triplehhh

Zgrabiarki gwiazdowe czy zgrabiarki karuzelowe ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
triplehhh    0

Ja osobiście mam dwie gwiazdowe jedna 5 gwiazdowa (nie używam jej jest w rezerwie). Używam do przewracania i zgrabiania siana 6 gwiazdowej ( Tylni się popsuł odpadł ze dwa lata temu i jakoś nie założyłem. Kiedyś była 7 gwiazdowa). Osobiście dla mnie największą ich wadą jest to że łamią się zęby co zgarniają siano i jak niema czasu wymienić siano się traci. Co do karuzelowej to nigdy nie używałem i w okolicy raczej też rzadko takie mają.


Fani Wrestlingu czyli WWE i TNA pisać na priv. !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zgrabiarki karuzelowe są o niebo lepsze. Po pierwsze zgrabiają siano a nie zwijają tak jak to robią gwiazdowe. Po drugie belot po zgrabiarce karuzelowej jest lepiej obdawać. No jest jeszcze mały minus, zawieszane zgrabiarki potrzebują większego konia lub dobrego obciążenia na przód. Mam nadzieję że przekonałem do zgrabiarki karuzelowej... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Osobiście mam jedną 5-cio gwiazdową zgrabiarkę i używam jej do przewracania i zgrabiania, jak dla mnie to mogła by mieć 7 kółek, albo nawet i 9, bo tak to trochę za mało zabiera. Stary sprzęt, ale swoją robotę zrobi, może kiedyś pomyślę o jakiejś zgrabiarce. Teraz mam aby tzw. karuzele na 2kółka do przewracania siana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

jeszcze jedną wadą gwiazdowych jest to że na mokrej łące lub na pochyłej podczas ograbiania zamiast ograbiać ograbiacz ustawia się równolegle do ciągnika i narzuca błoto w siano. Czasem można wyjść z siebie jak jeździ się 3 razy w jednym miejscu a siano nie chce się wygrabić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No tylko w gwiazdowej macie przewracarkę i zagrabiarkę 2w1


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Ale z pokosów po kosiarce to bardzo efektu nie ma po gwiazdowej. Przetrząsacz i grabiarka karuzelowa moim zdaniem wystarczą do siana. Choć na razie sam męczę się gwiazdową ale może kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macin87    71

U nas była najpierw 5 gwiazdowa a później 7. Wadą tych zgrabiarek jest zwijanie w warkocz, czasami jak jest dużo kretowisk to zawija razem z ziemią, przy siódemce z zielonką na kiszonkę tył się prostuje przez co ciężko jest zrobić równy pokos, kiepsko zgrabia na nawrotach. Plusem tego typu zgrabiarki jest transport (u mnie na łąkę jadą dwa ciągniki jeden z przyczepami a drugi z prasą i zgrabiarką)

W tym roku zakupiliśmy karuzelową Pottingera top 33n (2,7m) i zobaczymy jak to się sprawuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Samiec    0

karuzelowa lepsza prawie pod każdym względem, tylko jeśli suszymy lucernę to zwijać ją można tylko gwiazdową i to wolno, bo karuzelowa wszystkie listki usunie z łodyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo18    1

Witam,
Koledzy a podpowiedzcie czy lepsza jest zgrabiarka gwiazdowa 7 z ta rama i jednym pałąkiem ,czy bez tej ramy i z dwoma pałąkami ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymekrolnik89
      Witam szukam opinii zgrabiarki jedno karuzelowej do 1014 lub 360 ursusa. Jestem zielony całkowicie w temacie powierzchnia na jakiej ma pracować to ok 10ha teren górzysty najlepiej pracowało by mi się 1014 bo wom niezależny. budżet to do ok 12tys zł. Jeżeli możecie to konkretne modele podajcie
    • Przez Karolek132
      witam wie ktoś jak to wymienić ?
    • Przez polk1223
      Witam, rozglądam się za przetrząsarką i natknąłem się na felle th 460.  Pracowała by z c360.
      Pytanie 1
      Chciałbym zasięgnąć informacji o niej, jak się sprawuje oraz jak wygląda sytuacja z częściami? Jak z awaryjnością?
      Pytanie 2. 
      O co chodzi z końcówkami (d oraz dn) w wersjach fella th460 /th460 d/fella th460 dn ? Wyjaśni ktoś? 
      Pytanie 3. 
      Na co dokładnie zwrócić uwagę przy oględzinach?
      Pytanie 4. 
      Do przetrząsarki zalecają wałek ze sprzęgłem ,jak to z tym jest? 
       
       
       
    • Przez luki987654321
      Witam, jaką polecacie zgrabiarkę do 10-11 tys i 4m i więcej szerokości roboczej? myślałem o zgrabiarce Niemeyer (podoba mi się jej składanie do transportu) i deutz fahr. którą z nich polecacie ewentualnie jakaś inna marka. z góry dziękuję za opinie posiadaczy
    • Przez morisek381
      Witam. Szukam informacji jak przestawiać gwiazdy zgrabiarki kuhn grs na grabienie i potem spowrotem na rozbijanie pokosu
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj