Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak się pozbyć bobrów ??

122 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 23 czerwiec 2012 - 00:03

Jak się pozbyć bobrów ?? U nas gmina wystąpiła gdzieś tam z wnioskiem o pozwolenie na usunięcie tam i dostałą je wiec w styczniu-lutym przyjechała firma która brała po 3 zł z metra w lecie i 2.40 na łąkach. Tamy poszły wszystkie co były na rowie i woda spływa jak należy... spokój był do teraz. Teraz deszcze padają wody full (rów koło 20 km ma)
Wczoraj byłem w lesie i zrobiły tamę na naszej działce ale woda rozerwała bo za duży spadek jest :) Czyli wychodzi na to ze nawet kopanie przez ponad 2 tyg w lesie gdzie urzędują nie pomogło... . Najlepsze jest to, że na odcinku ostatnim od rzeki do takiego mostku ( jakieś 3-4 km) jest las państwowy i tam nie kopali i mieli ręcznie tam usunąć . Nic nie usunęli woda sama rozerwała tamy a bobry przesiedziały tam i jak skończyli robotę to wyszły znów i myślę że kasa dosłownie w błoto poszła ;[ A co im zrobisz ? Można do koła łowieckiego się dowiadywać i oni powinni też działać :) U nas przyjeżdża regularnie pan, który strzela tylko do bobrów :) trzeba tylko dobrze pogadać ;)

Edytowany przez Lukash3060, 23 czerwiec 2012 - 00:06.

Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak się pozbyć bobrów ?? Dzisiaj, 12:04
  •  

#42 Share Jurand210

Jurand210

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 08:35

Jak się pozbyć bobrów ?? Jak przeczytałem temat to myślałem, że padnę takie rzeczy tu piszecie, dobrze że forum jest anonimowe bo by was prokuratura ścigała. Zwłaszcza za ten aminopielik co za zdurniały kretyn mógł wymyślić coś tak idiotycznego, po prostu nie mam słów. Bobry się wyniosły i przy okazji wytruł wszystkie ryby, a cała wioska pije wodę z pobliskiej studni?? Wracając do bobrów to moim zdaniem bezczynność odpowiednich służb i nic nie robienie w odpowiedzi na wołanie rolników o pomoc prowadzi właśnie do takich idiotycznych rozwiązań!! I tu jest problem!!!

#43 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 czerwiec 2012 - 11:17

Jak się pozbyć bobrów ?? pamiętaj że rozwiązania "skuteczne" są skuteczne a prokurator jest zajęty wieloma innymi sprawami bo zająłby się też i rolnikami użytującymi ropę spoza oficjalnego obiegu a policja uderzyłaby we wszystkie ciapki i inne małe ciągniki bez badań a i skończyłoby się ganianie krów po asfalcie i wiecznie obesrane drogi.

Tak więc każdy skuteczny sposób na pozbycie się bobrów jest godny wspomnienia bez względu na to czy jest legalny czy nie.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#44 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 23 czerwiec 2012 - 18:53

Jak się pozbyć bobrów ?? ja mam sposob

wklada sie rurę 20cm w tame która pomimo istanienia tamy przepompowuje wode na druga strone:D
tanio i skutecznie

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#45 Share skooldsvig

skooldsvig

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 05:55

Jak się pozbyć bobrów ?? @Nikita_Bennet Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. Zgłaszam twój post gdzie trzeba i po ip cię dojdą. Po cholerę truć biedne zwierzątka? taki głodny pola jesteś? w mojej okolicy jakoś nikt z bobrami nie walczy. Niech sobię żyją.

Edytowany przez milanreal1, 24 czerwiec 2012 - 08:26.

#46 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 08:43

Jak się pozbyć bobrów ?? No ciekawe jest to co piszesz-ale wytłumacz to tym zachłannym rolnikom w mojej okolicy którym bobry zatopiły parę tysięcy ha-ja osobiście musiałem zlikwidować spory kawałek lasku (mogłem tez oddać bobrom za darmo :D ).Powiem tylko że w tej Twojej okolicy zapewne owych bobrów nie ma bo inaczej siedziałbyś cicho i walczyłbyś z nimi-legalnie czy nie...Swoją drogą-chroni się chyba gatunki zagrożone wyginięciem tak ?-bo co jak co ale w moich stronach wytępiłaby je chyba tylko bomba wodorowa (atomówka za słaba :D ).

#47 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 11:06

Jak się pozbyć bobrów ??

@Nikita_Bennet Pamiętaj, że w internecie nikt nie jest anonimowy. Zgłaszam twój post gdzie trzeba i po ip cię dojdą. Po cholerę truć biedne zwierzątka? taki głodny pola jesteś? w mojej okolicy jakoś nikt z bobrami nie walczy. Niech sobię żyją.

