten sposób choć ogromnymi dla mnie wadami takiego rozwiązania będzie niestety brak zaczepu do drugiej przyczepy, a przede wszystkim rejestracja jako ciężarowa i dużo wyższe koszty związane z przeglądami i ubezpieczeniem.

W kwestii sprzętu który ma to ciągać ... zależy w jakiej konfiguracji by to było, ale albo Same Roller 70, albo Kubota M105S. Grunty ... raczej kiepskie, 3-6 klasa, zdecydowanie płaskie.

 

Pozdrawiam

Rafał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Na jedną porządną załadujesz więcej niż na te wagoniki razem spięte. Zmianę na rolniczą da się zrobić, popytaj diagnosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj