Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki simental daje duzo mleka

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 29 maj 2012 - 20:35

Jaki simental daje duzo mleka tak sie skalda ze akurat z wws i Abs nie zamawiałem nawet jednej slomki :) wedlug mnie ceny za genetyke zza oceanu sa troche przesadzone w porownaniu np do holendrskiek ktora napewno im nie ustepuja a moim zdaniem jest nawet lepsza bo podejrzewam ze gdyby holendrka dostała somatotropine to wyniki bylyby niemal identyczne lub nawet na korzysc holenderek bo przeciez hf wywodzi sie wlasnie tych terenow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki simental daje duzo mleka Dzisiaj, 01:11
  •  

#22 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 maj 2012 - 21:13

Jaki simental daje duzo mleka Hf wywodzi się z europy ale to amerykanie stworzyli w nim taki potencjał. Kiedyś te bydło było takie same jak simental mleczno- mięsne. Amerykanie nastawili się na produkcję mleka i je "przerobili". Dopiero w XX wieku zaimportowano je z powrotem do europy ale zawdzięczamy je amerykanom. Po buhajach holenderskich nie dochowasz się takiej krowy jak po amerykańskich. Będzie ona dobra ale rekordu nie pobije i na matkę byków możesz mieć problem żeby ją wzięli.

#23 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 30 maj 2012 - 14:53

Jaki simental daje duzo mleka san pisałes ze po canvasie masz najlepsza sztuke wiec nie rozumiem i w zestawieniu w polsce na 100 krow najlepszych z indeksem produkcyjnym po Canvasie bylo az 33 w tym nr 1,2,4,6 i 7 a w pierwszej dziesiatce jest tylko jedena po amerykanskim na 8 miejscu takze liczby nie kłamia

#24 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2012 - 16:25

Jaki simental daje duzo mleka Nie najlepszą a 3 pod względem wydajności. Ojciec jej matki to justice. Widziałeś nowe top 100? Najlepsza jest po Boltonie. To że canvas się trafił to nie znaczy że wszystkie takie są. Są dobre ale żebym ja tylko holendrami krył to ani matek byków (wyjątki) ani jądra genetycznego bym nie miał. Poza tym w top 100 są indeksy produkcyjne a nie wydajności bo wtedy to by się pozmieniało. Niektórzy wolą z holandii inni z USA ale prawda jest taka że USA rządzi.

#25 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 30 maj 2012 - 16:57

Jaki simental daje duzo mleka to ile jest w ameryce sztuk z wydajnoscia ponad 100tys zyciowa ? ile wynosi srednia zyciowa produkcja? masz odpowiedz gdzie rzadzi na swoim podworku a na swiecie tylko dlatego ze ktos wymyslił ze top TPI niby jest najlepsze wiec ciezko innym buhajom sie dostac bo w kazdym kraju jest inny indeks jakby to NVI bylo glownym indeksem czy ISU lub RZG to juz pewnie amerykanie byn nie rzadzili
A i poczytaj poprzednie posty swoje napisales ze po canvasie jest moja najlepsza krowa ponad 17tys w 2 laktacji takze wiesz troche juz sie gubisz w tym co mowisz a teraz juz piszesz ze 3 bo chcesz miec argument ze amerykanskie najlepsze

Edytowany przez komodo, 30 maj 2012 - 17:00.

#26 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 30 maj 2012 - 20:46

Jaki simental daje duzo mleka Bo 3 dały podobną ilość mleka i pisałem ci o tym. Poza tym najlepsza moja jest po shottle więc nie jest po amerykańskim i dała prawie identyczną ilość mleka co ta po canvasie więc dlatego tak to ujęłem ale indeks też ma wyższy. Zobacz sobie listy nvi isu i rzg i jakie buhaje są na nich najlepsze. Zdziwisz się jak powiem ci że w NVI najlepszy jest man o man a w ISU freddie i w RZG. USA długowieczność rzeczywiście ma słabszą ale już nad tym pracują. Jeszcze raz powtarzam że holenderskie nie są zle i ja bym je umiejscowił zaraz po amerykańskich. Gdyby były słabe nie używałbym ich a ja nimi poprawiam % białka ale na matki nie chcą brać holenderek. Amerykańskie rządzą w prawie wszystkich krajach a holenderskie tylko u siebie. Holendrzy w większości teraz kryją amerykańskimi i się tego nie wstydzą bo sami przyznają że w mleczności i w pokroju są lepsze. Nie rozumiem po co ta kłótnia i tak każdy kupi co zechce. Częściowo obstajesz za nimi bo z europy są tańsze (chociaż shottle kosztował 400zł) ale cały świat na ojców buhajów bierze amerykańskie. Man o man dlatego kosztował 500zł bo jego nasienia było mało a wiesz ile kosztują młode holenderskie z wyceny genomowej bo ja wiem i zdziwilbys się.