1. mnie bobry nie zalewają, wyznaję zasadę wyciąć wszystko w pień i zwierzęta same znikną czy to ptaki czy to bobry. Zabrać im żarcie i koniec bo albo one albo ja.
2. staram się utrzymać wszelkie melioracje w dobrym stanie i jakoś bobry się nie pchają.
3. sam korzystam z wałków R-S tzn z ptaszków, ja na ochronie zwierząt zarabiam nic nie robiąc ale jak zakończy się R-S pole wraca do intensywnego koszenia.
4. podasz mój IP no i co z tego. Wiesz ile czasu upłynie zanim służby się o mnie upomną? No i za co? Za to że napisałem "rano wstać" ;) Zejdź na ziemię, spowazniej, dorośnij ;) W każdej ze służb brakuje ludzi i kasy na etaty i takimi pierdołami zajmować się nikt nie będzie.
5. po co truć zwierzęta? Przeczytaj etykiety ŚOR i zobacz ile zwierzątek trujesz i wtedy zastanów się nad swoim postępowaniem, zostaj veganem czy vegetarianinem a najlepiej zmień adres zamieszkania na klasztor w TYBECIE ;)
6. państwo poprzez instrumenty UE a także własne chroni bardziej zwierzęta niż człowieka i zapomniało o zrównoważonym rozwoju. Krowa czy świnka w chlewni ma lepiej niż mieszkańcy wielu rejonów naszego kraju. Tak samo urzędnicy państwowi wolą pić kawke niż zajmować się tematami problematycznymi których obecnie nie da się rozwiązać bo mamy złe prawo (chyba w Estonii czy Łotwie bóbr jest zwierzęciem łownym i podlega odstrzeleniu). U nas spore lobby myśliwych (czyt amatorów z wiejskiej z flintami) nie chce zmiany prawa i odstrzału bobrów mimo iż plan odtworzenia gatunku już został wykonany z nawyżką. Z bobra po odstrzeleniu nie masz nic.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#48 Share POL1

POL1

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 868 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 11:31

Jak się pozbyć bobrów ??

Jak w temacie. Te zasrane gady, sory ssaki, porobiły tamy na każdym kroku. Na łąkach wszystkie kanały melioracyjne zabite tamami pobliska rzeczka zabita tamami w efekcie 3/4 łąk stoi pod wodą. I ten pasożyt jest jeszcze pod piep***ną ochroną. Jak się tego pozbyć ??

to że pod ochroną to nic nie znaczy. Słyszałem że za skórki dobrze płacą , więc pomyśl o tym :ph34r: .

#49 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:konflikty zbrojne i uzbrojenie, maszyny rolnicze, atronomia

Napisany 24 czerwiec 2012 - 12:08

Jak się pozbyć bobrów ??

Swoją drogą-chroni się chyba gatunki zagrożone wyginięciem tak ?-bo co jak co ale w moich stronach wytępiłaby je chyba tylko bomba wodorowa (atomówka za słaba :D ).

jaro Ty lepiej nic nie dłub u siebie w domu :D . Sprawdź jaki byłby efekt bomby Car. U siebie byś odpalił, a u mnie w najlepszym razie okna do wymiany.
http://www.se.pl/tec...y-s_146156.html

Bóbr w Polsce od paru lat nie jest zagrożony wyginięciem. W niektórych regionach kraju jest tego dużo za dużo. Zresztą podobnie jest z kormoranami na Mazurach, a turyści się dziwią dlaczego na Mazurach tylko ryba nie bierze ;). Jakiś czas temu wspominano o łosiach, też się tego namnożyło i populacja w kraju jest zbyt wysoka. Niestety takie są efekty gdy coś nie ma naturalnego wroga. Jak ktoś posiada łąki, a zwierzątek nie trzyma to się niektórzy z bobrów cieszą. Chodzi oczywiście o odszkodowania. Natomiast prawdziwi rolnicy nie są zachwyceni. Kilka osób znam, też próbowało rozwalać tamy, ale jest to walka z przysłowiowymi wiatrakami. To już lepiej wstawić rurę o dużym przekroju, zawsze trochę pomoże. Z wycinaniem rowów pomysł niegłupi, ale jak ktoś poniżej u siebie nie wytnie to skubańce tak spiętrzą wodę, że dojdzie to tych powyżej, którzy pozbyli się zarośli. Ktoś wspominał o wilkach. Obawiam się tylko, że zaraz by się przerzuciły na coś większego i łatwiejszego w upolowniu, czyli łaciate <_< . Byłoby z deszczu pod rynnę.

edycja: powtórzenie słowa pomysł

Edytowany przez Mazur87, 24 czerwiec 2012 - 12:09.

