Skocz do zawartości

Zdjęcie

Modyfikacja wydechu w C-360

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Gogisiov

Gogisiov

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa,maszyny rolnicze samochody motocykle ciężarówki,muzyka i wiele innych po trochu..:)

Napisany 19 maj 2012 - 22:41

Modyfikacja wydechu w C-360 Witam mam pytanie a mianowicie czy da sie do c 360 zamontowac tłumik od mtz 820 ( dlugi ) sa one tansze od zetorowskich a taki chcialbym zomontowac. Widzialem tez tłumiki od zetorów super 50 ale nie wiem czy otwór dolny bedzie pasował. Jakie jeszcze polecacie tlumiki (oryginalne odpadaja)

A i jeszcze jedno jak montowana jest kierownica w c 360 ? na frez czy klin ? bo mam zamiar zalozyc 3 ramienna kierownice (podwyzszana)

pozdrawiam

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 mar 2017
Ursus 4514

• 43500.00 PLN
  • Dzisiaj, 22:41
Ursus 902

• 23000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Modyfikacja wydechu w C-360 Dzisiaj, 07:32
  •  

#2 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 20 maj 2012 - 07:21

Modyfikacja wydechu w C-360 Tłumik od MTZ da radę zamontować tyko musisz dać przejściówkę z co najmniej dwóch rur(Wsadzasz jedną w drugą i musisz obspawać a na kolanko i tłumik założyć opaski).Tylko 60 już Ci nie będzie tak pyrgać jak mtz.

A co do kierownicy do tam jest frez i jeszcze jest nakrętka zabezpieczona zawleczką.Jak miałeś dekielek to zdejmiesz łatwo,a jak nie miałeś to będziesz ściągał ściągaczem.Pamiętaj aby prysnąć tam jakiś np. WD40 albo coś innego,będzie w tedy łatwiej zdjąć.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3881 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport, mechanika

Napisany 20 maj 2012 - 07:31

Modyfikacja wydechu w C-360 Zawsze myślałem że kierownica jest na klinie i stożku...

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8364 postów

Napisany 20 maj 2012 - 07:47

Modyfikacja wydechu w C-360 Storzek jest na pewno i klin. Frez? Może ci się ciągniki pomyliły. Jak pokombinujesz to założysz. Końcówka kolektora ma kształt walcowy a nie stożka jak w 60-ce i średnicę zdaje się 55mm. Najlepiej było by tokarza odwiedzić i przerobić koniec kolektora. Wtedy tylko tłumik opaska i po sprawie.

Edytowany przez seweryn20, 20 maj 2012 - 07:48.

KPK Kumurun Team

#5 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 23 maj 2012 - 16:13

Modyfikacja wydechu w C-360 Załóż tłumik od SUPRA ja założyłem do ursusa C-4011 i fajnie chodzi, poprzednio też miałem założony od SUPRA. Tylko trudno taki tłumik załatwić ale mi sie udało, było ogłoszenie w gazecie i kupiłem nowy nigdy nie używany jeszcze z papierową metką. Ale 100 zł musiałem dać ale dla tego dźwięku było warto:). Bo te nowe okrągłe to kicha, a jak nie załatwisz tłumika od SUPRA to kup ten nowszy od ZETORA tylko one drogie są.

#6 Share Gogisiov

Gogisiov

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa,maszyny rolnicze samochody motocykle ciężarówki,muzyka i wiele innych po trochu..:)

Napisany 23 maj 2012 - 23:36

Modyfikacja wydechu w C-360 Jak z montazem takich tłumików ? nie obrywa sie kolektor kiedy jest zamontowany tłumik od żetora np z 7211 i podobnych

#7 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2976 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 24 maj 2012 - 04:27

Modyfikacja wydechu w C-360 Tłumik od mtz jest z 5 razy ciężejszy i pewnie kolektor go nie udzwignie bo w mtz jest masywny a w 60 wiecie jaki. Sam myślałem do 3512 założyć, ale jak wziąłem go do ręki to ochota przeszła.

#8 Share PIOTREK44

PIOTREK44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 24 maj 2012 - 13:00

Modyfikacja wydechu w C-360 witam ja mam do sama s-15 mam założony tłumik od ursusa c-330 i tak można powiedzieć strzelał z niego nierówno i na koniec tłumika założyłem taką blaszkę na pół wylotu tłumika (blaszka przykręcona śrubą ) teraz to tylko słychać silnik , też mniej więcej musi być dopasowany tłumik do silnika to jedno cylindrowego inny tłumik a to cztery cylindrowego inny

#9 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 24 maj 2012 - 19:03

Modyfikacja wydechu w C-360 Tak tak.Tu chodzi o przepustowość jaka powinna być.Im więcej cylindrów tym większy wylot.Za mała dziura też nie może być bo silnik będzie się dławił spalinami, a za duża też nie bo będzie warczeć.
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#10 Share Gogisiov

Gogisiov

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 26 maj 2012 - 00:38

Modyfikacja wydechu w C-360 Kierownica juz zalozona :) bardzo fajnie sie z nia jezdzi i jakby lzej sie obraca kierownica ;d fajna sprawa ;) (była zamontowana na stożku i klinie )

Edytowany przez MAT912, 26 maj 2012 - 12:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8364 postów

Napisany 26 maj 2012 - 05:12

Modyfikacja wydechu w C-360 Przeczytaj to co napisałeś.

Edytowany przez seweryn20, 26 maj 2012 - 05:13.

KPK Kumurun Team

#12 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 26 maj 2012 - 10:42

Modyfikacja wydechu w C-360 Kierownica W 360 jest na frezie zabezpieczona nakrętką koronową, a ta nakrętka jest zabezpieczona zawleczką.

Nie rób zamętu z tym frezem, bo nie ma tam żadnego frezu !!!!!!!!!!!!

I radzę pisać na temat o wydechu, bo to nie temat o kierownicy !!!!!!!!

Edytowany przez MAT912, 01 czerwiec 2012 - 14:23.

#13 Share HondaMtx

HondaMtx

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • Lokalizacja:Sieradzice, gmina Kazimierza Wielka, woj Swietokrzyskie
  • Zainteresowania:rolnictwo, off-road, motoryzacja, motocross

Napisany 27 maj 2012 - 20:46

Modyfikacja wydechu w C-360 KUzyn załozyl do c-360 wydech od c-385 i fajnie chodzi i wyglada :D

@MAT912 nie wiem czemu wydarłeś sie na @locke przecież to nie on zaczął o kierownicy ! Tylko odpowiadał na pytanie !

Edytowany przez HondaMtx, 27 maj 2012 - 20:47.

Ursus C-360 --> Zetor 8011 --> Massey Ferguson 3090 :)
Jeśli pomogłem, kliknij w strzałkę na zielonym tle :)
Zapraszam ~~> https://www.facebook.com/Fanpagemf

#14 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 28 maj 2012 - 17:01

Modyfikacja wydechu w C-360 Zawsze wydawało mi się ze tam jest frez...Rozbiorę i zobaczę co tam jest.Sam jestem ciekaw.

A co do komina to oryginalny wystarczy przedłużyć go u góry.Jak ktoś chce mieć ciszej.Jam mam tak w 60.Słychać tylko silnik.Lub też założyć od ciężkiej serii tak jak wspomniał to już kolega @HondaMtx.Też będzie fajnie chodził.

#15 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 28 maj 2012 - 21:23

Modyfikacja wydechu w C-360 Na forum ktoś zamontował tłumik z seata toledo wyciągnięty na szrocie, aby zakończyć temat kierownicy: http://www.farmexper...rodukt3810.aspx Pisze wyraźnie wpust
Wałek kierownicy od c330 (kierownica jest identyczna..)Dodany obrazek

#16 Share Farmexpert

Farmexpert

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 29 maj 2012 - 08:19

Modyfikacja wydechu w C-360 Dokładnie, obydwie kierownice czy dwu (niska)- czy trójramienna (wysoka) - jest na wpust.
http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

#17 Share Gogisiov

Gogisiov

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 maj 2012 - 20:37

Modyfikacja wydechu w C-360 @locke moze frez jest w cieżkiej serii ursusa ale nie w c 360 , c 330 i mf 255 .. dzieki za propozycje jak mozna latwo zamontowac taki tlumik od zetora 7211 i pochodnych bez zbytniej ingerencji i uklad wydechowy i aby to jakos sie trzymalo :P

#18 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2976 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 30 maj 2012 - 20:57

Modyfikacja wydechu w C-360 3512 ma kierownicę na frez.

#19 Share Pawelgacka79

Pawelgacka79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 maj 2016 - 20:32

a czy tłumik od mf255 będzie pasować do c360 ?

Witam mam pytanie a mianowicie czy da sie do c 360 zamontowac tłumik od mtz 820 ( dlugi ) sa one tansze od zetorowskich a taki chcialbym zomontowac. Widzialem tez tłumiki od zetorów super 50 ale nie wiem czy otwór dolny bedzie pasował. Jakie jeszcze polecacie tlumiki (oryginalne odpadaja)

A i jeszcze jedno jak montowana jest kierownica w c 360 ? na frez czy klin ? bo mam zamiar zalozyc 3 ramienna kierownice (podwyzszana)

pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Pawelgacka79

Pawelgacka79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 maj 2016 - 14:55

witam mam pytanie a czy tłumik od mf255 bedzie pasować do c360?