#27 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 31 maj 2012 - 15:24

Jaki simental daje duzo mleka ale to ze po genomowej maja prawie po 300NVI to nie znaczy ze tak bedzie i beda drogie a czy holendrzy tak uzywaja tych amerytkanow napewno na matki buhajow ale przecietny rolnik woli miec teoretycznie troche mniej mleka ale o lepszym skladzie a amerykanie maja najwiekszy procent spokrewnienia graja do jednej bramki i wkoncu sie miarka przebierze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 31 maj 2012 - 19:29

Jaki simental daje duzo mleka Ja chcę mieć dużo mleka o dobrym składzie i dlatego stosuję i amerykańskie i holenderskie buhaje. Zobacz ile w holandii jest krów po justice lub po planecie. To są buhaje amerykańskie ale długowieczność i kg suchej masy oraz mleko mają super i wyróżniają się nawet w holandii. Canvas dobry buhaj a man o man w holenderskim INET i NVI go wyprzedził i jest nr 1 w INET i NVI.

#29 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 01 czerwiec 2012 - 11:34

Jaki simental daje duzo mleka a ile corek jest ocenionych po man o manie a ile po canvasie?

#30 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 czerwiec 2012 - 12:32

Jaki simental daje duzo mleka Po canvasie więcej a to tym bardziej powinno świadczyć o jego doskonałości. Niestety z roku na rok spada jego wycena a u man o mana jest przeciwnie - rośnie a też nie jest młodym buhajem. Man o man już w tej chwili ma więcej synów w holenderskich stacjach niż Canvas. Dlaczego? Bo Canvas oprócz mleka to mało co poprawia a man o man wszystko i nawet białko ma o wiele lepsze. Holendrom bardziej się taki buhaj podoba mimo że jest z USA i niewiem czemu ty go tak nie lubisz. Gdyby był z holandii to byś go kupił. Canvas jest dobry ale są lepsze bo on to już przeszłość.

#31 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 10 czerwiec 2012 - 13:14

Jaki simental daje duzo mleka Następca Canvasa to Lilac i Lass

#32 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 czerwiec 2012 - 13:54

Jaki simental daje duzo mleka Lass jest po omanie. Możesz pracować jako człowiek wybierający następców buhajów. To chyba twoja pasja. Nie wiem do czego ci się to przyda ale na pewno nie do hodowli. Chcesz zabłysnąć nazwami buhajów?

#33 Share tadzik22

tadzik22

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów
  • Zainteresowania:hodowla,genetyka,kino

Napisany 15 czerwiec 2012 - 09:29

Jaki simental daje duzo mleka chłopaki nie spinać się tak ,luzik. jak widziałem mano-mana w katalogu-to chciałem go,ale cena sprowadzała na ziemię,aby inwestować tak genetykę-trzeba stworzyć warunki-środowisko-żywienie-geny,tak to działa.obaj macie po części rację. mieliśmy w oborze matki, krowy kandydatki,i elie-smutne były warunki i szybko leciały-somatyka ,niepłodności i po ptokach,teraz odradzamy się z popiołów. mam canwasy-pierwiastki,doją dobrze po przeciętnych matkach,ale nerwowe,mają dodatki-przystrzyki,i budowa lekka,ale teraz przyszły indeksy to mają i 76 i78 ale szału nie robią. ci synowie to lipa,jeszcze fiołek sprowadza po 100 porcji canwasa co miesiąc-to tylko tak. ten genomiczny G-force po mano man,bym spróbował,ale jak go chwycić i niemcy mają teraz syna manomana po wycenie genomowej-też europejskie cudo, polecam dla zaiteresowanych-(cr-delta.nl)(ruweg.de)(veeteelt.nl)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 czerwiec 2012 - 13:34

Jaki simental daje duzo mleka może mój 3- miesięczny buhajek (Man- oman x Goldwyn) prześcignie te pozostałe i będzie number 1 in Europe i TPI USA :D.
Wycenionych genomicznie nie kupisz bo przepisy na to nie pozwalają ale mają to zmienić w najbliższym czasie.
Canvas jest jeszcze? Rzeczywiście po nim są dobre krowy a co będzie ciekawe po Man o man x canvas. mam taką cielną jałówkę buhajem Beacon i czekam z niecierpliwością jak się zacznie doić. teraz podobno w holandii jest jakiś wybitny syn canvasa ale i lilac jest dobry.