Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zgrabiarki gwiazdowe czy zgrabiarki karuzelowe ?

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share triplehhh

triplehhh

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:wrestling pływanie koty chiny japonia muzyka kościelna

Napisany 19 maj 2012 - 15:39

Zgrabiarki gwiazdowe czy zgrabiarki karuzelowe ? Ja osobiście mam dwie gwiazdowe jedna 5 gwiazdowa (nie używam jej jest w rezerwie). Używam do przewracania i zgrabiania siana 6 gwiazdowej ( Tylni się popsuł odpadł ze dwa lata temu i jakoś nie założyłem. Kiedyś była 7 gwiazdowa). Osobiście dla mnie największą ich wadą jest to że łamią się zęby co zgarniają siano i jak niema czasu wymienić siano się traci. Co do karuzelowej to nigdy nie używałem i w okolicy raczej też rzadko takie mają.
Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zgrabiarki gwiazdowe czy zgrabiarki karuzelowe ? Dzisiaj, 10:03
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 maj 2012 - 16:06

Zgrabiarki gwiazdowe czy zgrabiarki karuzelowe ? Zgrabiarki karuzelowe są o niebo lepsze. Po pierwsze zgrabiają siano a nie zwijają tak jak to robią gwiazdowe. Po drugie belot po zgrabiarce karuzelowej jest lepiej obdawać. No jest jeszcze mały minus, zawieszane zgrabiarki potrzebują większego konia lub dobrego obciążenia na przód. Mam nadzieję że przekonałem do zgrabiarki karuzelowej... :)

#3 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 19 maj 2012 - 16:09

Zgrabiarki gwiazdowe czy zgrabiarki karuzelowe ? Osobiście mam jedną 5-cio gwiazdową zgrabiarkę i używam jej do przewracania i zgrabiania, jak dla mnie to mogła by mieć 7 kółek, albo nawet i 9, bo tak to trochę za mało zabiera. Stary sprzęt, ale swoją robotę zrobi, może kiedyś pomyślę o jakiejś zgrabiarce. Teraz mam aby tzw. karuzele na 2kółka do przewracania siana.

#4 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 19 maj 2012 - 19:16

Zgrabiarki gwiazdowe czy zgrabiarki karuzelowe ? jeszcze jedną wadą gwiazdowych jest to że na mokrej łące lub na pochyłej podczas ograbiania zamiast ograbiać ograbiacz ustawia się równolegle do ciągnika i narzuca błoto w siano. Czasem można wyjść z siebie jak jeździ się 3 razy w jednym miejscu a siano nie chce się wygrabić.
Tylko spokój może nas uratować....

#5 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 19 maj 2012 - 19:25

Zgrabiarki gwiazdowe czy zgrabiarki karuzelowe ? No tylko w gwiazdowej macie przewracarkę i zagrabiarkę 2w1
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Huberto89

Huberto89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 515 postów

Napisany 19 maj 2012 - 19:42

Zgrabiarki gwiazdowe czy zgrabiarki karuzelowe ? Ale z pokosów po kosiarce to bardzo efektu nie ma po gwiazdowej. Przetrząsacz i grabiarka karuzelowa moim zdaniem wystarczą do siana. Choć na razie sam męczę się gwiazdową ale może kiedyś.
Tylko spokój może nas uratować....

#7 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 19 maj 2012 - 21:48

Zgrabiarki gwiazdowe czy zgrabiarki karuzelowe ? U nas była najpierw 5 gwiazdowa a później 7. Wadą tych zgrabiarek jest zwijanie w warkocz, czasami jak jest dużo kretowisk to zawija razem z ziemią, przy siódemce z zielonką na kiszonkę tył się prostuje przez co ciężko jest zrobić równy pokos, kiepsko zgrabia na nawrotach. Plusem tego typu zgrabiarki jest transport (u mnie na łąkę jadą dwa ciągniki jeden z przyczepami a drugi z prasą i zgrabiarką)
W tym roku zakupiliśmy karuzelową Pottingera top 33n (2,7m) i zobaczymy jak to się sprawuje.

#8 Share Samiec

Samiec

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:chirurgia stomatologiczna

Napisany 19 maj 2012 - 22:19

Zgrabiarki gwiazdowe czy zgrabiarki karuzelowe ? karuzelowa lepsza prawie pod każdym względem, tylko jeśli suszymy lucernę to zwijać ją można tylko gwiazdową i to wolno, bo karuzelowa wszystkie listki usunie z łodyg.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share pablo18

pablo18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 25 luty 2015 - 09:05

Zgrabiarki gwiazdowe czy zgrabiarki karuzelowe ?

Witam,
Koledzy a podpowiedzcie czy lepsza jest zgrabiarka gwiazdowa 7 z ta rama i jednym pałąkiem ,czy bez tej ramy i z dwoma pałąkami ?