Gość STIG0013

Jak się pozbyć bobrów ??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jeremy    0

jak dla mnie to walka z wiatrakami, moj szwagier probował wszelkich metod - na nic sie przydały ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Zgłoś że wycinka bez zezwolenia w urzędach mamy " mądre głowy" na pewno nałożą jakieś sankcję na "pilarzy". :D


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Zgłoś szkodę w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Można dostać zgodę na odstrzał, ja mam taką i od wczoraj myśliwi polują na bobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LonelySoul    141

już widze jak strzelają . myśliwi to cwaniaczki i polują na to co się opłaca. nikomu się nie chce rano wstawać , łazić po jakiś podmokłych terenach żeby upolować bobra z którego nic nie ma. na dziki w stefie buforowej nie polują bo im się nie chce a wy o bobrach marzycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

A ja ma jednego i jego żonę :rolleyes: którzy sami się zgłosili, na mnie jest decyzja o odstrzale ale tylko im wolno strzelać. Ich numery pozwoleń są w decyzji. Mimo problemów im też chyba zależy na odstrzale. Myśliwi jak wszyscy ludzie są różni, znam takich co pilnują, stawiają ambony i dobrze szacują, wtedy i ja potrafię zrezygnować z części odszkodowania, a są tacy co na wszystkie sposoby unikają płacenia, wtedy tylko sąd zostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    640
mtz55    75

Witam Jak wygląda sprawa z dopłatami bezpośrednimi za zalany teren jeśli zgłoszę szkode do Regionalna j Dyrekcja Ochrony Środowiska. I na jakiej podstawie są określane wysokości odszkodowań?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz fajny artykuł na temat postępowania w postępowaniu z uzyskaniem odszkodowania https://www.agrofoto.pl/aktualnosci/przepisy-i-regulacje/jak-uzyskac-odszkodowanie-za-szkody-wyrzadzone-przez-bobry.html

Rocznie nawet 12 mln zł pochłania pokrycie szkód wywoływanych przez bobry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo1970    51

Witam , szkody są wyceniane od wielkości areału który jest zalany , aby dostać jakieś odszkodowanie musisz udać się do starostwa i wyciągnąć wypis z rejestru

guntów a dokładnie numer działki która jest zalana z tym udać się do ochrony środowiska , w urzędzie tym dowiesz się że odzkodowanie ci przysługuje jednak

pula srodków na ten rok została już wyczerpana więc możesz się ...... najprostszym sposobem na pozbycie się tych szkodników jest wylanie gnojowicy powyżej

tamy efekt gwarantowany .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

Tutaj masz fajny artykuł na temat postępowania w postępowaniu z uzyskaniem odszkodowania https://www.gospodar...ez-bobry.html

Rocznie nawet 12 mln zł pochłania pokrycie szkód wywoływanych przez bobry!

Strona, o podanym adresie nie istnieje. Prawdopodobnie wprowadziłeś nieistniejący link lub niepoprawnie wpisałeś adres URL. Informacje, których poszukujesz

prawdopodobnie znajdziesz w poniższych obszarach.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

teraz działa ;)

thx, poczyta się.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a1fe26c2   
Gość a1fe26c2

A może zatrudnić jakichś negocjatorów? Wynegocjują przeprowadzkę bobrów gdzieś, gdzie nikomu nie będą przeszkodą.. Ostatecznie można zgłosić się do komornika. Polscy komornicy potrafią wyrzucić z domu staruszkę, zająć przez pomyłkę majątek osoby nie obciążonej wyrokiem sądowym, to i z bobrami sobie poradzą. :)

Edytowano przez a1fe26c2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Ja planowałem złapać jednego, założyć mu stalową szeklę na ogon i na łańcuszku upalikować przy drzewach, które stoją na drodze, a nie wolno ich ściąć. Bobrom wolno i nikt by im nic nie zrobił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Czy posiadacie jakieś doświadczenie w "odstraszeniu" , pozbyciu się bobrów.

Przy łące mam rów który był czyszczony mechaniczne 3 lata temu, niestety obecnie bobry tworzą tamy i niszczą las, który jest blisko. Tata walczył z nimi poprzez rozwalanie tam, ale efekt był taki, że następnego dnia tama już była nowa.

Jeśli macie jakieś ciekawe pomysły, proszę o info n pw.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek2203    11

Ciężko ze względu że bobry są pod ochroną, u wujka też są bobry na rzece i rowach łąk ale nikt nic z tym nie robi bo nie wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Temat o bobrach już jest. Na czystym wykoszonym rowie bobra nie będzie. Krzaki wokół wyciąć. Drzewa owinąc przy ziemii folią drutem itp. W miejscach tam gdzie tama wstawić rury, żeby mimo tamy woda płynęła dalej. Jest jakiś preparat Bobromix czy jakoś tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Ja jeszcze na żywo nie widziałem go :)

grasują w nocy zapewne.

Jeśli u mnie będzie czysto to po drugiej stronie są łąki sąsiadów, tam są krzaki i sobie stamtąd naniosą gałęzi więc lipa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To tak jak w moich okolicach. Ja koszę do kanału, aż bębny niemal wody tykają a jeden obok po 10 m od rowu trzciny nie wykasza i narzeka, że pozalewane i bobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MagdalenaK
      Witam  . Piszę prace inżynierska na UP Poznań na temat oceny roli bobra w środowisku. Będe bardzo wdzięczna za wypełnienie ankiety, która posłuży do napisania tej pracy. Ankieta jest całkowicie anonimowa i nie zajmie duzo czasu. Z góry dziękuję za pomoc
       
      http://www.ebadania.pl/59b50bab7865d21a  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj