Skocz do zawartości

Zdjęcie

Boczne uszkodzenie opony-da się naprawić?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dbbddb

dbbddb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 maj 2012 - 10:56

Boczne uszkodzenie opony-da się naprawić? Witam, na brzegach dwóch opon w przyczepie znalazłem uszkodzenia jak na zdjęciu. Opony są z 2003 roku, Dębicy. Używane tylko w żniwa, więc mają jeszcze włoski. Można to jakoś naprawić, czy trzeba wymienić opony? Bo trochę mi ich szkoda.. Są bezdętkowe. Powietrze nie schodzi nawet przy obciążonej przyczepie.
Z góry dziękuję za pomoc

Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Boczne uszkodzenie opony-da się naprawić? Dzisiaj, 14:46
  •  

#2 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2415 postów

Napisany 20 maj 2012 - 11:12

Boczne uszkodzenie opony-da się naprawić? Zawieź do wulkanizatora tylko takiego lepszego co może prześwietlić oponę czy nie jest naruszone płótno.Jak nie to nałoży łatę na gorąco i będą lata śmigać :rolleyes: Pozdrawiam

#3 Share Karolt

Karolt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 20 maj 2012 - 11:37

Boczne uszkodzenie opony-da się naprawić? Są specjalne łatki azbestowe ja mam przyklejone w c-360 z tyłu i jest tylko male wybrzuszeniena oponie juz 3 lata tak smiga

#4 Share dbbddb

dbbddb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 maj 2012 - 11:41

Boczne uszkodzenie opony-da się naprawić? Kamień z serca! Dziękuję za pomoc, do wulkanizatora chciałem jechać i tak, ale lepiej mieć rozeznanie w temacie przed wizytą ;)

Edytowany przez dbbddb, 20 maj 2012 - 11:41.

#5 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 20 maj 2012 - 11:44

Boczne uszkodzenie opony-da się naprawić? Na co najechałeś gdzieś ze takie pęknięcia są?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#6 Share szymonek5320

szymonek5320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 405 postów

Napisany 20 maj 2012 - 11:45

Boczne uszkodzenie opony-da się naprawić? można można u mnie w zetorze też było małe nacięcie w tylnej oponie zrobił mi gościu ale nie jestem zadowolony nic to nie miało wyglądu a chyba po 2 latach odpadła ta łatka ale to było robione na szybko i dlatego i gościu trochę paprok

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 898 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 20 maj 2012 - 11:46

Boczne uszkodzenie opony-da się naprawić? Nic im nie będzie, warstwa wierzchnia opony jest naruszona jedynie a nie płótna wewnętrzne, zabezpiecz to łatką o której koledzy wyżej wspominają i SZEROKOŚCI;]
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#8 Share dbbddb

dbbddb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 20 maj 2012 - 11:51

Boczne uszkodzenie opony-da się naprawić? Pojęcia nie mam, pożyczyłem sąsiadowi przyczepę, bo mu zboże zostało do sprzedania, potem patrzę a tam takie niespodzianki. Ale on ją tylko ładował, transport był po mojej stronie i to kilkaset metrów, bo rozładunek będzie u mnie prosto na wanienkę.

#9 Share Pawell18

Pawell18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 316 postów

Napisany 20 maj 2012 - 16:20

Boczne uszkodzenie opony-da się naprawić? zalatac sie napewno jakos da ale z tego co to widze to tylko wierzchnia warstwa jest przecieta
http://www.agrofoto..../223446-debica/ w gorszym stanie i chodzi bezproblemowo
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości.

#10 Share dbbddb

dbbddb

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 maj 2012 - 17:45

Boczne uszkodzenie opony-da się naprawić? Diagnoza w wulkanizacji była taka, że jakimś cudem odkleiła się wierzchnia warstwa opony (miejscowo). Zostało to zalane elastycznym klejem do gumy i mam nadzieję, że jeszcze długo wytrzyma. Dziękuję wszystkim za pomoc i zamykamy temat, bo nic nowego już nie wymyślimy;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share GUCIU

GUCIU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 20:52

Boczne uszkodzenie opony-da się naprawić? przyczyna pekniec były balony które zrobiły sie pod pierwsza warstwa i pekły, przyczyna balonów jast słaba jakosc opony, złej felgi i pełne załadowanie przyczepy zgodnie homlogacja lub lekko ponad. typowy problem nowych opon tzw. balonówek

Dodaj odpowiedź