#50 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 12:46

Jak się pozbyć bobrów ?? z tymi łąkami u tych bez zwierząt to nie jest tak rewelacyjnie bo jak jak mi by teren zalały gdzie są R-S to po moich dopłatach.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share kamis

kamis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 13:27

Jak się pozbyć bobrów ?? no właśnie jak to jest z takimi terenami co zostały zalane przez bobry co z dopłatami? co z tym robić jak to zgłaszać żeby nie było problemów z agencją

Edytowany przez kamis, 24 czerwiec 2012 - 13:58.

#52 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 19:15

Jak się pozbyć bobrów ?? Nikita_Bennet

Zgada się, ale znam osobę, która dopłat miałaby ok 1,5 tys. natomiast odszkodowanie oscylowało wokół 3 tys. zł. Co by nie mówić, to różnica jest. Gadałem dzisiaj z bratem. Jakiś jego znajomy bierze udział w liczeniu różnych zwierzątek. Na terenie Mazur znajduje się ponad 2,5 tys. par bobrów. Według badań profesora, który tym się zajmuje w całej Polsce nie powinno być więcej jak 4 tys. par. Ktoś zauważa subtelną różnicę?!

#53 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 19:46

Jak się pozbyć bobrów ?? Hmm-Mazury stanowią już prawie 3/4 terenu całej Polski ? :D

#54 Share adaras

adaras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 22:10

Jak się pozbyć bobrów ?? Potwierdzam, najlepszy sposób to wykorzystanie rury PCV. rozwalasz tame i kładziesz rure tak żeby początek byl gdzies 2-3 m przed tama. Będą budować tame w tym miejscu co byla wczesniej a woda bedzie uciekac przez rurę.... U mnie sposób działa.

#55 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 08:51

Jak się pozbyć bobrów ?? dokładnie jak mówisz - Mazury stanowią 3/4 kraju ;)

Szkoda że jak trzeba cos pobudować to jesteśmy na szarym końcu.

Co do odszkodowań - znajomy pisze o odszkodowanie bo zalane, dostaje je, niszczy tamy i zbiera trawę i tak 2-3 razy w roku ;)
Ma i kasę z odszkodowania i trawę a jak kontrola się trafi np z ARiMR to spuści wodę i jest OK.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#56 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 09:22

Jak się pozbyć bobrów ?? Ha ha mistrz ciętej riposty, jaro B) . Z tego co wiem to Mazury aż tak bardzo się nie powiększyły. Mi chodziło raczej o to, że bobrów w kraju jest ciut za dużo.
http://www.naukawpol...-zwierzyny.html

Mazury (te mniejsze, "normalne" ^^ )+ Podkarpacie i już mamy mocno przekroczoną liczbę tych zwierzątek dla całego kraju. Ciekawe ile w tym było prawdy, przy okazji powodzi z 2010 r. Coś się w telewizji przewinęło, że miejscami bobry podziurawiły wały przeciwpowodziowe i dlatego skala zalań była zdecydowanie większa.

Czyli Twój znajomy najlepiej na bobrach wychodzi. Tylko roboty ma trochę więcej. Z przebudowami się nie zgodzę. Policz te wszystkie żeremie, co te zwierzątka się nabudują to nam zaliczą jak 50 km autostrad :blink:.

http://superlomza.pl...ogEntryId=81649

Dwa ostatnie zdania są najlepsze. Gdyby ktoś nie zauważył liczby tych gadów ssakowatych, ok 45 tys.

Edytowany przez Mazur87, 25 czerwiec 2012 - 09:28.

#57 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 25 czerwiec 2012 - 09:43

Jak się pozbyć bobrów ??

Z bobra po odstrzeleniu nie masz nic.

Mylisz się bardzo :) Masz skórę i doskonałe mięsko które w dawnej Polsce było nie lada rarytasem jak mięso z jelenia i trafiało na stoły bardzo zamożnych ludzi ;) ;) ;)
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#58 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 10:04

Jak się pozbyć bobrów ?? No przeca bobrzy plusk w sosie chrzanowym trafiał na stoły najbogatszych- a żeby było śmieszniej można go było spożywać w piątki i Post :D .

#59 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 25 czerwiec 2012 - 13:21

Jak się pozbyć bobrów ?? Dokładnie :D :D :D biskupi jadali go w piątki i posty :D
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 13:52

Jak się pozbyć bobrów ??

Mylisz się bardzo :) Masz skórę i doskonałe mięsko które w dawnej Polsce było nie lada rarytasem jak mięso z jelenia i trafiało na stoły bardzo zamożnych ludzi ;) ;) ;)

20 lat temu - owszem, pod nosem można było wyprawić skórki.
Tato ma świetną czapkę z tchórza, ja pod nogami cielęce skóry, jest też z borsuka jedna (ta akurat kupiona).
Niestety teraz nikt w promieniu 100km nie wyprawia skór.

Co do mięsa -mi wystarcza świnka, prosty chłop z warmi i mazur jestem ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke